Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meg lehet szokni a magány...

Meg lehet szokni a magány érzését?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel így a kérdést, mert valójában "napi" szinten emberek között vagyok, de mégis ezt érzem.
2014. nov. 1. 20:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet, csak egyre rosszabb lesz. De igazából miért is kéne megszokni?
2014. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Meg lehet. Egyszer csak már olyan rossz lesz, hogy beletörődsz abba hogy ezt érzed és onnantól már nem fog érdekelni, olyan lesz mintha elmúlt volna.
2014. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Férfi vagy, vagy nő?Mesélj egy kicsit kérlek a magányról, hogyan alakult ki ez nálad!
2014. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 L Diablo ***** válasza:
Meglehet szokni, egy idő után az ember elmerül a saját gondolataiban és észre se veszi, hogy elrohan mellette az idő.
2014. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nem tudom miért érzem ezt. Nem tudom mi az oka, ezért nem tudom hogyan kellene ezen változtatnom.

Most azt gondolom, hogy könnyebb lenne, ha meg tudnám szokni.


24 éves lány vagyok. Már több mint 1 éve ezt érzem.

Mikor egyetemre jártam, nagyon sok barátom volt, de velük fizikailag sajnos nem tudom tartani a kapcsolatot.

Most dolgozom, és tényleg szinte napi szinten emberek között vagyok, és valahol ezzel ellentétes, hogy közben meg egyedül érzem magam.

2014. nov. 1. 21:22
 6/21 anonim ***** válasza:
Olvass pozitív gondolkodásról könyveket, és a legelső olvasmányod ez legyen: Dale Carnegie Sikerkalauz 1.-Hogyan szerezzünk barátokat, hogyan bánjunk az emberekkel!Vedd ki könyvtárból!
2014. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Sokan szeretnek, népszerű vagyok, de még is magányos vagyok. Én úgy érzem, hogy nem lehet megszokni a magányt, egyre szomorúbb vagyok miatta és egyre nagyobb a fájdalom bennem.

Számomra a megoldás egy olyan társ megtalálása, aki a lelki társam, a szerelmem, akivel megértjük egymás, akivel együtt átélhetem a boldog, vagy fájdalmas pillanatokat, akivel együtt nevethetek, sírhatok, aki akár szavak nélkül, de csak a puszta jelenlétével és ölelésével megnyugtat.

Te is találd meg a megoldást és ne törődj bele ebbe az állapotba. Nem a magányra van beprogramozva az ember.

2014. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Részben hozzá lehet szokni, de teljesen soha.
2014. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki milyen beállítottságú, nem minden ember egyforma. Én pl. szeretek egyedül lenni, akkor érzem igazán jól magam, szóval alig várom, hogy munka után végre ne emberek között legyek, jól elvagyok magamban. Másoknak ez nyilván furcsa, nekem meg az a furcsa, hogy más nem szeret egyedül lenni, mindig társaságra vágyik, és csak valaki mellett érzi magát fontosnak...

Szóval ha valaki nem kényszerből "választja" a magányt, az egész jól elvan.

2014. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, azt aláírom, hogy minden ember más, valaki tényleg egyedül érzi jól magát.


Nekem az fura kicsit, hogy régen annyira természetes volt, hogy társasági ember vagyok, és tényleg azt éreztem, hogy tartozom valahova.

Most is társasági embernek gondolnám magam, de mégis ez a magány érzés van bennem.


Nyilván az lenne az ideális, hogy változtassak ezen, mert nekem ez így nem jó, de tényleg nem tudom mi lehet a gond.


A könyv ajánlását köszönöm, megpróbálom beszerezni.

2014. nov. 1. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!