Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miert nem irjak ki a munkahird...

Miert nem irjak ki a munkahirdetesek ala/melle, hogy mennyi a kereseti lehetoseg?

Figyelt kérdés

Adott egy operator...alatta kiemelt kereseti lehetoset. Na most nyilvan senkinek nem ez az alom meloja, es csak a penzert megy. Nem jobb ugy jelentketni hogy mennyi? Nyilvan eltero kereseti lehetoseg gyerek stb stb.. egy alap orabert lehetne irni..


Vagy az olyan munkahelyek ahol te adod meg kitoltesnel, hogy mennyi az elvarasod?? Adott ceg bardi pl..nos nyilvan a lenyeg szamara, hogy minnel kevesebb legyen a kiadasa. Miert en adjak meg egy penz osszeget, es ezert ne vegyenek fel ha tullovok a celon? Pl beallitok 200-210e ft ot de ott a lereseti lehetpseg 140eft. Elmennek annyiert is, de miert nem lehet igy hirdetni?😀😀 budos eletbe nem fogom megerteni. Valaki eltudja magyarazni a miertjet?


2020. febr. 5. 06:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Ezt én sem értem. Főleg mióta laktam külföldön is. Ott büntetés is jár, ha nincs kint az órabér vagy az éves kereset a hirdetésben.
2020. febr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Na meg az a kiemelt kereseti lehetoseg is.. fogadok max 1200/h amit inkabb atlagnak mondanek. De meg 1090 re is irjak ami inkabb alacsony. Szoval ertitek.. jelentkeznel valahova de fogalmad sincs hogy mennyit keresel. Nyilvan telefonon elmondjak. De megsporolnank ezzel mindenkinek egy hivast es az idejet.
2020. febr. 5. 07:11
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Mert ez Magyarország. Van, amikor telefonban is csak vonakodva árulják el, hogy mennyi az annyi. Itt azt várják, hogy ingyen dolgozz, de azt túlórában.
2020. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez tényleg egy magyar sajátosság. De ha megnézed, a dolgozók is fenttartják ezt a rendszert. Mindenki titkolózik és tök tabu téma, hogy ki mennyit keres. Pont azért tart itt az ország, pont azért vannak a letminimum alatt a bérek, mert egyrészt titkolózunk, másrészt meg elfogadjuk a szart is.

Nincsen igazi versenyhelyzet sem. Ha nyilvánosak lennének a fizuk, akkor lehetne pl 2 egy városban lévő gyogyszergyar közt verseny. Nyilván abba jelentkeznenek többen, amelyik többet fizet. A meglevő alkalmazottak is valószínű at akarnanak menni a jobban fizetőbe.

Ez motiválná a kevesebb bért adó céget az emelesre és így tovább.

De amíg családon és kollégakon belül is tabu, hogy ki mennyit keres, addig ez van.

Nagyjából mindenki a pénz miatt megy dolgozni, alap dolog lenne, hogy ne a hatodik kör interjú után derüljön ki, hogy mennyit fizetnének. Felesleges egymás idejét rabolni sok esetben.

2020. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ezt a fizeteses dolgot sem ertem, hogy miert tabu... en ha 120 at vagy 80at kerestem is megmondtam. Most ugyan kulfoldon vagyok, 950-1000 eurot keresek. Nem szegyenlem egyiket sem. De otthon ha valaki sokat kap azt is titkoljak.
2020. febr. 5. 08:02
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Leg gusztustalanabb, hogy neked kell beírni, hogy mennyit akarsz keresni...


Èn Németországban élek, egyszer jelentkeztem multihoz, oda nem vettek fel tuti azért mert direkt magas fizetést írtam be. De örülök is, hogy nem vettek fel.

Most egy multi de kicsi cégnek dolgozok, itt elém adták mennyi lesza fizu és ennyi. Még azt sem mondták, hogy lesz bonusz is, így meglepödtem elsö hónap végén, hogy majdnem annyit kaptam mint a bruttom.

2020. febr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igazabol orulok, hogy ezzel a gondolattal nem vagyok egyedul.😄
2020. febr. 5. 08:11
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Azert mert valtozhat tuloratol müszakpotlektol stb töl függöen.

Tehat ha leirna hogy oraber 900 de közben van aki 300 ezret visz haza mert napi 12 ezik de 8 oraba atszamolva 145 ezerre ha kijön, arrol nem is beszelve ha a tulora orabér meg magasabb.


Igy inkabb nem adnak meg semmi fizetesi összeget


Vagy olyan is van ahol pl napi fix 8 orazni kell hogy versenyeztetik a palyazokat es az olcsobb munkaeröt veszik fel. Azaz ha valakinek 200 az igenye masnak 150 akkor felveszik a 150 ezreset. De ha csak olyanok jelentkeznek hogy 200 vagy 250 et kernek akkor meg a 200 asat veszik fel. Igy ök meg ezert nem irnak fizetesi összeget


Vagy mashol lehe minimalberre vesznek fel mondjuk 6 oraba de évente akàr meg is duplazzak a fizud mert mar atvesznek 8 ba es mar szakertelmed is van es megbecsülnek tehat kezdtel 98 ezres fizival jövöre meg joforman 200 at kapsz. Igy ök sem irnak fizu összeget

2020. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerintem 8as butasag amit irtal. Ezt mind kilehetne lazan irni.. es a versenyeztetes igen szemetseg szerintem.
2020. febr. 5. 09:20
 10/21 anonim ***** válasza:

Előző munkáltatóm azért nem írta ki, mert annyira sóher volt, hogy annyiért még csak érdeklődni se érdeklődtek volna az emberek (én is csak szükség miatt mentem oda).

Viszont így sokan érdeklődtek és 0 jelentkező helyett lett 100+, amiből egyet fel is sikerült helyettem vennie.

2020. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!