Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy az iskolai lelki-testi bántalmazást úgyis kiheveri az ember felnőtt korára?

Figyelt kérdés
Engemet általánosba és középiskolába is rengeteget bántottak és emiatt nincsenek barátaim, és nagyon zárkózott is vagyok. S ha bárkinek elmondom a bajaimat azt hiszik, hogy sajnáltatom magamat, meg "jaj engemet is bántottak" féle szöveggel jönnek. Pszichológusnál is jártam, de neki se tudok megnyílni rendesen. Kisértenek az iskolában történtek, meg most is úgy érzem, hogy mindenki rajtam röhög...
2018. máj. 14. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Én kihevertem, pedig nekem a családom sem volt fenékig tejfel.
2018. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
30/F
2018. máj. 14. 18:54
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
kinek mi. születni is kell rá, hogy az ilyeneket ki tudja heverni az ember, ha valaki alapból gyenge, akkor nagy eséllyel sajnos nem fog menni neki. HA viszont valaki tényleg jó szakembert talál, sikerülhet, de ez is nehéz, meg azért nincs ingyen nyilván.
2018. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben annyira bántottak, hogy öngyilkossági kisérletem volt(megpróbáltam kiugrani az ablakból, de visszarántottak).

Ezen kívül én voltam az osztály butája és az osztály bohóca.

Jellemformáló volt.

Simán kihevertem, mondjuk azon mindig jót mosolygok, hogy hol vannak ők meg, hogy hol vagyok én.

2018. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, pedig jobban járnál, ha a pszichológusnak megnyílnál. Ő nem ítél el, csak meghallgat, megérti, amit mondasz. Csupa hasonló gonddal élő ember jár hozzá, nem lesz meglepve, fennakadva semmin. A vele való átbeszélés útján tudnál az emlékek nyomasztásától megszabadulni. Ő támogatna abban a folyamatban, hogy elkezdj másképp tekinteni a külvilágra, nem a rosszat kihallva belőle, és ez visszahat majd a kapcsolataidra is.
2018. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Azert 30 evesen mar kisse tulzasnak erzem innen gyokereztetni a problemaid..
2018. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 monen ***** válasza:
100%

Az iskolai zaklatás elég súlyos pszichés sérüléseket tud okozni: önbizalom csökkenés, önértékelési zavarok, az önkép és személyiség megrongálódása, kapcsolati problémák, izoláció, agresszió, stb. Az effajta gyermekkori bántalmazás életrongáló lehet. Emellett szerintem egy elég gyakori és komoly közegészségügyi probléma.


Éppen ezért .... jó lenne, ha egy nap arról értesülnénk, hogy te és néhány hasonló tapasztalattal rendelkező fiatal kiharcolta volna, hogy minden iskolában szigorú zéró tolerancia szabályok létezzenek az effajta degenerált bántalmazás ellen. Olyan dolgokra gondolok mint


1. Egységes iskolai szabályzat a bullying ellen.

2. Következetes és azonnali fellépés a bullying panaszokra.

3. Pszichológiai tanácsadás a bullying áldozatai számára.

4. A gyermekek felvilágosítása arról, hogy milyen következményekkel jár a bullying.

5. A tanúk és a bullying-gel szemben fellépők bátorítása, támogatása.

6. A szülők felvilágosítása és bevonása a bullying felszámolásába.

7. Tolerancia-növelő programok (pl. minden évben egyszer "felemás zokni nap" vagy "öltözz, ahogy tényleg jól esik nap" az iskolában).

8. A "makacs zaklatók" kényszer pszichológiai kezelése és/vagy kicsapása az iskolából, illetve a szülők felelősségre vonása amely esetekben ez indokolt.


Sok szerencsét!

2018. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"Azert 30 evesen mar kisse tulzasnak erzem innen gyokereztetni a problemaid.." - Azzal nincs baj, ha valaki tisztában van a gyerekkori traumáival, amik későbbre is kihatnak, én is tisztában vagyok az enyémekkel. Probléma inkább azzal van, ha valaki nem dolgozik azon, hogy ezt feldolgozza, és átbillentse magát, és a múltjára fogja minden baját.
2018. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az emberek nem tudják kezelni a lelki problémákat.


És itt nem csak magukról a sérült emberekről beszélek. Hanem úgy összességében a társadalom lelki problémákhoz való hozzáállásáról. Sokszor nehéz megtalálni azt, hogy mikor ki az, akinek "pofon" és ki az akinek "ölelés" kell. Van aki szeret az együttérzésben dagonyázni, mások meg csak szeretnék ha egyszer meg lennének hallgatva.


És ugye az emberek többsége nem is tud semmire tanácsot adni. Nem szereti a másik problémáit hallgatni. Nálunk apám volt piás, mindenki tudta milyen terrorban élünk, mégis volt egy "saját családja oldják meg ők" hozzáállás mindenki részéről.

2018. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amúgy azt is észrevettem, hogy az emberek nem csak a lelki segítségben ekkora analfabéták.


Én tipikusan az az ember vagyok, aki szereti érteni a dolgokat, mi miért van, mi miért történik. A szakmám is megköveteli, hogy értsem a dolgok működését, ok-okozati összefüggéseit. Ehhez képest az esetek 99% semmilyen választ nem kapok olyanoktól akik elvileg azért vannak, hogy megoldják a problémáimat.


Legyen szó torzító szemüvegről, kattogó kerékpár hajtókarról, szoftveres hibákról vagy orvosi vizsgálatokról. Pedig mindegyik kézzel fogható, kikövetkeztethető, érthető hiba. Mégis csak pislognak azok, akiknek elvileg vágnia kellene a témát.


Vagy az itteni kérdésekből is látszik. Sokan olyan alap dolgokat nem tudnak kezelni, mint Google, Maps, stb.

2018. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!