Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van más is akinek azért nincs...

Van más is akinek azért nincs közösségi oldala mert nem tudna kit bejelölni rajta?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan kellemetlen helyzetbe kerültem hogy visszajelzés alapján azért nem kaptam meg egy munkát mert “nincs online jelenlétem” ami nagyon furcsa és nem tudtak leellenőrizni.

Ilyenkor nem tudom mit mondani, jobb lenne ha 0 ismerőssel vagy csak Anyámékat bejelölve lennék fennt? Az többet érne? Az ilyen oldalakon az emberek a barátaikkal chatelnek, lépnek kapcsolatba, nekem meg nincsenek barátaim, haverjaim se, akkor meg minek regisztráljak? Amúgy nem értem miért elvárás ez egy munkahelyen? Ha kinnt lenne 2 bulizós meg 3 hányós képem akkor az mondana nekik valamit rólam?


2018. ápr. 18. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Kezdjük ott, hogy ahol ez egy elvárás, ott nem is dolgoznék.
2018. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
De csak vannak volt osztálytársak, ismerősök akiket jelölni lehetne, nem?
2018. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyszer próbáltam. A régi osztálytársak nem is emlékeznek rám vagy nem jelölnek vissza. Munkatársakkal nem sikerült olyan viszonyt kialakítani, sok elmegy mindenki mellett amióta kilépett. Volt akit bejelöltem amikor volt oldalam, de mondta hogy nem igazolnak vissza manapság emberek munkatársakat, csak barátokat mert túl személyes
2018. ápr. 18. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem van profilom, kb. 50 ismerőssel, amiből 30 meg sem ismerne az utcán. Régebben azt mondtam, nem lesz, aztán változtak az idők. Nem beszélgetek, csoportokat olvasgatok, olykor hozzászólok, képeket nézek stb. Akit ismerősnek jelölök (mert tényleg ismerem) az nem jelöl vissza, akit nem ismerek, de szeretnék megismerni, az szintén nem jelöl vissza. Akivel elkezdek beszélgetni az néhány szó után nem ír többet.
2018. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"visszajelzés alapján azért nem kaptam meg egy munkát mert “nincs online jelenlétem” "


Figyelembe véve, hogy ezt Magyarországon jelenleg törvény tiltja, elég érdekes indoklás.

2018. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hivatalosan mondták
2018. ápr. 18. 16:10
 7/10 anonim válasza:
100%
Hjaj,a mai világ. Ha már nem vagy fent Facebookon, az gyanús.
2018. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem milyen munkahely ez egyáltalán...de gondolom az is lehet valami olyan amihez tényleg nem árt a közösségi oldalak ismerete,ez a kérdésből nem derül ki.

A mai világban már kb csak azok nincsenek fent,akik antiszociális problémákkal küdenek,analfabéták,vagy valami elvetemült szentfazekak. Nekem is furcsa lenne ha valaki nincs fent közösségi oldalakon,főleg az én korosztályombó(20as - 30as) l,az idősebbeknél persze érthető,mert nem ebben a közegben nevelkedtek.

Innen megszokták állapítani hogy miket posztolsz,van-e közöd valami rasszista,náci idealizmushoz,esetleg tagja vagy-e valami csoportnak,vagy az ellenkezője.

A barátom zenész,ők például teljesen lekellett hogy privátosítsák az infókat magukról,mert a rajongók,szervezők előtt nem mutatkozhatnak ilyen nézetekkel,mivel ma már mindenkinek az lesz az első,ha dolgozni fog veled,hogy ki vagy,hogy nézel ki,milyen ember vagy. Ez már egy ilyen világ.

2018. ápr. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném,hogy ez sem igaz,hogy a barátaikkal lépnek kapcsolatba,épp ellenkezőleg. Itt szoktak ismerkedni,távolabb ismerősökkel is beszélgetni,eseményeket osztani,meghívni. Vadidegenek is bejelölnek,ismerkednek.
2018. ápr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Be tudod állítani a facebookon, hogy ne lássák az ismerőseidet, így mások csak a közös ismerősöket fogják láni.


Szóval teljesen mindegy, hogy 3 vagy 1000 ismerősö van. Teljesen ugyan úgy fog kinézni.


Ugyan ezt a posztjaiddal is betudod állítani, mondjuk ott az ismerőseid látni fogják.


Egyedül az lehet furcsa ha nem lájkolják sokan a képeide vagy senki sem kíván boldog szülinapot.


Csak rakj fel pár képet magadról és ha elmész valahova akkor jelentkezz be, csak hogy legyen valami aktivitásod. Ha elmész egy erdei túrára vagy ilyesmire azt is oszd meg és el van intézve.


Ha minimál béres állást keresel akkor teljesen mindegy. Ha kicsit magasabb körökbe játszol, akkor már fent kell tartani egy "látszat életet", hogy több lehetőséged legyen.


Pl.: Ha az interneten látom, hogy egy élet vidám aktív ember valaki. Pl.: Minden hétvégén elmegy biciklizni, kirándulni, jókat eszik, elmegy szórakozni másokkal stb... akkor sokkal jobb véleményem lesz róla mintha csak egy 5 éves képet látok rajta és az egész facebookján csak 1-2 posztot.


Igen felszínes, igen hülyeségnek tűnik, igen most azt gondolhatod, hogy milyen gáz, hogy valaki ennyire ad mások véleményére, de a nap végén lehet ilyen dolgok miatt fogsz egy jacuzziban ülni és egy ford mustangot vezetni.


Ahogy mondtam, ez alacsonyabb alkalmazotti rétegre vagy éppen teljesen független magánvállalkozókra nem érvényes. Inkább azokra akik 4-5k nettó fölött keresnek alkalmazotti rétegben vagy szabadúszóként, de mindekn réteg tanulhat belőle.

2018. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!