Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy évről évre...

Miért van az, hogy évről évre egyre szarabb az életem? Mikor lesz már ennek vége?

Figyelt kérdés
Nem hogy valami fejlődésszerűség lenne érzékelhető az életemben, minden egyre rosszabb. Azt látom, hogy minél többet dolgoznak a szüleim, annál nagyobbak az adósságaik. A testvérem is már dolgozik, hamarosan én is beállhatok a futószalagra. Azt látom, hogy embertelenül bánnak velük a munkaadóik, egyik napról a másikra minden magyarázat nélkül kirúgják őket, éhbérért güriznek gyakran 16 órákat. Ha megkérdeznék, mit jelent számomra a felnőtté válás:a remény elveszítését. Már nem álmodozom, milyen jó is lesz felnőttnek, szabadnak lenni, már előre látom, ahogy a mókuskerékben teperek az alap megélhetésemért. :(
2014. nov. 14. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Üdv, a nagy magyar valóságban.:(
2014. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Tanulj! És akkor nem kell 3 műszakban a szalag mellett betanított munkásként dolgoznod éhbérért! A jövődet te alakítod, már most!
2014. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
"A jövődet te alakítod, már most" Ezzel is csak annyi a baj, hogy sokszor sehogy sem jön össze...
2014. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor gyerekkorodban azt mondtak hogy tanulj, mert semmire sem fogod vinni az eletben, erre gondoltak...
2014. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló

Attól hogy valaki tanul még nem biztos hogy jobb lesz neki. A diplomások is ott vannak munka nélkül vagy külföldre emigrálnak.

Kérdező, neked azt javasolnám, hogy amint lehetőséged van, lépj le ebből az országból. Itt nincs jövőd!

Én NAGY Magyar jobbikos voltam és vagyok is, és mindig az volt az elvem, hogy nekem itt kell élnem és boldogulnom akármilyen is a politikai, gazdasági helyzet. De nem akartam olyan országban élni ahol a Fidesz vagy az MSZP van hatalmon. És látom és láttam mennyi agymosott, birka ember van, akik rájuk szavaznak, így valószínű itt a jövőben nem lesz változás, csak még rosszabb lesz.


Üdv: egy "kalandvágyó" magyar.

2014. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#2 ezt mondd annak a 2 diplomás férfinek a mellettem lévő soron is. Biztos jót fog rajtad nevetni!
2014. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tanulok én, de minek? Itt az iskolában nem tanítanak meg a logikus gondolkodásra, akkor meg minek?

Már azt sem hiszem, hogy a tanulástól függ a jövőm. Az csak akkor fontos, ha az a legnagyobb vágyam, hogy valaki felülről dirigáljon nekem. Sajnos egyre inkább látom, hogy nem teljesen érvényesülnek azok a mondás, miszerint ha eleget küzdesz valamiért, azt megkapod.

Én már nem is az egyetemi diplomámtól várom a munkalehetőséget, inkább a tudásért szeretnék továbbtanulni, és közben igyekszem a saját főnököm lenni.

Látom a környezetemben is, hogy egyáltalán nem az iskolai végzettség, mintsem a leleményesség számít. Egyik ismerősöm az egyetemi tanulmányait azért szakította meg, mert olyan szintre jutott el 20 éves korára, hogy többet keres már, mint a szülei ketten.

2014. nov. 14. 20:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, az álmait és vágyait senki nem adhatja fel soha, amíg él. Nem a körülmények határozzák meg az életed, hanem Te alakítod a körülményeidet. Ha, azt követed, amit helyesnek érzel és úgy látod, hogy az a jó megoldás, akkor azt kell megtenned, függetlenül attól, kinek mi a véleménye arról. Ez erős kitartást és küzdelmet jelenthet, de megéri, mindig megéri. Nem veszhetsz el és ne is engedd, hogy elvessz. Mindenkivel az történik meg, amit megenged, hogy megtörténjen és mindenkivel úgy bánnak az embertársai, ahogyan ő megengedi vagy hagyja, hogy bánjanak vele, ezt a szüleidre értem. A pénzért senki nem alázhatja meg magát. Ha, teheted, ne vegyél részt az Ő elrontott életük helyrehozásában, mert, akkor leszel benne a mókuskerékben, elveszted a reményt és tényleg a megélhetésért gürizel Te is, ezt jól látod. Ha, elvárják tőled, nem kellene részt venned benne. Ők a szüleid, már felnőttek, mindenki a saját életéért tartozik felelősséggel. Az adósságban élés azt jelenti, "mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér", még akkor is, ha jó szándékból akar segíteni, pl. építkezni a gyerekek miatt. Tanulj belőle és ne vállalj többet, mint anyagi lehetőségeid, biztonságosan megengedik és nem lesz baj. A mércét, pedig tartsd magasabban, mint amennyit el akarsz érni és így többet is kapsz. Ennyi tanáccsal szolgálhatok az életre. Sok szerencsét!
2014. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Látom a környezetemben is, hogy egyáltalán nem az iskolai végzettség, mintsem a leleményesség számít"


Akkor rosszul latod. Amirol te beszelsz az max. a kivetel, nem a szabaly.

2014. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenki arról papol hogy tanuljon, meg az iskolai végzettség számít. Akkor kedves nagyokos diplomások: miért akartok elhúzni külföldre és miért nem itt képzelitek el a jövőtöket?????
2014. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!