Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Zsákutca minden felé. Hogyan...

Zsákutca minden felé. Hogyan tovább? Mit nem látok, amit látnom kellene?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy mindent megteszek azért, hogy végre legyen jövőm és sehol semmi komoly. Családra vágyok, gyerekekre ezt sokan, nem hogy alapból jön, de magasról tesznek is rá. Végigcsalják, átverik, verik egymást, mindent ez elé helyeznek, kalandvágyból vagy egyébből. Én meg itt vagyok, nagy iramban haladok a harminchoz és semmi. Van pénzem, mondhatni sikeres vagyok abban, amit csinálok, jó humorom, mindenről tudok beszélgetni mindenkivel, kicsit fura vagyok, de legalább nem unalmas, és nagyon családcentrikus. Ezt nem én mondom, hanem többek között azok a nők, akikkel összekerültem. Mégis akárhányszor közel kerülünk egymáshoz valakivel a vége mindig "Good Bye". És persze én vagyok az, aki elrontja azt a "mindennél fontosobb gyönyörű barátságot".


Ráadásul annyi embert hallani, hogy ilyen gondokkal küszködni. Van mindene, csak éppen az nincs meg, amiért érdemes élni. Lehet vitatkozni, de nekem nem mondja senki, hogy 60 évesen majd különböző projektekért kapott elismerések, a publikációk, vagy a köteg pénz a trezorban visszamosolyog ránk az utolsó percekben...


És nem, nem ezen gondolkozok állandóan, csak most egy újabb – hatalmas – kudarc miatt ez így kibukott



2014. szept. 11. 19:39
 1/1 anonim válasza:

Én úgy csinálnám, hogy foglalkoznék olyan dolgokkal, ami számomra fontos, még akkor is ha ez esetleg másokból rossz érzéseket váltana ki.


A leveled elolvasása közben az jutott az eszembe, hogy nagy hangsúly fektetsz a "Szomszéd fűje mindig zöldebb" kérdésre. Talán egy kicsit felületesen is közelíted meg a téged körülvevő dolgokat, ami adódhat abból, hogy sokminden hat rád, így kellően nem tudsz elmélyülni bennük.


Ezt az időszakot, amikor keresek valamit, mindig úgy próbálom felhasználni, elindulok a célom felé és úgy rendezem az életem, hogy mire megérkezik kész legyek rá.


Talán közhely, de ne ragaszkodj ennyire mindenhez. Lehet, hogy vannak az életedben olyan dolgok, amelyekre érdemes rágondolni, gyűjts össze őket! Én pl. néha megállok és összeírom azokat a véletleneket, melyekre jó rágondolni.


Az egyensúly nagyon fontos (szerintem). Néha az is jót tesz, ha egészen egyszerűen kitöröljük a fejünkből azokat a dolgokat, amelyek nem visznek minket tovább.

2014. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!