Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy viselnétek, ha egyszer...

Ti hogy viselnétek, ha egyszer csak az az ember lenne a főnökötök, aki osztálytársad volt általánosba és bántalmazott?

Figyelt kérdés

Velem ez történt.

Te mit tennél, megbocsátanál neki? Túl tudnál lépni rajta? Vagy visszaadnád neki a sok bántást, amit ő okozott?


L/24


2020. ápr. 25. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Eleve nem dolgoznék nàla. Tiszta égö hogy akkor is lekezelt most meg ö dirigàl es töle függök.
2020. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mrg forditva lenne is értelme a kérdésnek ha pl korabban aki bàntalmazo volt most nàlad kuncsorog munkàért megbocsatanal e.

De igy en nem süllyednék le az biztos hogy a korabbi bàntqlmazomnak ugráljak felnöve.

2020. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miképpen viselkedne veled szemben. Nekem is volt hasonlóhoz "szerencsém", igaz, nem főnököm volt az illető... Mivel át tudom érezni, hogy lelkileg ez mit generálhat benned, őszintén sajnálom, hogy át kell élned ilyet. :-(
2020. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én már évek óta itt vagyok a cégnél, gyakorlatra is ide jártam és utána föl is vettek teljes állásba, ő most került ide, frissen végezve az egyetemről. Szerintem egyikünk se számított rá, hogy itt fog összefutni a másikkal. Ő köszönt nekem, és az első nap próbált odajönni beszélgetni, de rideg és közömbös voltam vele, nem fogadtam olyan kedvesen mint a többiek. De a végtelenségig nem fogom tudni elkerülni. Én hiszek a sorsban, és hogy semmi nem véletlen, ezért gondolom, hogy valami feladatom van vele, azért alakult ez így. De nem tudom félretenni az érzéseimet, és legszívesebben jól megmondanám neki, hogy mit okozott akkor. Mert akkor nem mertem visszaszólni, félénk kislány voltam, de most más nem érdekelne, úgy beolvasnék neki, hogy az se érdekelne ha kirúgnának... De nem akarom magamat se lejáratni.
2020. ápr. 25. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ngéyszemközt, indulatmentesen megmondhatod neki, illetve felhozhatod a témát. Sok bántalmazó felnőttként ráébred: mit is tett és nagyon kellemetlenül érzi magát emiatt. Lehet, hogy önmagától is elnézést fog kérni, sajnos az is előfordulhat, hogy "nem is emlékszik rá" (nem tudom milyen intenzitású volt a bántalmazás és mennyi ideig tartott)
2020. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaa és más kollégának, senkinek se mondd el ezt (szerintem), ki tudja milyen pletyka indulhatna el.
2020. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Azonnal felmondanék, engem is bántalmazott egy ember.
2020. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nem olvastam a második kommentedet. Ebben az esetben, ha ő jött, és nem viselkedik lekezelően nem mondanék fel, próbálnám felülírni a régi rossz emlékeket.
2020. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#5 Duci kislány voltam, és legtöbbször ezzel piszkáltak, megszégyenítettek mások előtt. Én nem mertem visszaszólni, visszahúzódó, csendes típus voltam. Soha nem fogom elfelejteni a megalázásokat, amit tőlük kaptam.
2020. ápr. 25. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ő hogy viselkedne. Ha azt látnám, hogy a régi dolgokat próbálja felnőtt verzióban kvázi újrakezdeni, felmondanék, és az utolsó napomon keményen beolvasnék neki, és szétkürtölném a dolgot.

Ha viszont szégyellné magát a dolgok miatt, és normális próbálna lenni, akkor adnék neki egy esélyt. Még az is lehet, hogy a lelkifurdalásból kifolyólag engesztelésként valami előnyhöz juttat (magasabb fizetés például). Csak arról meg tényleg hallgatni kell a kollégák előtt.

2020. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!