Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kétségbe vagyok esve, mi lesz...

Kétségbe vagyok esve, mi lesz így belőlem?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok, most diplomáztam, még nem dolgoztam, csak diákmunkában, nagyon félek attól hogy ha nem lesz mivel lekötnöm magam (eddig ott volt a tanulás és a nyári munka), visszazuhanok a depressziómba. Gyógyszeres kezelést kapok depresszióra, de úgy érzem már nem megy, körülöttem mindenkinek van már munkája, vagy párkapcsolata, én meg legszívesebben fel sem kelnék az ágyból, munkát sem keresek, bőgni sem tudok. A barátaim és a családom azt mondják ne adjam fel mert okos vagyok és szép is, de én gyűlölöm magamat. Hogy szedjem össze magamat? Úgy érzem már mindent megpróbáltam és legszívesebben elmennék egy magányos hegyre és egy évig csak írnék, de ez csak álom

2015. máj. 26. 01:37
 1/10 anonim ***** válasza:
biztos tényleg szép és okos vagy ha azt mondják szóval hidd el nekik jelentkezz állásra és már egy hét múlva lesz munkád
2015. máj. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mehetnénk együtt! :)
2015. máj. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad feladni! 23 éves férfi vagyok, nincs semmim. Fél éve találtam végre rendes munkát..kitartottam mellette és nem adtam fel. Ugyanígy gondolok a párkapcsolatra is. Idővel minden rendbe fog jönni! Kitartás!
2015. máj. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szét kéne tépni a lelked meg az agyad aztán meglátnád magad és hogy milyen szép is lehetne. beszélgetéssel tudok segíteni talán
2015. máj. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát a gyógyszer nem megoldás, az biztos. Neked kell összeraknod magad, kívülről hiába vársz segítséget. Lehet, hogy tényleg elvonulásra van szükséged, hogy átgondold az életed és helyrezökkenj. Mára már a neten bármit leszervezhetsz, találd föl magad!
2015. máj. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"nagyon félek attól hogy ha nem lesz mivel lekötnöm magam (eddig ott volt a tanulás és a nyári munka)"

most is tanulhatsz!!! nem az iskolának tanulsz! ha sok szabadidőd van akkor megéri tanulásra fordítani egy részét! az agyad fogékony marad a tanulásra és tanulsz új ismereteket ami elég hasznos lehet...szóval elfoglalni eltudod magad ha akarod...


Én is voltam depressziós, szerencsére nem kellett gyógyszeres kezelést kapnom...én főleg a tanulással foglaltam el magam...nem ismerem a lehetőségeidet, de biztosan van amivel letudod magad kötni :)


"körülöttem mindenkinek van már munkája, vagy párkapcsolata, én meg legszívesebben fel sem kelnék az ágyból, munkát sem keresek, bőgni sem tudok"

lassan ideje összeszedni magad és neked is munkát találni és párkapcsolatot kialakítani...nem egyszerű ezt depressziósan, de ha elég elszánt vagy menni fog :)

Igazából ez úgy működik, hogy hezitálsz rajta egy ideig aztán megtöröd ezt, mert eleged lesz és akkor odateszed magad, megteszel érte mindent, hogy sikerüljön...végül a fáradozásaid meghozzák a gyümölcsöt és végül sikerül is :)


Erőt kell venned magadon és tenned érte...lehet most, nem akarsz eléggé tenni ellene, de idővel majd átesel a holtponton és akkor sikerülni fog. Tapasztalatból mondom :)

Sok sikert és kitartás :)


22F

2015. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit OFF, de szerintem a gyógyszerezés inkább eltávolít a megoldástól. A pszichiáterek előszeretettel alkalmazzák, mert gyors eredményt hoz, de az alapprobléma érintetlen marad, ezért az mindig kiegészül pszichoterápiával(jobb helyeken). Aztán ha javulsz, szép lassan leállítanak a gyógyszerről, vagy mindig egy alacsony dózist kell szedned. Na ilyenkor szoktak sokan visszaesni, megint jönnek a tünetek és megint emelni kell a dózist. Mindezt persze horror árakon.

Inkább pszichológus kellene, az út nehezebb de legalább tényleges eredményt érhetsz el.

Vigyázz, mert a gyógyszeres kezelés visszaüthet munkahelykeresés szempontjából. Egy rakás munkahelyen kapásból kiesel a rostán, nálunk minden jelentkezőnek feltérképezik a betegéletútját, márpedig ott feketén-fehéren jelentkezik minden kezelés amit kaptál, minden gyógyszer amit kiváltottál. Szemét dolog tudom, de így lehet csak bebiztosítani hogy begyógyszerezett (és ezáltal letompult) ember ne kerülhessen a nehézgépek közelébe.

2015. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, nagyon igaz, amit irsz! Raadasul nem nagyon dicsekednek ezzel, de az USA-ban statisztikai adatok vannak rola, milyen sokan belehalnak ezeknek a gyogyszereknek a szedesebe, de meg tobb a kozvetett aldozat, (pl vmilyen betegseget valt ki), legtobben viszont teljesen leepulnek idegileg hosszu tavon gyogyszerezetteknel.. Valahol megvolt ez a link, majd iderakom, ha megtalalom.
2015. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"A barátaim és a családom" - akinek van családja és baratái, annak NINCS oka ilyen mély depresszióban élni. Kezd el a dolgok jó oldalát nézni, becsüld meg azt, amid van. Nyiss egy füzetet, és minden este elalvás előtt írj bele 10 jó dolgot a napból és 2 rosszat. Először nehéz lesz 10 jót találni, de később már nem kell rajta gondolkodnod. Értékeld az életed, ne vesztegesd el.
2015. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia,koltozz hozzam falura.Majjd nem lesz gondod semmire kicsim!
2015. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!