Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem tudok apukámon segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Őszintén szólva nem tudom, hogy tud-e bárki segíteni az alábbi problémával kapcsolatban, de hátha valakinek van ötlete.


Arról lenne szó, hogy az apám egyedül él és nagyon magányos, mert az anyám már régen meghalt (10 éve). Valószínűleg depressziós is, megértem, mert túl sok öröme nincs az életben. Én amilyen gyakran tudok igyekszem haza menni (jelenleg Pesten dolgozom és élek), hogy ne legyen egyedül. Neki az jelentené a boldogságot, ha azt látná, hogy mi egészségesek és boldogok vagyunk, családunk lesz, neki pedig unokái.


Ezzel csak az a gond, hogy én nem tudom elképzelni, hogy nekem valaha is családom lesz. Amiatt, mert szerintem belőlem hiányozhat valami, ha lassan 25 évesen még nem volt kapcsolatom. De ha még lenne is valaki, aki nőként tudna szeretni (ami nem túl valószínű), akkor sincs túl sok esély egy unokára például, mert olyan hormonzavarom van, ami miatt nehezen esnék teherbe, ha egyáltalán valaha is teherbe tudnék esni.


Szóval az apám által idealizált kép elég messze van a valóságtól. Azzal tisztában vagyok, hogy nem miatta kellene kapcsolatot kialakítanom valakivel, és egy gyereket sem emiatt vállalnék, de őt ez tenné boldoggá illetve az, hogy engem boldognak lát.

Én amikor otthon vagyok próbálom tartani a látszatot, hogy minden rendben, és jól vagyok, még ha ez a valóságban nem is állja meg a helyét.


Viszont ami eszembe jutott, hogy szerintetek lenne olyan, aki vállalná (természetesen nem ingyen), hogy néha a "páromként" hazaugrik velem néhány órára? Persze ez csak egy szerep lenne, és nem a valóság, de apukám azt gondolhatná, hogy van mellettem valaki, aki vigyázz rám, stb, stb.


Szóval szerintetek?


2015. júl. 19. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam nekem is az ugrott be, hogy ha nem bántunk meg senkit, akkor én eljátszom a párod. Így mindenki boldog, mi ketten meg feldolgozzuk valahogy, hogy ilyet teszünk. Írj rám, engem érdekel.
2015. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Komolyan azt hiszed, hogy azzal megoldod a gondokat, ha hazudsz apádnak? Mert ezzel azt tennéd. Vagy legalább abba gondolj bele mi lesz akkor, ha ez esetleg kiderül valahogy. Tök rendes tőled egyébként, hogy ennyit gondolsz az öregedre, de inkább azt kéne vele megértetned, hogy az ahogyan ő boldognak látna téged és az ahogyan te boldog lennél az nem biztos hogy ugyanaz. Persze gondolom te is szeretnéd, ha lenne már melletted valaki, akkor meg inkább arra kéne bazíroznod hogy tényleg találj valakit. Az meg hogy milyen nehezen esnél teherbe majd úgyis csak akkor derül ki, ha már próbáltad egyáltalán. Ha meg tényleg nem jön össze, még mindig örökbe lehet fogadni például. Hidd el nekem: nem számít kinek a vére, ugyanúgy lehet szeretni mint egy sajátot.
2015. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 JulesM111 ***** válasza:
100%

A színjáték egy nagyon buta ötlet, úgyis kiderül minden kamu valamikor.

Te is, és édesapád is szedjétek össze magatokat.

2015. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 jaydee ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy nem derül ki, akkor szerintem ez egy egészen jó ötlet. Jobb, mint hagyni, hogy feleméssze a bánat vagy akármi.
2015. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rossz ötlet, más megoldás kell. Neked élned kéne az életed (amennyire lehet, a saját elképzeléseid szerint), apudnak pedig új életcélokra, reménység- és boldogságforrásokra lenne szüksége azon kívül, hogy egyszer valamikor majd unokázhat.
2015. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 jaydee ***** válasza:
Én magam nem vállalkoznék rá, félreértés ne essék :D de attól még jó ötletnek tartom
2015. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jaydee ***** válasza:

Egy bizonyos kor után az ember már nem tud olyat csinálni, hogy fogja magát és 180 fokos fordulatban fordítja meg az életét. Ilyenkor sok mindent nem tehet az ember, igazodni kell az illető személyiségéhez és így a lehető legboldogabbá tenni.


Picit kevésbé sablonosan: a Papa nagy valószínűséggel már nem fog rájönni, hogy fel kéne állni a fenekéről és nem hagyni, hogy beleőrüljön a depresszióba. Ami most a jelenlegi elmeállapota szerint boldoggá teszi, annak kell alámenni.

2015. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem jó ez a hozzáállás, saját boldogtalanságának ágyaz meg, aki más illúzióinak él.

Sem a depresszióból, sem a gyászból nem következik, hogy onnantól az illető képtelen bármit is feldolgozni. Egyébként sem kell egyből hátraarcot tolni, lehet fokozatosan is adagolni az irányváltást. Mellesleg hasonló fog megvalósulni akkor is, ha marad minden úgy, ahogy most van. Az évek múlásával a fejében egyre nagyobb gombóccá fog nőni a gondolat, hogy itt bizony nem lesz unoka.

2015. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hazugságot nem javasolnám, csak idő kérdése lenne a lebukás, ami nagyobb megrázkódtatás lenne számára, mint a jelenlegi helyzet.


Ha segíteni akarsz rajta, ismertesd össze valahogyan egy magányos özvegyasszonnyal!

2015. júl. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Èn bevállalom a pasid szerepèt. 194cm/120 kg,rövid b haj, b szemek.

32 èves

2015. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!