Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem azt egyetemistakén...

Miért érzem azt egyetemistaként, hogy öreg vagyok, bár van mikor fiatalnak érzem magam, de egyre jobban előjön?

Figyelt kérdés

Kései gyerekként születtem egy jól szituált értelmiségi félig pedagógus családba, 62,5% külföldi vagyok, többi magyar, de nem kell nagy szenzációra gondolni, egyszerű közép-kelet európai népek keverédéséről van szó (ami dédszülői ágon orosz-magyar vonatkozást, szülői ágon meg magyar-lengyel vonatkozást jelent.)


Utolsó 4. fiú gyermekként születtem meg, de gyermekkoromba se találtam meg a korosztályommal a kapcsolatot, bár vágytam nagy szülinapi zsúrra, de ez sosem jött össze.

Gyermekként szexualitásomat illetően előjött, hogy esetleg fiúkhoz vonzódok, mert megbámultam a backstreet boys haj és ruha stílusát átvevő lakótelepi srácokat.


Viszonylag később mentem iskolába, pontosabban rendesen mentem, de egy évet halasztottam, egy évet meg logopédiai előkészítő osztályba kellett járnom, utána ott folytattam 2. koromig a tanulást, majd átkerültem 3. osztályba egy normális általános iskolába, ahol szereztem barátokat is.

Itt szereztem meg barátaimat, bár itt is kilógtam, aztán 12-13 évesen már kipróbáltam egy két dolgot egy srác osztálytársammal, akivel jól összevesztünk.


Majd 13-14 éves korom felé újra vallás felé irányítottam a lelkem és ekkor 14 évesen egy 2 évvel fiatalabb hittan csoporttársnőm belém szeretett aki aspergeres volt, én meg mint grál lovag, próbáltam viszonozni érzéseit, de nem ment.

15 évesen újra előjöttek a homoerotikus vágyak, sajnos párszor lebuktam, de szüleim nem tudták, majd ősszel apum elhunyt, ezek után a lánnyal is véget ért a kapcsolatom, anélkül, hogy komolyabb dolog is történt volna közöttünk.


Végül beléptem a pokol kapuján egy szakiskolai osztályba, ahová szorgalmam hiánya vezetett, sose buliztam egyetlen egy osztálytársammal se, csak azokkal dumáltam akiket általánosból ismertem meg, itt tovább csökkent az önbizalmam.


végül 10. osztályban elmentem versenyre, amit megnyertem, így átkerültem ugyan abban az intézményen belül egy szakközépiskolai osztályba, ahol már felvállaltam a szexualitásomat, mivel egyik csaj osztálytársamról kiderült, hogy leszbikus végül végül érettségit szereztem.


Ezek után intézményi kommunikátornak jelentkeztem, közben megéltem pár kamus kérőt, családi konfliktust, internetes zaklatást, de melegekkel továbbra se ismerkedtem.


2013-ban aztán megismertem egy megyében lévő meleg csapatot, akikkel azóta is jóban vagyok és akikkel elmentem Pridera, lassan elkezdtem meleg bulikba járni, és megszereztem a felsőfokú szakmám.


2013 szeptemberében felvételt nyertem egyetemre, majd elvégeztettem egy olyan intim műtétet, ami hatással volt szexuális életemre (nem átoperálásra kell gondolni, csak az embert zsidónak vagy arabnak nézhetik emiatt). Közben megismertem egy 3 évvel fiatalabb meleg barátomat, akibe beleszerettem, de ő nem viszonozta, így bár szenvedtem, de a rózsaszín ködöket elengedtem, hogy visszanyerjem a barátságát. Bulizni is ő vele járok el.


2014.évtől pszichológushoz jártam, mert szorongásomaté s elszigetelődésemet észrevette a tanárom, aki szerint ennél a szaknál ez nem túl jó.


Ha nem is segített, de abban mindenképpen segített, hogy elkezdődött a szexuális életem 22 évesen és volt pár kalandom pasikkal, számszerint 4 fiúval.


Viszont most, hogy Erasmus segítségével külföldön vagyok újra előjött az önbizalomhiány, sőt visszautasítottam egy nálam súlyosabb testalkatú fiút.


Tanulni tanulok, csak sokszor átérzem, ha lehetne akkor átírnék sok mindent vagy hamarabb születnek 12 évvel ugyan ebbe a családba.


Mi a teendő? Mi lehet a baj? Lehet kiégtem?



2015. márc. 11. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet véget ért az életed egy szakasza, egy új szakaszba leptel és most egy új gondolkodás módot elsajátítva már másnak tartod picit magad? Akkor elárulom, hogy sok egyetemistól hallottam már hasonlót.


Kiégés ellen sporttal és humorral is lehet küzdeni, valakinek az is segíthet, de az aktív pihenés, nyaralás többet ér szerintem.

2015. márc. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ember egész életében keresi a helyét. Néha nagyon nehéz.

Tapasztalatból tudom, nem könnyű idős ember gyerekének lenni. A szülő másképp fogja fel a gyereknevelést, nem olyan laza, túlfélti a gyerekét, nem meri elengedni, és ezzel szárnyát szegi. Pedig engedni kell repülni, de ha esik, neki adni a fél szárnyunkat.

Sok minden kimaradt fiatalabb korodból, és most keresed az utadat, amit esetleg hamarabb is lehetett volna.

De nincs még késő, soha sem késő!!

Ebben a fenti monológban az a legrosszabb, hogy én vagyok a szülő. Későn jöttem rá, másképp kellett volna.

Gyerekeim is most próbálják, amit hamarabb kellett, lehetett volna.

Nincs Veled semmi baj!! Keresd tovább az utadat!

Remélem megtalálod, és sok sikert hozzá!!

2015. márc. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem agybeteg vagy,de komolyan. Nem a szexuális hovatartozásod miatt írom menj vissza a pszichológusodhoz kérlek. Remélem sikerül megoldani a problémáid. Sok sikert és kitartást.
2015. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megértem miről beszélsz, ami az életedet illeti. A szexuális identitásunk ugyan különböző, de sosem voltak előítéleteim, és nem tartom betegségnek a hovatartozásodat. Írtam privát üzenetet. Ha szeretnél beszélgetni valakivel mélyebben a dolgokról, írj nyugodtan.

22/L

2015. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Becixxx válasza:

Én is éreztem így, apa. Rá se ránts. Én harmincöt leszek - ugyanígy állok- bukok. A depresszió jellemzője a hangulatváltakozás.

Ha valakitől elveszik az érzést, hogy amit csinál , annak értelme van - például az alkotás, a sport - akkor könnyen érezheti kiégettnek magát.

Ez a kor pedig ilyen.

Nem miattunk.

Egy nagy darálóban érezhetjük magunkat. Lehet maradandót alkotni ma?

Na ezért. Az, hogy a fiúkat , vagy a lányokat szereted - ennyi idősen - az megintcsak érdekes kérdés.

Ez a te alkatodtról függ: Ki tud téged úgy szeretni, ahogy neked kell.

2015. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!