Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dilettantizmus egy főnöktől...

Dilettantizmus egy főnöktől ha azt mondja a pályázóra nem veszi fel mert nem szimpatikus? A személyes szimpátia hogyan lehet szempont egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én anno (nem volt olyan rég 2 éve) azt tanultam a vállalatszervezés - munkapszichológia tárgyak keretében (nem vagyok HR-es ugyan) hogy a személyes szimpátia semmiféle esetben nem lehet szempont sem a kiválasztásnál sem a későbbi alkalmazásnál.

Mert csak a szakmai kvalitások a lényegesek. Hogy a főnöknek tetszik-e vagy sem X ember pofája, ez az ő személyes nyomora, de ezt nem helyezheti a céges érdek elé.

Lehet neki totál nem szimpatikus a jelölt de ha szakmailag oké akkor a főnök személyes tetszése senkit sem szabadna hogy érdekeljen.

Nem ő az atyaúristen, nem róla szól a cég, neki nem szimpi másnak meg igen és kész. Ki ő hogy véleményt alkosson. A szakmai oldalról alkosson véleményt az a dolga. Minden más egyéni nyomor semmi több.


Mit gondotok erről?


2020. márc. 1. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Én el tudom fogadni, nem tud és nem akar vele együtt dolgozni. Lehet, hogy nem a főnökről szól a cég, de az ő joga és felelőssége a döntés, mért ne dönthetne úgy, hogy az neki megfeleljen. Ha nem szimpatikus a jelentkező, akkor valami olyan tulajdonságot lát benne, mondjuk kellemetlenül nagyképű, ami a munkát is akadályozza. A jó légkör elengedhetetlen a teljesítményhez.
2020. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Amikor napi 8 órában nézitek egymás fejét, nem baj, ha nem csak szakmailag, hanem emberileg is kijöttök.
2020. márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Azokat hívják be interjúra, akik megfelelnek az alap elvárásoknak. Az interjún lehet 5 jelölt is szakmailag megfelelő, azt is valahogy szűrni kell. Urambocsá akár szimpátia alapján..
2020. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

" Ha nem szimpatikus a jelentkező, akkor valami olyan tulajdonságot lát benne, mondjuk kellemetlenül nagyképű, "


Akkor újra megkérdem: ha Ő olyan tulajdonságot két benne amilyet és hozok oda két másik embert akik meg ezt nem látják (sőt..) akkor miért előbbre való a főnök személyes szubjektív nyomora mint más véleménye? Miért ki ő?

Nem csak a szakmai eredmények kvalitások mérhető teljesítmények számítanak?

Eddig azt hittem igen...


mert az egész kiválasztási procedúra csak az objektív mérhető dolgokról szól.Akkor dobjuk ki az egész kiválasztási folyamatot a kukába akkor a főnök ránéz X emberre (ennek a szeme se áll jól ) és kész.

Akkor minden más felesleges nemde?

2020. márc. 1. 11:48
 5/17 A kérdező kommentje:

"Amikor napi 8 órában nézitek egymás fejét"


A főnök a felvettet napi 5 percet se fogja látni. Nem együtt dolgoznak majd.

2020. márc. 1. 11:49
 6/17 A kérdező kommentje:

"Urambocsá akár szimpátia alapján.."


Ez a mondat egy kiválasztást végző szakember esetében azonnali elbocsátással kéne járjon. egy kiválasztó ilyet SOHA KI NEM EJTHET A SZÁJÁN.

Olyan elemi hiba ami a kiválasztó totális alkalmatlanságát mutatja.

2020. márc. 1. 11:50
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

"Eddig azt hittem igen..." - rettentő naiv vagy (még)


"Akkor dobjuk ki az egész kiválasztási folyamatot a kukába akkor a főnök ránéz X emberre (ennek a szeme se áll jól ) és kész" - sokszor ez a helyzet. A pályázatok nagy részét azért írják ki, mert ki KELL írni, de sokszor már a kiírást úgy alakítják, hogy bizonyos ember feleljen meg rá a legjobban.


Amúgy főleg egy kisebb munkahelyen, igenis, fontos szempont a kölcsönös szimpátia, mert ha ez nincs meg, az a munkát is akadályozhatja, és a teljesítményt is rontja, szóval ez nem csak kényelmi szempont. Sokszor a munkavállaló is azért mond fel (ha megteheti), mert a főnök vagy a közvetlen munkatárs vagy az egész munkahelyi légkör nem szimpatikus neki.

Akármilyen gáz, én is mondtam már HR-esnek, amikor felhívott, hogy behívtak a következő körre, hogy "kösz, nem" - és miután megkérdezte miért, nagyon udvariasan ugyan, de elmondtam, hogy nem hiszem, hogy a közvetlen főnökömmel együtt tudnék dolgozni, mert teljesen más a látásmódunk.

2020. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a stílussal téged például garantáltan nem vennélek fel, mert mérgezed a környezeted!
2020. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"akkor miért előbbre való a főnök személyes szubjektív nyomora mint más véleménye? Miért ki ő?"

Ő a főnök. Tudod, aki felvenne dolgozni.

De ilyen stílussal nem csoda, ha nem vesz fel. Hiába bármilyen szakmai kvalitás, aki így mérgezi a környezetét a viselkedésével, mint te, azt jobb messzire elkerülni.

2020. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ÉS ez a főnök vett fel anno.
2020. márc. 1. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!