Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen ötlet, ha egy nap...

Milyen ötlet, ha egy nap felülök az összes budapesti tömegközlekedési eszközre egy könyvvel a kezemben?

Figyelt kérdés

Persze olvasni is fogom azt a könyvet, (főként metrón ülve) de leginkább a város utcáinak szentelném figyelmem, mivel nem budapesten élek.

Annyira nincs mit csinálnom itthon, a bérletem is kihasználatlanul csücsül a táskám mély bugyraiban, arra gondoltam, egyik nap felpattanok a 4-es-6-osra, és onnan nincs megállás, legközelebb azt a vonalat veszem kezelésbe, melynek megállóját először megpillantom.


2014. okt. 24. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fér bele egy napba már a metrók-villamosok végigutazása sem.
2014. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig élvezettel vártam a pesti tömegközlekedést, amíg évente legfeljebb egyszer-kétszer volt maximum rá alkalmam. De most, hogy egy hónapja már ott tanulok, elvesztette a varázsát, mint amikor a szerelem elmúlik. Nem tölt már el izgalommal, amikor felszállok a 3-as metróra, az odaút is teljesen snassz, hangulatlan. Viszont a régi villamosokon még imádok utazni, és a 4-6-os is okoz néha meglepetéseket. :) 20/F
2014. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Számomra még mindig újdonságnak számít, mert nem járok mindennap a városban. De lehet jobb is így, mert nem akarok úgy járni, mint te. :/ :)

(18/L egyébként)

2014. okt. 24. 22:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne a 3-as metrótól várj izgalmat meg hangulatot, az útvonal nagy részén a kilátás valahogy nem az igazi. De a buszokon, villamosokon jó ötlet, csak vigyázz, ne valami gettóban köss ki. Én a 15-ös és a 86-os buszt fedeztem fel nemrég, élveztem velük a belvárosi kószálást :)
2014. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó volt a 3-as hangulata, csak megkopott. A szentendrei hév valamelyik elsők közötti megállójánál voltunk múltkor, nagyon tetszik, mintha metró lenne a föld alatt. :)
2014. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elég ritkán BKV-zok, de jó ötlet néha csak úgy felszállni egy-egy járatra és menni vele egy kört, kitűnő városismeret.


Egy nap nem tudsz felülni az összesre, túl sok van.


Én egyetemre felkerülve sokszor úgy jártam vissza a koliba, hogy minden sarkon találomra a legszimpatikusabb utcát választottam. Így eléggé megismertem a környéket.

2014. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Birtalan Balázs válasza:

Ha katasztrófa könyvet olvasol, akkor 3-s metróval kezdj, mert lehet hogy útközben befüstöl.


Romantikus könyv libegő, vagy bkk hajó (ami inkább katasztrófa, csoda hogy nem sülyedt el).


Szépirodalom, tanulás akkor villamos, tán nem olyan hangos, hogy zavarjon.


De én a helyedben nem könyvet olvasnék, hanem inkább írnék... lenne mit, mivel "a város utcáinak szentelném figyelmem".

2014. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Én csak azt nem értem, hogy ehhez minek a könyv.
2014. okt. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább menj el egy szép helyre a zöldbe, vagy a Duna mellé, ott olvassál. Sokkal jobb a szemednek. Annyi nézni/bejárnivaló akad itt és a környéken. Múzeumok, hegyek, Szentendre, parkok, stb.
2014. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 86-os vonalát szeretem nagyon. (BME, Batthyány, Clark Ádám, Rakpart, Óbuda...) és a 4es 6ost, inkább a belső kerületek részeit. Ott tényleg lehet bámészkodni, sokszor gondolkoztam azon, hogy 1-2 épületet szívesen lekapnék fényképezőgéppel mikor arra jártam.
2014. okt. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!