Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meg lehet szokni a magány...

Meg lehet szokni a magány érzését?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel így a kérdést, mert valójában "napi" szinten emberek között vagyok, de mégis ezt érzem.
2014. nov. 1. 20:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Beletörődhetsz, hozzászokhatsz, kicsit talán elmúlik, ha lekötöd magad szinte teljesen. De soha nem fog teljesen elmúlni. Sőt, néha még rosszabb is lesz.
2014. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát, az tök jó. :D
2014. nov. 1. 22:38
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet szokni és egy idő után átesel egy holtponton és utánna már lexarod a magány érzését, mert lexarod az embereket éscsak keresztül nézel rajtuk.

Én jelenleg ezt teszem és nyugodt vagyok már és senki nem cseszeget! Legjobb egyedül lenni...

2014. nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa mód nekem az egész egyetemen kezdődött. Előtte aranyéletet éltem, kiváló közösségben voltam, de közben el tudtam vonulni, és a zárkózottabb oldalam is boldog lehetett. Komoly kapcsolat, barátok, haverok, programok, új emberek, minden. Aztán az egyetemmel lenullázódott az egész, egyszerűen padlóra kerültem, és azóta sem találom a helyem. A barátaim megvannak, de ritkán tudok találkozni velük, van aki külföldre ment. Barátnőt keríteni jelenleg esélytelennek érzem, társaságom pedig nincs. És ez így megy már 5. éve.


Meg lehet szokni olyan szempontból, hogy már nem emészt annyira, mint régebben, de azért vágyom az ellenkezőjére. Hiába foglalom le magam (sosem unatkozom), azért ennél többre vágyom, mint ami most van. És ha benned is dolgozik ez a vágy, akkor azért 100%-ig mégsem lehet megszokni.

2014. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
:(
2014. nov. 2. 16:19
 16/21 anonim ***** válasza:

Amiben Te vagy kérdező, azt úgy nevezik, hogy társas magány, ami nemcsak házastársaknál jellemző, hanem - mint látjuk - a hétköznapokban is.

Igen, meg lehet szokni a magány érzését, de a végén annyira elhidegül az ember a másiktól, hogy akit mégis valahogy megkedvelt, egy idő után őt sem fogja tudni elviselni maga mellett. Rossz dolog, de egyre gyakoribb jelenség.

2014. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem túl biztató, bár azt gondoltam, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben.
2014. nov. 2. 16:48
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült megszokni. Már jó pár éve magányos vagyok, volt olyan, hogy abszolút senkim nem volt a családomon kívül, de nem tudtam megszokni. Amióta magányos vagyok, azóta szürke, unalmas és egyhangú az életem. Olyan, mintha nem is élnék. Akkor meg mi értelme? De öngyilkos nem leszek, csak ha az unalom tud ölni. Úgy érzem, így nem teljes az életem. Ezt még lehetne ragozni...mindegy, én nem adtam fel, keresek új barátokat. Már néhány embert találtam is, akivel beszélgetek. Én is hibáztam, amiért magányos lettem, úgyhogy most iszom a levét és próbálok kikeveredni ebből.
2014. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én is egyetemista vagyok, de itt nem oldódott meg a problémám. Azt mondják, hogy az egyetem a legszebb időszak az életben. Na persze.
2014. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jellemfüggő, hogy meg lehet-e szokni. Én mindig szerettem egyedül lenni, de egyszer túlzásba vittem és elvesztettem az összes barátomat. Szinte senkivel sem beszéltem és mindenből kimaradtam, mert senki sem szólt hozzám. Nem volt jó.

Szerintem ne törődj bele és próbálj meg 1-2 jó barátot szerezni, aki biztos pont tud lenni az életedben, és akkor sosem fogod egyedül érezni magad. :)

2014. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!