Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyen a munkások...

Ha a munkahelyen a munkások egymással viszályban állnak kinek a feladata ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2019. okt. 21. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A feletteseteknek.
2019. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg a feletteseké lenne, de Mo.-n rendszerint t×k rá, így a munkatársak egymást csinálják ki, rendszeresen. Hiába van csapatépítő tréning, meg egyéb ilyen dolog.
2019. okt. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért jó ez nekik így sok jó munkás elfog menni tőlük
2019. okt. 22. 07:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy érdekes kérdés. Mindig úgy álltam ehhez hogy mindenki aki nálunk dolgozik felnött ember, ebből következik hogy meg kéne tudnia oldani a személyes konfliktusait. Nyílván amikor már zavarja a viszály a munkát, vagy ha az egyik fél a segítségemet kéri közbeavatkozok, de addig nem.
2019. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az apró emberi problémákat (Jóska büdös, Sanyi folyamatosan beszél, Pista állandóan böfög meg fingik) a kollégáknak egymás között kellene rendezniük. A vezetők nem óvónénik, nem ők fognak rendet tenni a csoportban, nincsenek is hozzá eszközeik.

Persze ez nem szokott működni. A kollégák nem jelzik, ha bajuk van egymással, csak megsértődnek, "éjn ehhöz a ganyéhoz nem is szaólok mán hozzá, köszönök néki, osztán annyi", mennek a főnökhoz bepanaszolni a másikat, általában azzal a megoldási javaslattal, hogy rúgja ki, helyezze át vagy valahogy máshogy távolítsa el a társulatból, mer' ezzel nem lehet együtt dógozni.

Éppen ezért sokszor a főnökök is úgy vannak vele, hogy tojnak a beosztottak közötti problémákra. Amíg a számok jók, nem nyúlnak semmihez, nem érdekli őket semmi. Az sem, hogyan hozzák a dolgozók a számokat, nem gond, ha közben kis híján átharapják egymás torkát. Ha pedig nincsenek meg a számok, beindul a fűnyíró, kirúgnak pár embert, a helyükre hoznak újat, majd attól jobb lesz.

2019. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Alapvetően nekik illene kezelni a helyzetet legjobb tudásuk szerint, ha már feleleteseik vannak. A viszály alapja lehet rivalizáláció is, szándékos és kiprovokált helyzet. Alapvetően a viszály természete és jogi stb. vonatkozásai szabnak határt az illetékességnek.
2019. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az eddigi tapasztalatom szerint néha a viszály szánt szándékkal kezdik. Sajnos azt nem tudom miért, de már én is csöppentem bele olyan szituációba, ahol fűt-fát rámmondtak, csak mert valakinek nem voltam szimpatikus.

Sajnos az ilyen helyzeteket tényleg egymással kell megvitatni, a főnöknek nem lehet panaszkodni, főleg ha te vagy az új lány/fiú, nem fogná a pártodat. Amellett pedig nem is az ő dolga rendet tenni két felnőtt között.

Bár sokkal célravezetőbb lenne, ha a két személy leülne a főnök társaságában és megvitatnák hogy mi is igazából a probléma, de valamiért pont ez a szituáció az, amit mindenki el akar kerülni.

2020. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!