Munkahelyi lehallgatás hogyan mérhető be?
Kérdés, hogy miböl egyértelmü számotokra - lehet, hoyg csak beképzelés, vagy valaki spicliskedik.
De ha a munkahelyen van számítógép vagy céges telefon, akkor az bármikor tudja közvetíteni a hangokat akárhová. Ilyen esetben nem találtok semmit, mert nincs külön eszköz. A másik meg, ha lenne is valami direkt lehallgató szerkentyü, azt nem lehet csak úgy megtalálni, nem olyasmi, amit bárki is fel tud ismerni megfelelö müszerek nélkül.
Árulnak kütyüket a neten, amelyek alkalmasak - elsősorban rádiófrekvenciás - adattovábbítást végző eszközök felkutatására, de a siker nem garantált és ingetek-gatyátok rámegy. Adattovábbításra a belső számítógépes hálózattól kezdve a konnektorokat összekötő hálózati vezetékig szinte bármi alkalmas. Kezdő lépésként letilttatnám a mikrofonokat minden lehetséges eszközön, amivel dolgoztok. Elsősorban a számítógépeken. A vezetékes telefon is kockázati tényező, de azt lásd be, hogy nem rángathatod ki a falból, mert munkaeszköz. Vannak egyébként olyan rádiótelefonok is, amelyeknél még az sem elég egy nyomkövetés, lehallgatás kiküszöböléséhez, hogy kikapcsolod, - kettő dologgal lehet védekezni ez ellen, az akku kivételével, vagy egy adatvédelmileg arra megfelelő helyen való tárolással. A legjobb erre egy hangszigetelt zárható rekesz, amely egy olyan helységben van, amelyik alacsony kockázati tényezőjű - beszédlapú - adatforgalommal bír. Nem véletlen, hogy a különösen "érzékeny" helyeken követelmény a telefonok módszeres elszeparálása, - nem lehet az adott helység(ek)be bevinni semmilyen adatrögzítésre alkalmas eszközt, - s van, ahol ezt úgy nyomatékosítják, hogy beléptetésnél külön ember vizsgálja az adattovábbításra, adatrögzítésre alkalmas eszköz jelenlétét a beléptetett személyeken. A különösen bizalmas információkat kezelő helyeken ezek alapok!
Tesztelni úgy lehet - bizonytalanság fennállása esetén - az aktuális helyzetet, hogy olyan dolgot hintetek el a lehallgatott helységben, amiről csak ti tudjátok, hogy máshol nem beszéltetek róla. Amikor visszajön az info, akkor hézagos még a helyzet, - nem megbízható! Ha végképp nem éritek el a kívánt eredményt, akkor marad a külső, négyszemközti kommunikáció - lehetőleg egy olyan helyen, ahová "nem lát be" egy puskamikrofon se. De ez már tényleg a paranoia szintje, - egy ilyen típusú információszerzéshez már egy egész apparátus kell, akik nem olcsók (már csak a felszereltségük okán sem).
"Attól még nem tudjuk bizonyítani. És simán kirugdos bennünket."
Mindenkit nem lehet kirúgni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!