Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Évek óta nem találok barátokat...

Évek óta nem találok barátokat. Van még valaki még ilyen cipőben?

Figyelt kérdés
Húszas éveim legközepén járok és már évek óta az a problémám, hogy egyszerűen nem találok barátokat és nagyon kevés emberhez tudok szólni, de általában nekik sem én vagyok az első, vagy találnak jobbat. Már sok helyen megfordultam, sok társaságban, de nem megy, senkivel nem vagyok egy hullámhosszon, pedig közvetlen vagyok és barátságos, sokszor én kezdeményezek. Mégse sikerül soha, mert mindig olyanokba botlok bele, akikkel szinte ellentétek vagyunk, vagy olyan távol állunk egymástól, hogy még ellentéteknek se lehet minket nevezni. Van itt még valaki, akinek a "legszebb" évei telnek magányosan?

2014. szept. 10. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, itt is van egy, de már kezdek hozzászokni, beletörődni.. Nekem ez a sorsom. Valahol biztos vannak olyanok, akikkel jól kijönnék, de szinte lehetetlen megtalálni őket. Majd ha úgy hozza az élet találok, ha nem nem..
2014. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én még csak mostanság csöppentem bele ebbe az időszakba hogy nincsenek barátaim, pedig régen sok barátom volt, de az élet így hozta sajnos.... Én akárhol összetudok haverkodni 2-3 emberrel ha egy nagyobb társaságba kerülök, tanfolyam, egyéb program stb... De amint véget ér a dolog a kapcsolatot nem tartjuk tovább, ez van.


Nekem egyetlen egy barátom van aki régebben családtag volt tesóm párja volt, vele a mai napig beszélünk, de mivel neki már más élete van, családja lett, dolgozik ezerrel ahogyan én is így csak 2-3 hetente futunk össze.

A gyerekkori barátom akit szinte születésünk óta ismerek ő is már 2 éve eltávolodott tőlem mert új suliba került és új társaságba.


A munkahelyemen idősebb korosztály van sajnos, a közvetlen kollégáim közül, velük jól kijövök és sokat szoktunk hülyéskedni is, azok a fiatalabb kollégák ők más munkakörbe dolgoznak, velük csak ritkán vagyok el, sőt szinte soha, de néhány perc erejéig a jó viszony köztünk megvan csak a barátkozás nem megy.


Szerintem párt is ezért nem tudok találni magamnak mert nincs kikkel eljárnom, egyedül meg cikinek tartom.

2014. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, de azt hiszem, kezdem elfogadni a helyzetet.
2014. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem sose volt sok barátom, gyerek-kamasz koromba 1-2, középsuliba 1-2, de mióta kijártam a sulikat, 11 éve nincs senkim sajnos.
2014. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bár csak most léptem be a 20-ok ,,klubbjába" de nekem eddig is így telt...tartok tőle a következő évek sem lesznek sokkal jobbak.
2014. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Igén én is magányos vagyok. A suliba még volt 1-2 barátom de mára csak ritkán találkozunk. Már próbáltam új barátokat keresni de mindenkinek kialakult baráti köre van.


Merre laksz ha megkérdezhetem?

2014. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
23:00 Ugyanez! Nekem is volt régen egy csomó barátom, de vagy cserben hagytak, vagy eltávolodtak, mert más társaságba kerültek. Most nekem is csak egy régi barátom van, viszont ő nagyon magának való, introvertált, ezért van, hogy fél évig nem találkozunk. Ez nekem így nem jó, de hát elfogadtam, hogy ő ilyen, mást nem tudok tenni. Meg itt neten kommunikálok, de ezekkel az alakuló barátságokkal meg az a baj, hogy baromi messze laknak és nem tudok velük találkozni. Akik meg közel laknak, vagy egy egyetemre járunk, azokkal meg semmi közös nincs bennünk. Szóval a probléma nálam is ugyanaz, mint nálad, hogy remekül kijövök bárkivel, de itt meg is áll a kapcsolat.
2014. szept. 11. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:

egy szó: KISUGÁRZÁS. a világ azt tükrözi vissza, amit kiadsz magadból. ha ez rezignáltság és keserűség, akkor ezt mindenki érzékelni fogja rajtad. el kell, hogy érd hogy ne görcsölj ezen, hanem más örömöket keress az életben, a barátok meg majd jönnek, ha itt az ideje. tudom, hogy nehéz, én is megjártam, de minden a kisugárzásodon múlik..

22L

2014. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
22L Ebben tök igazad van! Azon vagyok, hogy egy kicsit jobban tisztába jöjjek magammal, de ez nem könnyű munka és addig is el kell valahogy viselni a jelent.
2014. szept. 11. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!