Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Fiatal egyetemisták! Ti mit...

Fiatal egyetemisták! Ti mit szoktatok csinálni a szünetekben? Tippek?

Figyelt kérdés

Még javában vizsgázom, de hamarosan haza kell majd költöznöm a koliból és ezt nagyon nem várom. Legszívesebben maradnék, de erre sajnos nincs lehetőség. Otthon mindig úgy érzem, mintha kiszakadnék az életemből és el lennék zárva mindentől. Hiányzik a barátaim vagy úgy egyáltalán a saját korosztályom társasága és egy ilyen mindennapos rendszer vagy elfoglaltság. Otthon tulajdonképpen semmit nem tudok kezdeni magammal.


A barátaim is egyetemisták, össze-vissza vizsgázunk, valakinek gyakorlata lesz és eleve mindenki megy haza, nyaralni, kirándulni, dolgozni stb., emiatt borzalom összeszervezni akár csak egy találkozót is. A szüleimmel vagy a családommal sincsen semmi probléma, csupán arról van szó, hogy nincsen túl sok közös pont az életünkben. Jóban vagyunk és beszélünk egymással, de egyszerűen más korosztály vagyunk, más teszi ki a mindennapjainkat, más érdekel vagy szórakoztat minket. Másrészt pedig a város sem feltétlenül az én korosztályomnak való, inkább nálam fiatalabbakkal vagy idősebbekkel van tele. Ez már eleve a programokon és lehetőségeken is meglátszik, mert van millió foglalkozás gyerekeknek, terhes anyáknak vagy nyugdíjasoknak, de fiataloknak szinte semmi. A múltkor elmentem egy csoportos edzésre, de ott is csak 40-50+ anyukák meg az alsós kislányaik voltak mindenhol. Munkalehetőség is minimális, főleg diàkoknak és azokra is inkább a középiskolások mennek (nekik beszámítják közösségi szolgálatra) vagy a “valakinek a valakije”. Egyszer én is voltam így apukám munkahelyén, ahol szellemi fogyatékosokkal dolgoztam együtt, ami azért nem volt egy kifejezetten üdítő élmény.


Szóval elképzelni nem tudom, hogy mit fogok csinálni. Jó nekem is kiesik pár hét, mert sikerült leszervezni ezt-azt, de a nyár nagy részét otthon fogom tölteni és annyi lesz, hogy a kertben vagy a szobámban ücsörögjek inkább, de ennél picit több is jól esne, mert évközben nem sok időm és energiám van tartalmasabb tevékenységekre (max. olvasok, filmezek) és a nyáron ezt ki lehetne használni.


2019. jún. 9. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én egy tök kis faluban lakom, szóval ismerős a helyzet, de ez gimiben nagyobb gondot okozott, most pont az ellenkezőleg. Nem tudok egyszerre több felé szakadni.


Én is a baráti társaságokkal találkoztam eleinte, meg szünet alatt jó párszor visszarángatott az életbe, ha láthattam őket. Olvasni szoktam, sorozatozni, meg a ház körül tevékenykedni. Plusz én nem igazán tehettem meg, hogy ne dolgozzak.


Mi lenne, ha kicsivel messzebb keresnél munkát?

2019. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Diákmunka
2019. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elkezdeni egy új sportot? Szerintem ez nem rossz ötlet. Vagy dolgozz a Balatonon, szállást is adnak.

Azon a helyen, ahol laksz, nincs barátod?

2019. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 hónapból 4 hét gyakorlatom lesz, ezen kívül a családdal megyünk egy kisebb, belföldi, pár napos nyaralásra. Otthon filmet nézek, olvasok, rajzolok, nagytakarítást rendezek, főzök, futok, túrázok. Meglátogatom a nagyszüleimet, rokonaimat. Találkozom az otthoni barátaimmal, együtt grillezünk, társasjátékozunk, moziba megyünk vagy csak beülünk valahová egy italra. Az egyetemi barátaimmal tavaly pl előre leszerveztük, hogy egyikünknél leszünk pár napot. Idén egy hónapra nem láttam értelmét diákmunkára menni és én személy szerint nem járok fesztiválokra és hasonló programokra, de ez is egy opció sok ismerősömnek. Nem muszáj városon belül dolgozni, sokan pl külföldre mennek nyári munkára vagy ott csinálják a gyakorlatukat.
2019. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagytakarítást csinálok, sportolok otthon, vagy elmegyek futni, biciklizni, meglátogatom mamát, otthon segítek szülőknek, kipihenem a ‘fáradalmakat’, dolgozok valamennyit. Ez az általános. Ezen a nyáron se lesz másképp, dolgozok valamennyit, ezen kîvül megyünk párommal egy hétre nyaralni. Aztán lassan itt a szeptember.. annyira hamar eltelik a nyár. :(
2019. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a nyárra célokat tűztem ki magam elé. Pl nekiállok rendszeresen edzeni és alakítani az alakomon, vagy jobban ráállok valamelyik nyelv megtanulásában aztán abból egy nyelvvizsga is talán összejöhet. Ezek mellett megyek soundra, strand fesztre, we love balatonra, BB szüretekre haverokkal vagy családdal 1 hétre tengerpartra. Horvátorszsgban viszonylag olcsón meg is lehet úszni. Persze ez összesen a nyár fele sem lesz. A többi időben akivel tehetem, azzal összefutunk egy limonádéra, de egyedül is feltalálom magam. Olvasok, sorozatot nézek, rajzolok, bicajozok/görkorizok. Esetleg próbálok kitalálni új dolgokat, felfedezni valami új érdeklődési kört. Ajánlom a bakancslista készítést. Még én sem álltam neki, de összeírok pár dolgot, amit a nyáron mindenképp megcsinálok. Például körbe biciklizem a Balaton, akár családdal, akár barátommal(bár utobbira nem sok esély van, elég lusta :D). Kapcsolatépítőnek jó is lehet, hiszen én sem vagyok egy hullámon a szülőkkel, de próbálkozni szabad. ;)
2019. jún. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Munka szempontjából az egy elég nehezítő tényező, hogy egyedül az augusztusom lesz meg teljes egészében. Addig is sok lesz az üres napom, amit ki kellene tölteni valahogyan, de hosszabb összefüggő időszak, amikor lehetne rendszeresen dolgozni, nem nagyon lesz. A június tulajdonképpen kiesik, mert még mindig vizsgázom és tanulok, az utolsó héten pedig lesz egy egy hetes tanfolyamom. Utána júliusban kell mennem egy-két egyetemi tájékoztatóra, utána lesz két hét nyári egyetemem és tulajdonképpen július végére érek haza. Így marad az augusztus, ami már nyár vége.


Barátaim amúgy helyben is vannak, de ők is szétszélednek nyaranta pl. mindenki megy ide-oda nyaralni, rokonokat látogatni, tanfolyamokra járnak stb., szóval velük sem könnyebb. A családomat szerintem semmivel sem lehetne kirobbantani otthonról, tehát ők igazából semmilyen programot nem szeretnek. Másom pedig nincsen, de egyedül nem igazán szeretek kirándulni vagy ilyesmi.

2019. jún. 15. 22:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!