Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindig bántanak, de már 30...

Mindig bántanak, de már 30 éve, miért?

Figyelt kérdés
Tizenévesen folyton ütöttek-vertek az osztálytársaim, gyenge voltam, nem tudtam magam megvédeni. Otthon a szüleim is leordították a fejemet. A gimnáziumban 3 évig gyötörtek, negyedikre elfogadtak. Lettek barátaim, gimi után is összejártunk, de aztán azok is elkezdtek lekezelő, szemét módon bánni velem, végül elmaradtam tőlük. Az első munkahelyemen is folyton megaláztak. Harmincas évtizedemben béke volt, már azt hittem, véget ért az állandó gyötrés. Most már negyven fölött vagyok, a jelenlegi munkahelyemen sem fogadnak el, a munkám színvonalát mindenki elismeri, de éreztetik velem, hogy nem szeretnek, nem fogadtak be, másokat, akik jóval utánam jöttek, igen. Néha megalázóan rendreutasítanak apró hibákért, de csak engem. Ha mondanék valamit, vagy bekapcsolódnék a társalásba, a második mondatomat már meg se hallják, simán a szavamba vágnak, mint ha ott se volnék. A kisgyerekek különösen szemetek velem, minden tisztelet nélkül beszólogatnak, tizenévesek is (pedig gyerekkoromban elhatároztam, hogy gyerekpárti leszek, mert annyit szemétkedtek velem a felnőttek). Egyszerűen mindenki úgy érzi, hogy belém törölheti a lábát, vagy egyszerűen csak nem kíváncsiak rám, nem fogadnak el/be. Van pár barátom, de igazából nem ismernek, fogalmuk sincs, milyen vagyok. Nem találok hasonszőrű embert, akivel igazán megértenénk egymást. Na most egész jól tűröm ezt az egészet, csak elgondolokodm néha, mit csinálok rosszul... (FF)

2015. okt. 16. 08:31
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy mások a bajaikkal lelki szemetesládának bezzeg mindig megtalálnak, néha hajnalig ontják rám chaten a problémáikat. Én meg hallgatom türelmesen őket, bár segíteni nemigen tudok.
2015. okt. 16. 08:40
 2/24 anonim ***** válasza:

Mi nem tudhatjuk, mit csinálsz rosszul, mert nem ismerünk.


De simán el tudom képzelni, hogy egyszerűen csak mindig azt keresed, mire lehet rámondani, hogy "na, ez már megint ellenem van!", miközben nem is... Sok ilyen ember van, aki szereti sajnálni/sajnáltatni magát.


Szerintem simán depressziós, illetve depresszióra hajlamos vagy. És, ha megkeseredetten jársz-kelsz, akkor meg nem csoda, hogy nem keresik a társaságodat. Ez tyúk-tojás probléma ám!

2015. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Határozottsággal és magadba fektetett energiával van gond.

Sosem gondolkoztál reálisan ilyen dolgokban, vagy ha igen és kijött eredmény, nem tettél ellene.

Írj ha szeretnél segítséget kapni.

2015. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A karizma teljes hiányáról meg a beletörődő alárendelődésedről árulkodik szerintem az, ahogy bánnak veled. Lépj fel kicsit agresszívebben időnként, meglesz az eredménye.
2015. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Mert lábtörlő vagy, mindent elviselsz, csak adsz, de nem kapsz vissza semmit. A viszonyoknak a kölcsönösségen kell alapulnia, különben nincs értelme. Udvariasan bárkinek meg lehet mondani mindent, akár a főnöknek is, ha sosem mondasz nemet, mindig meg fognak alázni. Áll ki magadért. Azért lépsz mindig bele ebbe a helyzetbe, mert sosem oldottad meg.
2015. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Na és honnan ismersz ennyire, hogy ezt ilyen határozottan tudjad? Ez idő szerint az van, hogy minden méltánytalanságot világéletemben kikértem magamnak, és azzal a főnökkel is vitába szállok, ha kell, aki előtt mindenki csak hason mer csúszni. (Kitalálom a válaszod: ja, akkor ez veled a baj... Keresed a konfliktust. Tény, hogy nem szoktam nagyon kitérni előle, ha úgy érzem, nekem van igazam.)
2015. okt. 16. 11:41
 7/24 A kérdező kommentje:

Arról már ne is beszéljünk, hogy én mondjuk biztos nem neveznék lábtörlőnek ismeretlenül valakit, aki tanácsot kért tőlem. Esetleg talán te vagy a lábtörlő, vagy valamely rokonod :D

Amúgy ismerem jól ezt a "nem oldottad meg a helyzetet"-féle ezóságot. Aha. Mondd akkor esetleg a féllábúnak, addig jársz fél lábon, míg meg nem oldottad a féllábúsághoz vezető problémádat. Vagy a vaknak, hogy addig lesz vak, míg a vakságot előidéző problémáját meg nem oldotta.

Ha valaki tényleg segíteni akar, az első, amit elő kell kapnia a farzsebből, az az alázat. Ha inkább egózni szeretnél, akkor viszont ne álcázd segítségnek.

2015. okt. 16. 11:47
 8/24 anonim ***** válasza:
Mikor volt, hogy valaki szívességet tett neked utoljára? Hogy meghallgatott? Aprósággal kedveskedett?
2015. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Most már értem a problémádat :D Szerintem a többiek is, akik elolvassák a hozzászólásaidat. Nos, én kizárom egész egyszerűen a negatív embereket az életemből, akikkel nem lehet mit kezdeni, neked is ezt kellene tenned, kellemes további szórakozást!
2015. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én nyitott vagyok, mert érdekesek az emberek :D Mindenkitől lehet valamit tanulni.
2015. okt. 16. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!