Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sok magányos lány van? Mi...

Sok magányos lány van? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 08:20
1 2 3
 11/30 goolky ***** válasza:
# 10/10 : Na pont erről beszéltem az első válaszban.
2015. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki zárkózott nem jelenti azt, hogy egész nap otthon ül, nincs élete és azt hiszi körülötte forog a világ. Csak mondjuk nem egy nagy hangú társasági ember, vagy keveset beszél (magáról).

Ja és nem csorgatom a nyálam semmiféle srácra, se a menőre, se a nem menőre. Bármennyire is furcsa a zárkózott lányok életében ez egy sokadlagos dolog. Persze biztos vannak kivételek, mint minden másban.

Aki akar az megismer, aki nem akkor meg ez van. Ha nem akarnék zárkózott lenni, akkor más lennék, de én így érzem jól magam és szerintem nem vagyok vele egyedül.

2015. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
Ha tetszik valaki, hívd fel magadra a figyelmét, hogy észrevegyen. Figyeld meg, hogy az állatvilágban is a nők választanak párt, és ők hívják fel magukra a figyelmet. Ha a környezetedben mindenki unalmas, menj olyan helyre ahol találsz érdekes férfiakat.
2015. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A herceget várják a fehér bömössel.


Ez persze pongyola, népies megfogalmazás, de tökéletesen megragadja a lényeget.

A nők ugyanis alapból hipergám természetűek. Ez pedig azt jelenti, hogy amikor a nő párt keres magának, akkor sosem "lefelé", vagy "oldalra" néz, hanem mindig "fölfelé"!

Ezért az a fiú, aki a lány "mellé" igyekszik, az bizony megszívja, mert max. barátnak, beszélő szerszámnak, vagy lelki szemetesládának lesz használva.

Éééés ha ehhez hozzájön még esetlegesen az "anyuka-apuka elkényeztetett pici lánya"-effekt, akkor az bizony kész katasztrófa: ugyanis olyan elvárásokat támaszt a jövendőbeli elé, amelyet olyan fiú ugorhat(na) meg, akiből csak igen-igen kevés akad, és persze azok közül sem sokan néznek azért ENNYIRE lefelé.


És hát a megoldása is olyan egyszerű, mint a pofon:


Az a párod, aki téged néz.

2015. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
és mi van ha senki nem néz?
2015. jan. 9. 07:46
 16/30 anonim válasza:

Én depis vagyok, introveltált, de amúgy extroveltátlt is mert sokmindenre nyitott vagyok, viszont alig vannak barátaim inkább ismerőseim, mert egyszeríen nagyon kevés embert tudok elviselni, a lányokkal meg nehezen jövök ki ritka akivel igen huzamosabb időn keresztül.

Művészetekért rajongok, és igenis jól nézek ki:D

Csak túl domináns is vayok, és nehezen alkalmazkodom.

Viszont munkahelyen muszáj.....de nem vagyok nyitott csak olyanokkal akik nem hátbaszúrós emberek.


27 N

2015. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ennek millió oka lehet, kezdve a legapróbb részletektől a komoly pszichológiai problémákig.

Ha fiatalokra (gimisekre/egyetemistákra) gondolsz, akkor az én megfigyeléseim alapján ezek a fő okok:

-Stressz: Alapvetően mindenki életére jellemző, de mostanában egyre több "otthon ülök és tanulok, különben nem járhatok jó egyetemre/folyton dolgozom, különben nem élek meg" típusú lány van, akiknek egyszerűen az előbbiek miatt nincs ideje/igénye párkapcsolatra.

-Az elérhető fiúk/férfiak viselkedése: Ez alapvetően általánosítás, szóval nem jellemző minden hímneműre, viszont gyakori jelenség, hogy a csak szexet akarnak, de ezt sokféleképpen elő tudják adni. Sokan kerek-perec megmondják (ezzel szerintem nincs semmi gond), mások hitegetnek, megint mások pedig érzelmileg zsarolnak, közben pedig saját magukat sajnáltatják (a probléma ezzel, hogy sokan azt hiszik, hogy azzal, hogy kedvesek egy lánnyal, már megtettek mindent és már jöhet is az összeborulás).

-Hol találkoznak egymással? Szerintem ez a legnagyobb baj, hiszen a két nem érdeklődési köre/hobbijai alapból elég eltérőek szoktak lenni, az iskolákban nem talál mindenki megfelelő társat (pláne, ha mondjuk 20 lányra jut 10 fiú, vagy fordítva), és lássuk be, aki nem jár bulizni/kocsmázni, annak alig-alig van lehetősége ismerkedni (lehet meglepő, amit mondok, de a nagy többség ilyen egy jobb társaságban). A legtöbben, ha kimozdulnak, akkor azt a barátaikkal teszik, így szintén nem ideális társat keresni. Plusz szinte mindenféle szórakozás pénzbe kerül, és a szülők sem mindig engedékenyek...

-Irreális igények: Igen, ilyen is előfordul, hiszen egy szép és tanult lány valószínűleg mindenből a legjobbat akarja, és a társadalom rátesz minderre egy lapáttal. Mások a szülők nevelése miatt lesznek ilyenek.

-Szülői tiltás

-Tapasztalat hiánya: Az emberi kapcsolatokról is sokat kell tanulni, legtöbbször nem tökéletes elsőre, és ez sokakat bátortalanná és félénkké tesz.

2015. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
Túl rondák!!!
2015. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A gyk-s visszahuzodó rendes lányok is csak állandóan nyafognak hogy igy nem kellenek úgy nem kellenek senkinek,aztán amikor egy rendes srác megkörnyékezi őket aki átlagos kinézetü,ő nekik mégsem kell,mert persze álom világban élnek és a herceget várják fehér lovon,napra nézhetnék de rád nem arcocskával. Azok akik nyavalyognak amiatt, hogy nem kellenek senkinek, inkább csak megerősítésre vágynak. A saját egójukat akarják növelni azzal, hogy eljátsszák a hattyú halálát és közben mások vigasztaló szavait olvassák/hallgatják. Az, hogy a szőke herceget várják, szerintem leginkább a média hatása, ahol mindenkit tökéletesnek mutatnak. Így már az is érthető, hogy azt hiszik olyan pasi kell nekik aki valójában nem létezik. Egy képzelt álomvilágba süllyednek, ahol mint egy toronyban várják a királyfit.
2015. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
előző : ezzel mindenkit megszívatnak.
2015. jan. 26. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!