Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan küzdjem le azt a...

Hogyan küzdjem le azt a gondolatomat, hogy kevesebb vagyok másoknál? Hogy fogadjam el, hogy engem is lehet szeretni és elfogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20+ lány vagyok és rájöttem,hogy abnormálisan kevésnek tartom magam. Józan eszemmel látom,hogy egyáltalán nem vagyok olyan szörnyű,mint ahogy gondolom,de mégis amikor éles helyzetbe kerülök akkor mindig alábecsülöm magam,azt hiszem,hogy mindenben kevesebb vagyok. Életemben párszor már mondták,hogy mennyire szeretnek milyen jófej vagyok ,kedvelnek stb, és ilyenkor kb lebénulok és elmenekülök,begubózok ,mert elfogadhatatlannak tartom,hogy bárki ezt gondolja rólam.

Tudom,hogy gyerekkorból ered,mert apám mindig mondta,hogy hülye gyerekei vannak,sose bízott ránk semmit,mindig azt mondta úgyis elrontjuk,mi hülyék stb vagyunk. Nem igazán hallottam dícséretet ,elismerést így belém égett,hogy rosszabb vagyok másoknál. Hogy tudom ezt feloldani? Valakinek sikerült ilyesmiben előre lépnie?


2018. júl. 6. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban! Jól látod, hogy a gyerekkorban beléd beszélt negativitás miatt van ez. Én úgy léptem ki belőle, hogy az eredményeim mérhetőek, vagy kézzel foghatóak. Pl egyedül megtanultam dobolni, ami nem hétköznapi, illetve építettem, létrehoztam dolgokat, amit a szomszéd, vagy a buszsofőr nem mondhat el magáról.. Így amikor vli azt mondja nekem, hogy hú de ügyes vagy, meg de klassz ez a cucc amit csináltál, akkor elhiszem neki.
2018. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*vki=valaki
2018. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!