Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kuli munkás magyarországon,...

Kuli munkás magyarországon, vagy inkább kuli munkás külföldön?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Budapesten élsz, vagy egy saját lakásod, viszont nincs semmilyen szakmád, csak érettségi, de jól beszélsz angolul. Mit választanál? Itthon maradni, dolgozni és élni úgy ahogy, vagy kimenni mondjuk UK-be, írországba, esetleg skandináviába és szerencsét próbálni, a lakást meg kiadni? Lényegében itthon se válogathatnék irodai melókból, csak futár, gyárba max, meg ilyenek.

Most ne adjatok ilyen ötleteket, hogy tanuljak valamit, mert nem érdekel a tanulás..



2020. jan. 14. 16:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na igen, azok nekem is bejönnek nagyon. Csak hát a vízum...
2020. jan. 15. 18:39
 12/18 anonim ***** válasza:

Ja, mondd mar el, hogy menjen ki Ausztraliaba vizum nelkul?

Nincs szakmaja, vagyis nem fog kapni, csak turista vizumot.

2020. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Max házasság útján lehetne megoldani.
2020. jan. 15. 19:17
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen egy nem sokat erő autószerelő szakmával jöttem ki Németországba . Dolgoztam gyárban , stb most 4 évvel később 23 évesen szakmámban dolgozom mint vállalkozó most vettem egy saját lakást úgyhogy nekem meg érte ki jönni .
2020. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Németországban vettél saját lakást, vagy itt Maon.?
2020. jan. 17. 17:16
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha nem kotne ide semmi es csaladdal sem lenne szoros kapcsolatom, mint neked akkor kulfoldot valasztanam.

Legalabb vilagot latnek, mas mentalitast (talan jobbat) es kiprobalnam milyen kint az elet.


Viszont azt nem ertem nalad, hogy miert nem tanulnal valamit ami legalabb kicsit is erdekel..

Legalabb azt csinalnad ami legalabb kicsit erdekel es ha igazan jo leszel benne akkor igen jo kereseti lehetosegek vannak, mint itthon mint kint.


De ez csak en vagyok, kuli munkaban nem csak a fizetes rosszabb hanem minden mas is, ami kihat az ember pszichejere.

Angliaban egy maganvallalkozo vizszerelo 40-50 fontot keres orankent, egy kuli munkas max 10et.. Nem mindegy

2020. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

jó, de ha semmi nem érdekel, akkor mit választasz?


Egy vállalkozó órabére csalóka, lehet hogy tőled elkér 50 fontot egy órás munkára, de megeshet az is, hogy csak nálad dolgozik aznap.


Ugyan ez a helyzet itthon is, (most pörög az építőipar az tény), de nekem is van vállalkozó családtag, úgyhogy átlátom a helyzetet.

2020. jan. 20. 13:32
 18/18 anonim ***** válasza:

#14 vagyok igen itt kint németoszágban vettem saját lakást .

Nem a neten látható kacsalábon forgó palotát kell el képzelni , csak egy 2 szobás kis panel lakást amin van munka igen rendesen 30 éves az épület a lakás még az akkori “hàzgyári” , nem a legszebb , de legalább az enyém .

Nem neten találtam ezt , éppen mentem a szokásos utamon be a műhelybe és az egyik erkélyen kint volt az eladó tábla fel hívtam és végül meg vettem ezt a kis lakást . Amiket a neten néztem arra nem volna pénzem max hitellel , de hitelt egyenlőre nem igen akartam . Felújítása meg majd szépen lassan ahogy a pénz meg az időm engedi .

2020. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!