Ha öngyilkos gondolatok miatt pszichológushoz fordulok, akkor azzal "megásom" a saját síromat?
Egyrészt nem írhat fel semmit, ahogy első is mondta.
Másrészt nem fog közhelyeket sem mondani, csak te fogsz beszélni.
3 Pszichológusom volt, lehet hogy én fogtam ki a rosszakat, de konkrétan szart sem csináltak.
Elmondtam a dolgaimat, ennyi volt, semmi útmutatást nem tudtak adni, vagy megmondani hogy mit miért érzek, csak kérdezősködtek.
Egy barátomnak elmondom a bajom az kb annyit ér mint egy pszichológus, csak ismerem és ingyen van.
Nem tudom, van-e esetleg barátod, akivel meg tudod osztani a gondjaid, az nem kerülne semmibe és ő jobban is ismer Téged nyilván, mint egy pszichológus.
A gyógyszereket tényleg kerülni kell, a Frontin, Xanax, Rivotril gyakorlatilag kábítószerek, csak legálisak, receptre írják fel, és ugyanúgy függőséget okoznak, a problémákat csak elfedik.
Öngyilkosságra ne gondolj, hiszen olyan fiatal vagy, ahogy szokták mondani, Előtted még az élet. Ha előbb nem, akkor majd később lesz társad. Nem kell görcsösen keresni, jön akkor, amikor nem is számítasz rá.
Az is jó első körben, ha csak próbálsz egyszerűen kommunikálni pl. lányokkal, semmi több, viszont ez jó gyakorlási lehetőség lesz a későbbi párkapcsolathoz.
Én is többször esem depresszióba, de muszáj az embernek magát tartania, nem szabad feladni. Egy rokonomnak 40 évesen született a fia, de még megérte a dédunokáját is.
Döntsd el boldogan akarsz élni vagy sem.
Úgy akarsz, nézz szembe a félelmeiddel.
Ne a legnagyobbal kezd.
Én Csernus könyveit tudom ajánlani nekem bevált. De a döntéseket úgyis te hozod meg. Ez a szabadságod, a nem dönteni az is egy döntés. Ne rinyálj, légy ember. Ami a szíveden legyen a szádon.
Mindig általánosítotok minden pszichologusról... kipróbáltátok már mindet?
Gondolom amit én fogok ajánlani azt is le fogjátok sz*rozni.
Keressétek meg ezt a weboldalt: www.legyelboldog.hu
Ő nem pszichológus,de nagyon értelmes ember és sokat ért a pszichológiához.
Skype beszélgetéseket és élőt szokott tartani.
1 óra 8000 forint felnőttnek..tinédzsernek 4000
Decemberben az első beszélgetés ingyenes + egy ingyenes beszélgetésre való kupont is kapsz.
Én nem vettem igénybe a segítségét a saját butaságom miatt,de 2 emailt írtam neki és mind a 2 emailban olyan választ írt hogy én ledöbbentem rajta és jó kedvem is lett.
Ha igénybe vettem volna a decemberi ingyenes beszélgetéseket akkor lehet most jobb helyzetben lennék,de ez van.
Próbáljátok ki hogy írtok neki egy emailt.
Nagyon sok jó hír terjeng róla.
Itt az email címe: nagydavid@legyelboldog.hu
Előre szólok,hogyha valaki úgy mer róla rosszat mondani,hogy jaj biztos ő is lehúzza a pénzedet közhelyekkel hogy rá sem írt akkor azok mind kapják meg tövig. :)
Köszönöm.
ha azt várod a pszichológustól (vagy bárki mástól), hogy megoldja helyetted a problémákat, akkor mindenkiben csalódni fogsz, mert a saját problémáidat csak te tudod megoldani, senki más. a pszichológus abban segíthet, hogy feltárja és felismeri a problémád gyökerét és rá tud téged vezetni, hogy megtaláld önmagadban a megoldást, esetleg ösztönözni tud téged benne, hogy megtedd a szükséges lépéseket. hogy a pszichológus mennyire csak kérdezget és a kérdéseivel próbál terelni téged bizonyos következtetések levonására, vagy mennyire mond véleményt és okosságokat, az nagyban függ az adott pszichológus személyiségétől is, meg a te személyiségedtől is, illetve hogy a beszélgetéseitek alapján mit talál nálad működőképes(ebb) megoldásnak.
Csernus a tipikus megmondóember, aki durván az arcodba mászik és a képedbe vágja a tutit. van, akinek erre van pszichológus, akinek ilyen a stílusa és van olyan páciens, akinek ilyen letámadásra van szüksége hozzá, hogy elgondolkozzon - de a legtöbb pszichológus nem ilyen, mert a legtöbb embernél nem ez a fajta kommunikáció működik. van, akinek az ilyen erős kommunikáció áttöri az ellenállását és pont ettől gondolkozik el a dolgokon és ennek hatására lépi meg, amit kell. a legtöbb ember viszont az ilyen durva konfrontációra mégjobban bezárkózik, mégjobban elutasítja a segítséget és csak felerősödik benne a meg nem értettség érzése, ami miatt később mégnehezebb lesz rajta segíteni. szóval Csernussal és a stílusával érdemes óvatosan bánni.
én és sok barátom is jár/járt pszichológushoz és csak egy mondta eddig azt, hogy felesleges pénzkidobás volt. mindenki másnak többnyire jó tapasztalatai vannak vele. persze nekik sem minden pszichológussal. meg kell találni a számodra megfelelőt!
a pszichológus és páciens kapcsolata nagyon személyes és nagyon személy függő, hogy melyik pszichológus kivel tud jól dolgozni. én is találkoztam olyannal, akivel nem jutottunk sokra, mert nem tudtunk kellő mértékben egymásra hangolódni. ez nem jelenti azt, hogy ő sarlatán lett volna és azt sem, hogy rajtam nem lehet segíteni, csak azt, hogy nem illettünk össze. minden ember máshogyan viselkedik minden másik ember társaságában. mindig olyan vagy, amilyen dolgokat a környezeted és a pillanat épp kihoz belőled. a jó pszichológus persze tud ezzel valamennyire kezdeni valamit, de ha az adott helyzetben nem a megfelelő dolgot hozza ki belőled, akkor nem tudtok jól együtt dolgozni, kell egy másikat keresni, akivel jól működik a munka - és persze lehetnek olyanok is köztük, akik tényleg nem elég jók, tapasztaltak, stb. meg kell találni a megfelelőt.
jó megközelítés lehet, hogy körülnézel, hogy különböző pszichológusok milyen előadásokat tartanak, milyen interjúkat adnak, sok ilyen előadásról vannak felvételek is a neten, ha valakinek megtetszik a stílusa, gondolkodása, tanácsai, akkor hozzá érdemes lehet megpróbálni bekerülni, hátha négy szem közt is jól tudtok együtt dolgozni.
az is előfordulhat, hogy egy (vagy több) barát, sőt akár a család, vagy tanárok is elegendőek lehetnek pszichológus helyett. nagyon sok esetben ez igaz és működhet. de ez nagyban függ attól is, hogy kik, milyenek, mennyire okosak, tapasztaltak, megértőek, nyitottak, törődőek, segítőkészek, stb. a barátaid, családod, tanáraid.
a pszichológusok nagyon nagy előnye másokkal szemben, hogy őket hosszú ideig képzik rá, hogyan kommunikáljanak a másikkal, hogyan kezeljenek különféle helyzeteket, felismerjenek különféle gondolkodási mintákat, személyiségzavarokat és jobb esetben a kezelésére is felkészültek. mindezekre a barátok csak korlátozottan képesek, tudásuk és élettapasztalatuk sem biztos, hogy elég van hozzá és a türelmük sem biztos, hogy mindig megvan hozzá. ráaádásul a barátok közt pláne igaz, hogy ahányan vannak, annyi féle dolgot tanácsolnak neked. biztos, hogy jót akarnak neked, de nem biztos, hogy amit ők tanácsolnak az tényleg jó neked, mert nem biztos, hogy kellően felkészültek a te problémád megoldásában. lehet, hogy igen. de nem biztos.
pszichológushoz fordulni is kétesélyes, meg a barátokra hagyatkozni is kétesélyes. mindkét esetben figyelni, ellenőrizni és értékelni kell az eredményeket. a barátok olcsóbbak lehetnek, de nem biztos, hogy hatékonyabbak, vagy eredményesebbek a fizetett szakértőnél és így hosszú távon lehet, hogy a drágább megoldás jobban megtérül, mint a takarékosabb.
a pszichológusok mellett egyre több féle coach és tanácsadó is dolgozik, akik életvezetési, problémakezelési, ismerkedési és egyéb területeken adnak mindenféle tanácsokat, könyveket írnak, tanfolyamokat tartanak és konzultációkat tartanak. mivel ők sok esetben még egy pszichológiai egyetemet sem végeznek el, jó eséllyel az ilyenek még annyira sem megbízható segítők, mint a barátok, vagy a család. ugyanakkor akár köztük is lehetnek nagyon jó szakemberek és persze nagyon képzettek is lehetnek a saját területükön, vagy akár más dolgokban is. szóval az sem biztos, hogy ők nem tudnak segíteni. mindenkinek más módszerek és megközelítések jönnek be. a lényeg az, hogy olyat válassz, aki neked hitelesnek tűnik, úgy érzed, hogy tud és akar is segíteni és látod eredményét annak, amit tanácsol. ha segít neked, vagy rá tud venni, hogy megoldd a saját problémáidat, akkor teljesen mindegy, hogy felkent szaktekintély volt, egy hétköznapi ember, vagy akár egy kuruzsló. a lényeg, hogy a problémáid megoldásához közelebb kerülj és boldogabb legyél.
ahogy már írták, a pszichológus nem ír fel gyógyszert, olyat csak a pszichiáter tehet. hozzá meg (remélhetőleg) majd csak akkor küld a pszichológus, ha a problémáid súlyosabbak és máshogyan nem lehet rajtuk segíteni. sajnos ilyen is van és előfrodul, hogy valakinek tényleg szüksége van a gyógyszeres kezelésre, mert anélkül képtelen az életét normálisan folytatni. van több olyan barátom is, akinek a rendszeres gyógyszerezés mellett jobbára normális, viszonylag problémamentes élete van és örül ennek, mert pontosan tudja, hogy a gyógyszerezés nélkül milyen nehezek és kezelhetetlenek voltak a problémái. sajnos a gyógyszerekhez hozzá lehet szokni és ez okozhat függőséget is. de nem is ez a legnagyobb gond, ugyanis nem mindegyik pszichiátriai gyógyszer drog jellegű. ami a függőségnél is nagyobb gond, hogy egy idő után hozzászokhat a szervezet és utána már nem fejti ki a kívánatos hatását a gyógyszer. ilyenkor át kell állni másik gyógyszerre és egyrészt az átállási időszak küzdelmes lehet, másrészt meg nem biztos, hogy a következő gyógyszer ugyanúgy és ugyanazt a hatást éri el nálad, így az is lehet, hogy hónapokig kísérletezni kell, hogy mivel sikerül újra a megfelelő állapotba kerülni. van olyan barátom is, aki pont ezzel küzd.
sőt olyan barátom is van, akit akartak gyógyszerezni, de ő nem hagyta magát - viszont így meg nem is nagyon lehet vele beszélni, mert folyton levert, depressziós, életunt, ellenséges, halálvágya van és ebből nem is lehet kirázni semmilyen programmal, vagy beszélgetéssel, mert kb. csak ismételgeti a problémáit, vélt vagy valós sérelmeit, de változtatni nem tudo és nem is nagyon akar ezen, nem tesz magáért semmit. rajta lehet, hogy sokat segített volna a gyógyszer, amit nem akart szedni. nagyon nehéz eldönteni, hogy mikor van szükség a gyógyszerre, szakemberre és mi az, amivel még gyógyszer és szakember nélkül is meg tudsz küzdeni. az biztos, hogy mindenképpen gyógyszerek nélkül kell kezdeni és gyógyszerhez csak végső esetben szabad nyúlni, ha biztosan nincs más, jobb megoldás. a legrosszabb ebben, hogy általában pont akkor nem tudod ezt helyesen megítélni, amikor valóban szükséged van a külső segítségre.
ha öngyilkosságon töröd a fejed, akkor érdemes lehet elolvasnod Popper Péter: Hogyan legyünk öngyilkosok c. könyvét, neked írta egy pszichológus...
,-))
talán egy ilyen könyv elolvasása ahhoz is segít közelebb kerülnöd, hogy akarsz-e pszichológushoz menni. persze lehet, hogy más könyveket és írásokat, előadásokat is érdemes lehet elolvasnod, megnézned, meghallgatnod.
őket mindenképpen ajánlom neked:
Popper Péter
Feldmár András
Pálferi - Pál Ferenc
Csernus Imre
mivel írtad, hogy párkapcsolat (hiány) problémáid is vannak, érdemes lehet nekik is utánanézned:
Almási Kitti
Kánya Kata
Kozma Vízkeleti Dániel
utóbbitól van egy elég jó előadás a párkapcsolatokról, amit érdemes megnézni:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!