Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Azon agyalok, hogy nem akarok élni. Belefáradtam, hogy szekálnak, elnyomnak. Teljesem magamba fordultam az elmúlt időben. Van olyan akiért érdemes élnem, de sok olyan akik miatt nem akarok. Hogyan hozhatnám fel a becsületem az egóm az élni akarásomat a bili nagyon aljárol? Kérem segítsetek. Élni akarok.
2014. nov. 5. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
"Azon agyalok, hogy nem akarok élni........ Élni akarok." Akkor most mi van?
2014. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Azon agyalok, hogy nem akarok élni."


Mondat vége: "Élni akarok."


=-)


Ez a legcsodálatosabb egyszersmind legidegesítőbb tulajdonságunk, nekünk, Embereknek: az élni akarás.


Amikor már úgy érezzük, nincs tovább, öngyilkosok akarunk lenni, de mégsem cselekszünk... vajh' miért nem?


Amikor meg akarunk halni, de mégsem tesszük meg (mindezt úgy, hogy nem érzünk félelmet a halál vagy a fájdalom iránt), miért van ez? Miért nem leszünk öngyilkosak?


Mert bennünk van az élni akarás. Ezt az erőt ezer és ezer dolog építi fel: a büszkeség, a dac, az emberi makacsság. Büszkeség, mert eddig átéltél ennyi mindent, túlélted! Dac: nehogy már a többiek elnyomjanak! Csak azért is mutasd meg! Makacsság: ember vagy... makacs ember... nem lehet olyan könnyen eltenni láb alól =-)


Hétmilliárdan élünk ezen a Földön... ne hagyd, hogy tucatnyi ember elb*szarintsa a napodat =-)


Annyi de annyi csodálatos dolog van az életben, amiért érdemes létezni! Oly sok érzés, tapasztalat, élmény, amiket át kell élned! Isten életet adott neked - ne dobd el magadtól! Okkal, céllal létezel - ne halj meg, mert gyengének érzed magad. Erős vagy. Honnan tudom? Onnan, hogy most is ide írtál: segítséget kértél... =-)


Talpra fogsz állni. Ne add fel...

2014. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha élni akarsz akkor miért akarsz nem élni? Én mindig azt szoktam mondogatni ha már tudod a probléma okát, gyökerét az már egy jó jel, hogy elindulj, mert felismerted. Azon kell változtatnod, ami pedig idő és akarat kérdése. De menni fog, ha hiszel magadban és pedig hiszel! Mással ne foglalkozz!
2014. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az volt a lényeg, hogy az elején írtam, hogy nem akarok élni, utána a végên meg akarok. Nem értelmeztétek. Elemzés: Arrol szól, hogy nem tudok élni így,de akarok!
2014. nov. 5. 23:57
 5/7 A kérdező kommentje:
A többi normális, okos választ köszönöm. Kicsit felnyílt a szemem. De attol még ott van a sok gonosz, irigy, arra törekvő ember, hogy teljesen tönkre menjek.
2014. nov. 6. 00:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindig ott lesznek. Mindannyiunk életében ott vannak azok az emberek, akiknek valamiért, valamilyen formában unszimpatikusak vagyunk, s ezért keresztbe tesznek nekünk.


Az, hogy bizony belesétálunk-e a csapdájukba vagy csak vállunkat megvonva tovább éljük életünket, figyelmen kívül hagyva az ilyen gonoszokat, már csak rajtunk múlik...

2014. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen.. jó lenne ilyen könnyen válat vonva magam mögött hagyni ezeket a helyzeteket.
2014. nov. 6. 00:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!