Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kivel kéne beszélnem?

Kivel kéne beszélnem?

Figyelt kérdés
Szüleimmel, testvéremmel de még nagyszüleimmel sem tudok semmit sem megbeszélni. A helyzeten javít párom, akivel lassan 2 éve leszünk együtt. De vagy nem érti meg mert nem volt hasonló helyzetben, vagy nem akarom őt ezzel fárasztani. A szüleim folyton cseszegetnek, amit ők "nevelésnek " hívnak. Lehülyéznek, szerencsétlennek, néha még k*rvának is hív édesanyám mert szerinte én " csak b*szni tudok". Szó szerint így mondta és ezt azért mert nem mosogattam el. 18 éves vagyok, az érettségim jól sikerült de még meg sem dicsértek. Bátyámat jobban megdicsérték mikor átment kettessel mindenből.. A helyzet csak romlott mióta kb 3 éve édesapám bejelentette válni akar, mert van valakije. Később kiderült babát várnak. Apukám engem hibáztatott.(mert hogy a veszekedések miattam vannak...) azóta édesanyám idegbeteg, nyugtatókat szed...orvos segítségét nem kéri csak a nyugató felírásában.. Nyáron állandóan piszkálnak mert nincs munkám. A balatonon lett volna, de nem akartam elmenni egyedül. Persze tudom az életben nem mindig lesz mellettem valaki. És végső elkeseredésemben írok ide, és annak teljes tudatában hogy senki nem fogja megérteni a helyzetemet. Mert mi az hogy nem találtam munkát, miért nem tisztelem a szüleimet.. Támadni lehet, csak éppen nem ezért írtam ide. A családom elég bonyolult..minden értelemben. Mindenki fűvel fával. Évek óta az unokatesós ki a jobb vetélkedő megy. Fősulira sem adtam be a jelentkezésemet, mert a szüleim már alapból nem bíztak a jó érettségimben. Már bánom. De a célom az, hogy 2 éven belül miután elvégeztem egy okj-t egyetemre menjek, és a párommal éljek együtt. Sokan biztos tini nyafogásnak fogják majd fel ezt mert 18 éves vagyok. Biztosan közre játszik, de nem tudok változtatni mert elköltözni sem tudok.. Anyagi helyzetünk hitelekkel tarkított.. A párommal is többet veszekszek ezek miatt, és félek hogy egyszer majd megun. És az sem igaz hogy én nem próbáltam meg beszélni a szüleimmel. Egyszerűen nem lehet..gyűlölködés lesz a vége ezért inkább hallgatok.és azt is tudom hogy másoknak sikerült változtatni stb.. Attól félek hogy a válaszok miatt csak még jobban elkeseredek..de hátha. Ja és nem sajnáltatom magam, csupán nem tudom kivel kéne ezt megbeszélnem. 18/L :(

2014. júl. 14. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nehéz helyzetben vagy igazán csak magad tudnád megoldani azaz 2en a barátoddal, ő nem tudna segiteni?
2014. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A barátom egy évvel fiatalabb, suliba jár. Neki is megvannak a saját problémái (sulival). Hogy tudna segíteni szerinted?
2014. júl. 14. 11:31
 3/10 anonim ***** válasza:
ha gondolod irhatsz nekem ,én megértelek
2014. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

felnott ember vagy, vedd a sajat kezedbe az sorsod. Keress munkat, koltozz el, tanulj.


Ne a roncs szuleidtol vard a segitseget, mert az nem fog menni. Eloszor azt fogadd el, hogy innentol kezdve minden csak rajtad mulik. Ne mast hibaztass, ertelmetlen es teljesen haszontalan mert nem visz elore. Csak elore nezz es ne visszafele.

2014. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De nem tudok elköltözni. A párom nélkül?!
2014. júl. 14. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:

miert nem tudsz? Mondom: keress munkat hogy legyen penzed, utana pedig koltozz el. Allj a sajat labadra.

Persze, elso korben a baratod nelkul. Gondolom most sem laktok egyutt, ugyhogy nem fog semmi sem valtozni.

2014. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt.. De minden este együtt alszunk és minden időnket együtt töltjük.köszi a választ
2014. júl. 14. 13:22
 8/10 anonim válasza:
Ez nem tini nyafogás.Tényleg nehéz helyzetben vagy.Szerintem az lenne a legjobb ha otthagynád a családi légkört mert ez nem fog egy idő után olyan nagyin jót tenni...Keress valami munkát ideiglenesen és gyűjtsetek a pároddal pénzt.Addig is kitartás és próbálj beszélni a pároddal erről.Meg fog érteni. :)
2014. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 -Igazmondó- válasza:
Valóban rossz helyzetben vagy... Nincs barátnőd, aki megértene? Rokon esetleg, aki közelebb áll hozzád? Párod még fiatal, 17 éves fejjel a fiúk még eléggé éretlenek egyes dolgokhoz, persze tisztelet a kivételnek. Fiatal vagy még, rengeteg lehetőség áll előtted. Még csak most kezdtek kinyílni az élet nagy kapui előtted és megragadhatsz rengeteg adandó lehetőséget a jobb élet reményében. Észre kell venned, esetleg rájuk kell találnod, de neked kell lépned, mivel a mai generáció nagyon magának való, s a segítség kezt kiveszni mindenkiből. Munka van bőven, szokták mondogatni. Valóban van, de nincs megfizetve. Próbálkozz azért még, hátha találsz egy normális melót. Sok sikert a nagybetűs élethez és hatalmas gratula a sikeres érettségidhez :)
2014. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kifogások kifogások... olyan nincs, hogy nem lehet.

2 választásod van...

vagy vagy így hagysz mindent és csak rosszabb lesz...

vagy megpróbálod a saját kezedbe venni az életed..

2014. júl. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!