Hogyan tudnám növelni a tekintélyemet mint csoportvezető?
normális hangnem, normális elbánás, jutalmazás, a "köszönöm" szócska hangoztatása többször, munkavállalók melletti kiállás a vezetőséggel szemben
kb ezek jutottak eszembe mint számomra jó főnök tulajdonságai.
"kb ezek jutottak eszembe mint számomra jó főnök tulajdonságai."
Az ilyen jó főnököknek semmi tekintélyük sincs.
Lassan 1 éve vagyok csoportvezető. Munkatársaim közül a legtöbbel jól kijövök van akivel nem a legjobb a kapcsolat, de nem azért járok be se én sem a másik illető, hogy jópofizzunk egymásnak. Amit kérek tőlük megcsinálják, ez fordítva is igaz.
"AZ a jó csoportvezető aki megvédi az embereit, ha kell saját maga viszi el a hátán a balhét"
Olyanra még nem volt példa, hogy konkrétan ki kelljen állnom valakiért vagy a csoportért abból a szempontból, hogy pl ha nem lett kész valami egy megadott határidőre vagy mert elrontottak valamit, mert tulajdonképpen olyan a csapat (nem vagyunk sokan 14-en), hogy mindenki mindent meg tud csinálni és jól.
Második kommentelő:
Sajnos lehet, hogy véghez kell vigyek egy ilyen dolgot. Mivel van 1 ember aki szemlátomást hátráltatja a csoportot. (norma, százalék rendszer van) Van hogy fele normát csinál vagy kevesebbet. Mikor mennyit, nem tud egy normális átlagot felmutatni. Ennek ellenére a munkájának a minősége majdhogynem kiemelkedő. Az meg nem átlag, hogy egy nap x valamiből csinál x*1-et másnap meg x*20-at. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ezzel a hozzáállásával a többivel b*szik ki nem velem, de ez őt nem érdekli. Többször beszéltem a fejével, de eddig nem értette meg. Legvégső megoldás az elbocsátás lesz.
A heti munkakezdéseket én általában (nem mindig, de az esetek több részében) úgy kezdem, hogy amikor bejönnek az emberek ahogy meglátom nem azt csinálom hogy rázúdítom a munkát és halaggyá' csináljad. Hanem ahogy mindenki érkezik úgy kezdünk beszélgetni kivel mi történt a hétvégén, és csak utána kezdem kiosztani a munkát, de azt is úgy, hogy megkérem őket! nem pedig mint a hajcsár aki csak parancsolgat. Azt viszont betartom, hogy ha 6 órakor van a kezdés akkor 6 órakor van a kezdés nem pedig "majd valamikor elkezdjük" a munkát és elvagyunk címszó.
Ezek szerint jó vezető vagy, nincs semmi probléma.
Legyél mindenkivel barátságos, de ne kivételezz. Tudom, nem lehet mindenkit egyformán kedvelni, de ezt a különbséget ne érezzék.
Gondolom, szeretnek ők is, mint főnököt.
Azt nem mondanám, hogy nincs/nem volt bárminemű probléma.
Gondolok itt magánügyi illetve munkahelyi problémákra. Én azt gondolom hogy ezt a kettőt tilos összekeverni. Viszont ha! az egyénnek magánügyi problémája van (kinek nincs). Orvoshoz kell mennie, beteg a gyereke, vagy egy olyan eset hogy munkaidőben jött mondjuk egy csomag (erre már volt példa). Nem tudta megoldani, hogy máshova szállítsák lényeg, hogy az illető el szeretett volna kéredzkedni a munkahelyről. Elengedtem, mert jól dolgozik megcsinálja amit kérek tőle viszont jeleztem felé, hogy ezt ne rendszeresítse.
Munkahelyi problémák kisebb összetűzések akadnak akár köztem és a munkatársaim vagy nyilván a munkatársaim között.
Én annak vagyok a híve, hogy ne b*sszunk ki a másikkal mivel úgymond egymásért vagyunk.
A kérdésemtől függetlenül volna egy másik kérdésem.
A munkahelyemen van egy szó szerint nehéz munkaterület ahol az embereket havi rendszerességgel cserélem. Megcsinálhatnám azt is hogy akár egy egész évre azon a bizonyos helyen marad.
Ha csinálok egy fix olyan havi beosztást hogy egyik hóban kiss pista másik hóban nagy árpi dolgozik azon területen majd ebből körforgás lenne. Úgy kialakítva, hogy ha "kiesés van" betegség vagy szabadságolás. Mondjuk pityu dolgozott, de elmegy egy hét szabadságra akkor másvalaki átveszi a helyét és én úgy gondoltam, hogy ezt a "helyettesítő" időt vissza kellene adni annak a másik illetőnek. Így viszonylag mindenki ugyanannyi időt töltene el.
Ez jó gondolat vagy hagyjam a fenébe és csak simán havi csere legyen?
Az utolsó kérdésedet nem teljesen értettem, szerintem nagyon sokmindenen múlik, hogy ez működne-e, nem fogsz normális választ kapni itt rá.
Na most amiket felsoroltál, azok egy empatikus vezető tulajdonságai, de arról nem szóltál, hogy problémákat, stresszhelyzetet hogy kezelsz, mennyire határozott a kiállásod, mennyire állsz bele a dolgokba. Alapvetően én azt gondolom egy jó vezető mindig pengeélen lavírozik. Nem lehetsz túl engedékeny, túl empatikus sem, mert kihasználják. Ugyanakkor nem lehetsz túl kemény sem, mert ki dolgozik szívesen ilyen vezetőnek?
Egyébként nagyon sok jó könyv van vezetésről, ami pont ezt a jó egyensúlyt próbálja belőni. Nézelődj, olvass, tanulj! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!