Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindig bántanak, de már 30...

Mindig bántanak, de már 30 éve, miért?

Figyelt kérdés
Tizenévesen folyton ütöttek-vertek az osztálytársaim, gyenge voltam, nem tudtam magam megvédeni. Otthon a szüleim is leordították a fejemet. A gimnáziumban 3 évig gyötörtek, negyedikre elfogadtak. Lettek barátaim, gimi után is összejártunk, de aztán azok is elkezdtek lekezelő, szemét módon bánni velem, végül elmaradtam tőlük. Az első munkahelyemen is folyton megaláztak. Harmincas évtizedemben béke volt, már azt hittem, véget ért az állandó gyötrés. Most már negyven fölött vagyok, a jelenlegi munkahelyemen sem fogadnak el, a munkám színvonalát mindenki elismeri, de éreztetik velem, hogy nem szeretnek, nem fogadtak be, másokat, akik jóval utánam jöttek, igen. Néha megalázóan rendreutasítanak apró hibákért, de csak engem. Ha mondanék valamit, vagy bekapcsolódnék a társalásba, a második mondatomat már meg se hallják, simán a szavamba vágnak, mint ha ott se volnék. A kisgyerekek különösen szemetek velem, minden tisztelet nélkül beszólogatnak, tizenévesek is (pedig gyerekkoromban elhatároztam, hogy gyerekpárti leszek, mert annyit szemétkedtek velem a felnőttek). Egyszerűen mindenki úgy érzi, hogy belém törölheti a lábát, vagy egyszerűen csak nem kíváncsiak rám, nem fogadnak el/be. Van pár barátom, de igazából nem ismernek, fogalmuk sincs, milyen vagyok. Nem találok hasonszőrű embert, akivel igazán megértenénk egymást. Na most egész jól tűröm ezt az egészet, csak elgondolokodm néha, mit csinálok rosszul... (FF)

2015. okt. 16. 08:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

(Még az olyan egóhuszároktól is, akik pl. lábbal szokták megpiszkálni a földön fekvő koldust, hiszen "segíteni" akarnak :D :D És hát annál rosszabb az illetőnek, ha nem hagyja, hogy segítsenek neki :D :D :D)

Földerítettél, neked is további vidám napot.

2015. okt. 16. 12:00
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk, ilyen stílussal már értem is a gondot. :D

Ha így nekünk estél a semmiért, akkor nagyon szeretetre méltó ember lehetsz, komolyan. :D

2015. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Visszavonom a 4-es választ...
2015. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A kérdés alatti leírás alapján azt hinné az ember, hogy az a tipikus eset vagy, amire az első néhány hozzászóló is gondolt. :D Viszont a kommentjeid szöges ellentéte a fentieknek. Nem tudom, hogy a való életben is így beszólogatsz mindnekinek, mint itt, mert ha igen akkor viszont nem tudom mi lehet a probléma. Önérzeted az van bőven. Ha az életben is ilyen vagy mindenkivel , mint egy lópokróc akkor lehet ez a baj.
2015. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Beszólogattam?? Mindenkinek? Egyetlen válaszolónak 'szóltam be', miután ismeretlenül, látatlanba lábtörlőnek nevezett. Én pedig nehezményeztem. Ez beszólogatás? Ó jaj.
2015. okt. 17. 06:26
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A te egész stílusod bicskanyitogató. Minden bántást megérdemeltél, amit kaptál.
2015. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
29%
Gyakorin szokásos dolog az alábbi:Ki irsz egy kerdest,hogy nem allsz jol a vilaggal.Kommentekben mindennek le hordanak,de ha vissza mersz szolni,akkor azt bizonygassak,hogy tényleg megérdemled a sorsod.WTf? Wtf?
2015. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
az a baj veled kedves kérdező, hogy iszonyú szélsőségesek az érzéseid és a megnyilvánulásaid, amitől az emberek megijednek, mert kb pszichopatának néznek. Most le ne támadj, nem azt mondtam hogy pszichopata vagy, csak hogy a viselkedésed alapján megijednek tőled. Itt ebben a kérdésben is ijesztő voltál én is megmondom őszintén. nem bántani akarlak, de valamit nagyon félreértelmezel. Az első válaszolók, sőt, aki a "lábtörlő" szót is emlitette, nem akart bántani téged. sokszor ha olyat mondanak, ami türkröt tart, igen berágunk. de te kérdezted mi lehet a gond veled. Én tudom hogy te rettenetesen szenvedsz magadtól és az életedtől, főleg azért amit a külvilágból kapsz visszajelzésként. nagyon nagy szakadék van a te belső világod és a külvilág között, és ez óriási zavart okoz benned. Először ugye itt siránkoztál, hogy jajj te szegény, de rossz neked, aztán berágtál egy apróságon, utána meg előadtad itt a nagy huszár csávót a :D:D:D jeleiddel mintha te sz rnál a világra, és mindenkin jót nevetnél. Ez baromi kontrasztos! és innentől fogva az emberek jó hogy nem akarnak és tudnak téged komolyan venni. ugyanis nem vagy többé hiteles a szemükben. VAlamelyik érzésed ugyanis nem lehet igazi. vagy a sajnálkozós, vagy a ki-ha-én-nem. próbáld megtalálni önmagad, komolyan hogy ki vagy te valójában. az sokat fog segiteni. és nem kell bepöccenni egy kis apróságon. annyira berágtál ezen a lábtörlő dumán, hogy abból is érződni hogy egy nagyon gyenge pontod lett eltalálva. de nincs ezzel semmi gond, sokan érezzük magunkat még rajtad kivül rábtörlőnek. figyelja azért arra, hogy a külvilág mit jelez feléd, mert nem véletlenül születnek ezek a reakciók. nem azt mondom hogy ezentúl megfelelési kényszeres legyél, csak azt, hogy azért nem árt néha nekünk is tanulni, fejlődni, változtatni.
2015. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Értékelem a jó szándékot a hozzászólásodban, de azért engedje már meg a világ - és persze te is -, hogy ne egyszerűsítsem le magam valamely fekete-fehér lénnyé csak azért, hogy könnyebben "befogadható" legyek! Az emberi személyiség összetett dolog, senki nem tiszta képlet, legtöbbször nem vagy-vagy, hanem inkább is-is. Sokan persze inkább hazudnak maguknak annak érdekében, hogy szuperkonzisztensnek és ellentmondásmentesnek tűnjenek föl, legalább önmaguk előtt. Hála a jó égnek, nincs bennem ilyen törekvés, jó vagyok magamnak az ellentmondásaimmal együtt. A kérdést egy nekikeseredett percemben írtam ki, alapvetően van annyi önérzetem és tartásom, hogy ne járjak állandóan lógó orral, legfeljebb néha elszontyolodom, és elkezdek töprengeni bizonyos kérdéseken. (Úgy látom, ez se tetszett itt többeknek, hiszen akinek lelki bánata van, az nehogy már fölemelt fejjel járjon. Nem illik bele a sztereotípiába.) Nehéz ám valakinek megragadni a teljes személyiségét egy pár soros kérdés alapján, lehet, hogy nem volt sok értelme önmagában a kiírásának. De a reakciók mindenesetre érdekesek. Igazából felőlem túlléphetünk a kérdésen.
2015. okt. 26. 20:58
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, te tényleg borzalmas vagy.

Szerintem tök felesleges neked akár csak megpróbálni is segíteni. Azt sem értem, minek tettél fel kérdést.

Úgysem érdekel a válasz...

2015. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!