Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mihez kezdjek vele? (többi...

Mihez kezdjek vele? (többi lent. )

Figyelt kérdés

sziasztok.


nem tudom, hogyan reagáljak erre. szóval, az a helyzet, hogy hat hetes terhes vagyok..

DE!!! védekeztünk!! szóval nem csináltam semmit rosszul.

az első lenne, de nem akartam. a párom sem akarta.

és a szüleim még nem tudják, de ha kiderülne, eltiltanának tőle. :(


nem akarom a babát, de félek az abortusztól, hogy utána nem lehet többé gyerekem.

én ezt nem így, és ilyenkor képzeltem el.


légysz, ne csesszetek le, mindent leírtam.

tudnátok tanácsokat adni, hogy mit tegyek, mire számítsak??


köszönöm.


és bocs, ha nem jó a téma helye.


2014. szept. 27. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Add örökbe valakinek, ha félsz az abortusztól, más nincs.

Mennyi idős vagy? Miért nem akarod megtartani? Karrier? Anyagi helyzet miatt?

2014. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a szüleiddel laksz, kénytelen leszel elmondani nekik, mivel az abortusz nagyon drága és ha nincs kereseted, ők fogják fizetni. Utolsó infóm szerint 28000 Ft, de lehet, hogy azóta több.

Ezt megelőzi egy csomó vizsgálat, amiknek a leletével még az aneszteziológust is meg kell járni, hogy tudják, altatható vagy-e a műtét alatt.

Plusz a családsegítőt - vagy mi az istent - is meg kell járnod, ahol megpróbálnak rábeszélni arra, hogy tartsd meg a gyereket és úgy néznek Rád, mint egy tömeggyilkosra.

Egy abortusz után még lehet gyereked, ha az orvosok nem csesznek el semmit.

A műtétet altatásban végzik, semmit nem érzel majd, egyszercsak felébresztenek és megvagy.

2014. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 20 vagyok, és a körülmények elég rosszak, azért nem akarom, meg nem így terveztem. fiatal vagyok hozzá, és még most nem akarom. köszi a választ.


#2 az információk használhatók, köszi. a bibi az, hogy velük lakom, de meg lenne oldva a pénz, csak kellene egy alibi, pl, hogy ott alszok valakinél.. szerintem ez is jó. a vizsgálatok, azok.. hát, az elég.. gáz. de oké, ha így kell, akkor belemegyek. megtartani tuti nem akarom, szóval tuti, hogy nem tudnak rábeszélni.


mindkettőtöknek megy a zöld kéz :)

2014. szept. 27. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Nagyon sok vizsgálat lesz, arra számíts: teljes vér, teljes vizelet, májfunkciók, vesefunkciók, vércsoport, ellenanyagszűrés, EKG, mellkas röntgen...

A családvédelmist meg minél előbb keresd fel, mert szemetek, és van, hogy kapsz egy időpontot, aztán direkt átteszik későbbre, hogy "kicsússz" az időből!

2014. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

akkor elég szemetek, #2-es. :(

hát, az a baj, hogy egyedül vagyok.. vagyis párom velem van, de a szüleim nem tudhatják meg, mivel elítélnének miatta. igaz, hogy 20 vagyok, de nem érdekli annyira a korom őket. csak mindig rosszat mondanak nekem.

pharmatex kúpot használtunk. odafigyeltünk, és már ez volt a második hónap, hogy ezzel védekeztünk. azt hittem, megbízható. eddig szedtem gyógyszert, de a magas hormonszintje miatt (meg más okokból) abbahagytam. az Tri-Regol volt. elég erős gyógyszer.

szóval a lényeg, hogy eddig megbízható volt, a múltkor csak 1 napot késett a mensim. most meg 2 hetet. mondjuk, — lehet — az is közrejátszhat, hogy fáj az alhasam. görcseim voltak, de aztán semmi. nem volt pecsételőm sem. vagy esetleg felfázhattam? mert mondjuk elég mezítlábosan voltam itthon, és papucs nélkül volt, hogy kimentem a hideg betonra. de a vizeletem ilyen szempontból rendben van. nem émelygek, nem szédülök (csak a múlthéten, amikor gyorsan bevágtam egy nagy tál levest, akkor rosszul esett, és kivert a víz. ) egyébként semmiféle tünetem nincs, ami a terhességre utalna, de mégsem jött semmi. :(

a hat hetet meg az előző menzesz első napjához igazítottam. a tesztet még nem csináltam meg. a jövőhéten azt is megveszem.


szóval, ha úgy kell számolni, akkor a hatodik hétben vagyok.

de ha nem, akkor nem tudom. :(

nincs ebben tapasztalatom.


bár, amikor szedtem a fogigátlót. akkor is volt, hogy 1-2x kimaradt..

2014. szept. 28. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp csinálj tesztet, addig semmi nem biztos! Ha az előző menzesztől számolod a 6 hetet, akkor 4 hetes terhes vagy (már ha az vagy), mert félidőben tud a petesejt megtermékenyülni.


A Pharmatex-et nagyon gyorsan felejtsd el, semmit nem ér!!! A nőgyógyászok körében már elterjedt kifejezés a pharmatex-baba. Tele van az internet is ilyenekkel, hogy "egyszer használtuk, most 6 nónapos a kislányunk" meg hasonlók. Soha többet ne használd!!! Kérdezd meg a nőgyószászod, mit szedhetnél a Tri-Regol helyett, biztos tud másik gyógyszert ajánlani.


Mindenesetre, ha még nem csináltál tesztet, akkor szurkolok, hogy ne legyél terhes! :)

2014. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 köszike :) csinálom a tesztet holnap, mondjuk most görcsölök, de már 2 hete késik kb :/

amugy a pharmatex el is felejtettem, elég volt :) akkor inkább marad a bogyó, az óvszer, vagy az apáca élet :D az utóbbi csak poén :)

de a lényeg, hogy pharmatex az nincs többé. :) mégegyszer köszi, és írok, amint van valami :)

2014. szept. 29. 19:43
 8/10 A kérdező kommentje:
még egy kérdés; akkor mostmár nem muszály megvárni a reggelt a teszteléshez? elvégezhetem napközbe is?
2014. szept. 30. 08:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi van ráírva a tesztre. Van olyan, amit napközben is el lehet végezni (én egyszer ilyet használtam), arra rá is volt írva "A nap bármely szakában elvégezhető".

Ha az van rajta, hogy reggel csináld, akkor várj reggelig.

2014. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben :)
2014. okt. 1. 08:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!