Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » És a takarítónő? Ő nem ember?

És a takarítónő? Ő nem ember?

Figyelt kérdés

Unalomig ismételt rendelkezések az érettségi miatt...

Amire felfigyeltem:a tanárok kesztyűt,maszkot kapnak,akik felügyelték,az érettségizők is maximális védelmet élveznek.

Rólunk nem igazán van szó,takaritókról!

Azaz,mi kapunk e védőfelszerelést,a korosabb dolgozó megtagadhatja e a munkát? Mert a tanár igen..

Többségünk 50-60 év közötti, krónikus betegségekkel!

Velünk mi van?? Vagy mi is ,, járulékos veszteség,,vagyunk??

Persze csillogjon ragyogjon a suli,mert természetes,hogy ki van takaritva ugyebár.A mi egészségünket ki védi? Vagy mi?


2020. máj. 2. 12:00
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

En nover vagyok, es bar majd 2 honapja koronas, most be kellett fekudjek a korhazba, ahol dolgozom, szovodmenyek miatt, vizsgalgatnak itt a kollegak.

Itt a takaritonok enyhitett munkaidoben dolgoznak, teljesen biohazard cuccban. Uj arcokat latok, tudtommal az idosek most otthon ulhetnek, illetve athelyeztek oket kevesbe veszelyes reszlegekre.

2020. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jobbulást kívánok neked és kitartást ebben a nehéz helyzetben...

Én 59 éves vagyok, több krónikus betegséggel, és most jön majd hétfőn 170 gyerek plusz sok pedagógus a suliba.

Nem vagyok nyugodt...

Igaz ez nem kórház,de ennyi ember egyszerre,nem biztonságos.

Semmi, hangsúlyozom semmi védő felszerelést eddig nem kaptunk!

Ha valamelyikunk beteg lesz,persze nem tudjuk bizonyítani,hogy a suliban kaptuk el.

Ennyit nálunk a takarítók megbecsüléséről...

2020. máj. 2. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
De unom mar ezt az onsajnaltatast és irigyseget
2020. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Megint kezded?
2020. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Hamár itt sajnáltatod magad, akkor sajnáltathatják magukat az eladók, a pultosok, az ápolók, az orvosok, a futárok, a munkájukat vesztett vendéglátósok, soroljam még? Örülj neki, hogy van még munkád, és nem azon kell lamentálnod, hogy miből fizeted ki a számlákat, mert van még fizetésed, amiből meg tudsz aránylag élni!
2020. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A takarítónö nem akkor kell, hogy takarítson, amikor ott vannak emberek, ha meg egyedül van vagy még pár másik takarítóval egy épületben, akkor minden gond nélkül meg tudja oldani, hogy ne kerüljön kontaktusba másokkal!
2020. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A negatív hozzaszoloknak is köszönöm az építő jellegű kritikát, őszintén kívánom nekik,soha ne kerüljenek ilyen helyzetbe.

Ha hallgattál volna....

2020. máj. 2. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Kesztyű gondolom alapból van mivel feltételezem nem csupasz kézzel takarítod a klotyót. Maszkot meg lassan 2 hónap alatt ha nem sikerült még varrni se... Nem hiszem, hogy egy sál nincs otthon vagy egy pléd amit levágtál volna és magadra kötöd.


Én azért úgy gondolom, hogy örülj hogy van munkád mert elég sok mindenkit lapátra tettek. Én örülök, hogy nem kerültem lapátra.


De nektek nem is kell 10-20 diákkal egy légtérben lenni.


Bocsi, de csak a rinya. Ha jobban érzed attól magad ha megtagadod a munkát és nem dolgozol és nem lesz pénzed akkor tedd azt.

Illetve a sulit vagy a takarító céget akinél dolgozol megkellene kérdezni kaptok-e nem itt vergődni.

2020. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Unalomig ismételt kamukérdések az érettségi miatt, én úgy fogalmaznám az első mondatot. Ma takarító vagy, holnap diák, holnapután meg hőbörgő tanár, akit berendeltek felügyelni munkaerőhiány miatt, pedig pont nem kellett volna ott lenned, vagy valami hasonló sztori fog jönni.
2020. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Egy állami iskolában tanítok. A tankerület egy külső céget bízott meg az iskola bizonyos részeinek takarítasával. Nekik van maszkjuk es kesztyűjük.

A tankerület alkalmazasában álló két iskolai takarító a maszk es kesztyű mellett kapott plexiüveg arcvédőt.


Állami iskolákban hasonló a helyzet. Az alapítványi iskolában meg a piás igazgató eldönti hogyan védi a takinénit.


A pszichológia szakos haverom szerint két éve a lúzer alapítványi iskolás kérdező azon nyavalygott, hogy a takarítónak magasabb a fizetése mint neki (pedig hol iskolai alkalmazottnak, hol tanárnak most meg takarítónak adja ki magát).

2020. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!