Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabadság alatt otthonról...

Betegszabadság alatt otthonról kellett dolgoznom mert más nem tudta volna megcsinálni a határidős feladatot. Kb.30 óráról van szó. Ezt nem kéne elszámolni utólag a munkaidőmben? Van erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
2019. nov. 23. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Nalunk ugy van ha pl csak keszenletben is vagyok (azaz pl beteg vagyok de nem iratok tappenzt)de barmikor ha behivnak par oras kisegitesre, azalatt( de altalaban nem hivnak be), a jelenletin az siman ledolgozott napnak lesz beirva es kesöbb letulorazzuk


Megbeszeles kerdese

2019. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály arra van, hogy keresőképtelenség (értsd: táppénz, betegszabadság) alatt nem vagy keresőképes, ergo nem kell dolgoznod. Sőt, ha az gátolna a gyógyulásban (mert pl. az orvos által kért ágynyugalom helyett a gép előtt ülsz, és ezzel lassítod a gyógyulás folyamatát), akkor egyenesen tilos dolgoznod. Máskülönben akár még a táppénz is megvonható tőled, ha bizonyítottan emiatt tovább lennél beteg. (Persze az más kérdés, hogy ennyire még egy munkáltató sem idióta, hogy ezzel arcul köpje magát.)

Az, hogy otthonról csinálod meg a munkádat, az nem betegszabadság, hanem csúnya idegen szóval home office. Meg lehet egyezni a munkaadóval, akár rendszeresen, akár alkalmi jelleggel, hogy otthonról végzed a munkádat. Ez külföldön bevett gyakorlat. Sok olyan munkakörben, ami távolról végezhető, nem is várják el a helyszíni megjelenést. Meg arra is rengeteg példa van, hogy arra az időre, ameddig valaki beteg, de nem olyan jellegű a betegsége, hogy az a munkavégző képességét befolyásolná, csak pl. nem tanácsos közösségbe mennie, vagy mittudomén megy a hasa, és azért az egy irodaházban mégis csak macerásabb, mint otthon. ;-) - szóval ilyen esetben sokszor engedélyezik, hogy otthonról dolgozzon az ember.

Amire a rendes, 100%-os fizetés jár.

Olyan nincs, hogy táppénz alatt neked dolgoznod KELL.

2019. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon beteg voltam. Elkaptam egy vírust, a lakást sem tudtam elhagyni 2 hétig mert összeestem otthon is többször. Kórhazba is bevutaltak csak fel napi vizsgálás után hazaengedtek. De oda is vittek kocsival. Remdezvényszervező vagyok. Senki más nem tudta volna megcsinálni a munkát. Nagyon nehéz volt ilyen betegen de magától értetődő volt hogy megcsinálom. Nem kaptam érte egy fillért sem, nem jelent meg a munkaidőmben. És most a főnököm ketekített 10 perceken rugózik a jelenléti ívemben és panaszt akar tenni ellenem. Miközben betegen dolgoztatott ingyen! Meg akarom védeni magam. Csak nem tudom hogy?
2019. nov. 23. 18:43
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Egyfelől senki sem pótolhatatlan, másfelől pedig ezt előre kellett volna tisztázni. Pláne, hogy ennyi munkáról van szó.

Én nem szoktam azon rugózni, ha szabadság alatt felhívnak 1-2 alkalommal, meg kell írnom pár e-mailt, ez a pozícióból jön, ahogy a munkaidőn kívüli elérhetőség is. De itt már sokkal többről van szó.

Utólag ezzel sokra nem mész már. Ha papíron táppénzen voltál akkor mindegy is.

A szerződésedben benne van a home office? Ezek után gondolom módosíttatod...

2019. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nincs benne és nem fogják módosítani. De azt hogy mondjuk 8.07 kor érek be és azt írtam be a jelenlétibe hogy 8 óra. Mert azt mondták kerekítsünk fél órakra hogy könnyebb legyen kiszámolni. Felhozták ellenem vádként, hogy miért bem fél9re kerekítettem. Nem mondták hogy felfelé kell. Így volt logikus. Most félek kirúgnak emiatt miközben ingyen dolgoztattak betegen. Nem 1-2 telefonról volt szó. Kb. 30 órai munkáról. Anyagokat is kellett írnom stb.
2019. nov. 23. 22:21
 6/16 A kérdező kommentje:
A munkámba amúgy senki nem lát bele. Ha megbetegszem és nem csinálom meg otthonról akkor annak a rendezvénynek annyi plusz nem kapnak pénzt akik dolgoztak az előzőn ha nem csinálom meg az elszámolásukat. Már mondtam hogy nem jó hogy nincs helyettesem de senkit bem érdekel a dolog.
2019. nov. 23. 22:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy nem pontosan a kérdésedre válaszolok, de azért van egy-két hozzáfűzendő gondolatom, tanácsom.

1. Olyan nincs, hogy betegszabadság alatt dolgozni. - Vagy beteg vagy, vagy egészséges!


2. Pótolhatatlan ember nincs! - Ha mégis van, akkor nyelje a cégvezetésed, hogy nem ért a munkaerők észszerű megválasztásához, ill. elavult a képzési rendszere! - Megérdemlik, hogy kialakulhat a "nélkülözhetetlenség" jelensége, - nyeljék, amit főztek!

2019. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze ebben mind igazad van. A probléma csak az, hogy itt szívok és nem ők. Mert velem betartatják az összes jogszabályt ami őket védi. Ami engem védene azt pedig nem. Ha nincs meg a munka akkor én kapok ki hiába voltam beteg. Max akkkr lennének rám tekintettel ha az intenzív osztalyon feküdnék magatehetetlenül. Akkor talán megértenék hogy miért nem csinaltam meg valamit betegszabi alatt.
2019. nov. 24. 11:31
 9/16 anonim ***** válasza:
Folytatnotok kell valamilyen kommunikációt annak érdekében, hogy koordinálják a teendőidet. Tedd ezeket maradandóvá - ezzel több esélyed lesz adott esetben megvédened az igazadat a későbbiekben akár a munkaügyi bíróság előtt is. Fontos, hogy akár hangfelvételt készítesz, akár képanyagot, az aktuális készítési dátumuk jól követhető, bizonyító erejű legyen! - Az állam a maga részéről nem fogja letagadni, hogy hivatalosan betegállományban voltál x - y időpontig. A problémái onnan fognak elkezdődni a munkáltatódnak, amikor kiderül, hogy nem szabad akaratodból dolgoztál abban az idősávban, amelyik közös a munka és a betegállomány tekintetében. Lehetőleg úgy intézd a dolgokat, hogy ne tűnjön semelyik bizonyítékon se úgy, hogy tulajdonképpen te ajánlottad fel a szolgálataidat!
2019. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki pedig azt mondja, hogy aljasság bizonyítékokat gyűjteni egy ilyen munkáltatóról, annak csak azt tudom írni erre: semmivel sem aljasabb ez a módszer, mint a munkáltató visszaélése és szokják csak meg a munkáltatók, hogy időközönként bukhatnak!
2019. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!