Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, bedilizek...

Mit csináljak, bedilizek ebben a faluban?!?

Figyelt kérdés

Apukámnál töltöm a nyarat, egy 600 fős kis faluban, és még legalább egy hónap, mire le tudok vizsgázni és vállalhatok munkát (Bp-re kell feljárnom vezetni). Az öcsém elutazott nyárra, apa dolgozik, én pedig nem tudok mit csinálni. A helyi fiatalokkal nincs bennünk semmi közös, állandóan harmadik személyekről beszélnek, akiket én nem ismerek, és eléggé pletykásak és sz.rkavarók, legalább is akiket eddig megismertem :(

Szeretek pl. görkorizni/gördeszkázni, de itt nem csinál ilyeneket senki, úgyhogy ha kimegyek, nincs kihez odacsapódni úgy, mint a városban. A kutyát is szoktam sétáltatni, gyakran lemegyek a kávézóba is, ahol néha valaki hajlandó velem játszani egy menetet, de egész nap kicseszett egyedül vagyok, az egyetlen barátom a kávézó pultosa, ami azért esik nagyon rosszul, mert mindig, mindenhol jól ki szoktam jönni az emberekkel (nagyszüleimnél szeretnek és az emberek se ilyen otthonülősek, pedig az is falu).

Hogy bírom ki augusztusig? Tudom, hogy mindjárt itt van, de én már a hajam tépem!

18/L


2014. júl. 9. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, csak annyit tudok ajánlani, hogy ha közel laksz Bp-hez, és elengednek, akkor járj be oda! Ha nem, akkor ha vannak barátaid, akkor beszélgess velük akár élőben, akár neten. A deszkázás jó, azzal el lehet ütni az időt! :) Persze nem árt ha van egy skate park is :D
2014. júl. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Üres placc van, ahová építettem pár dolgot deszkából (nem eukomfort, de legalább van! :D) Eddig rajtam kívül egy srác használta, ő két napot nyaralt itt, egyébként egyedül vagyok. Pest pedig 3 óra busszal :(
2014. júl. 9. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Publikus legalább, hogy melyik megyében van? :)
2014. júl. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nincs kihez odacsapódni úgy, mint a városban."


Látod, látod. Ez a gáz. Városban nem vagy jobban, csak ott nem látszik a mérhetetlen nagy magányod.


Én egy ennél sokkal kisebb faluban nőttem fel. Szörnyeteg szüleim voltak, buta öcsém, hamar elhunyt drága nagyapám. Barátom sem volt, egyedül voltam, mint az ujjam. Akkor még nem volt net, sem mobiltelefon. Naplót írtam, bicikliztem, fotóztam, elmentem a helyi könyvtárba könyvekért és olvastam. Nekem is voltak tizenévesen pokoli nyaraim, amikor nagyon-nagyon vágytam barátok után, pedig én sokkal introvertáltabb vagyok, mint te.


Próbálj meg barátkozni (faluban nehéz, tudom), de biztosan találni fogsz olyan embert, aki ott is magányos. Sétáltasd a kuytát és köszönj előre az embereknek, kedvesen. Kérdzed meg, hogy vannak (ez a kezdet). Aki reagál, és szóba elegyedik veled, arra NE TAPADJ azonnal, hanem csak beszélgess vele. Pár szót, aztán menj tovább.


Csináld ezt pár napig és meglátod, hogy minden jobban megy majd.


600 fős falvakban az egyik központi hely a kocsma, a másik az élelmiszerbolt, a harmadik - ha van - posta és könyvtár vagy kultúrház. Esetleg a temető, ahol néha összegyűlnek a hozzátartozók, akik a "locsolni menni" ürügyén pletyóznak a holtak kövei fölött.


Na ilyen helyeket kell megcélozni (a temetőt nem muszáj)


Ajánld fel, hogy elviszed a postára a leveleket (igen, még mindig van, aki használja a postaládát), vagy megveszed a reggelinek valót a boltban.


Próbálj meg a ház körül valami munkát és elfoglaltságot keresni magadnak. Egy faluban elég rossz szemmel néznek arra, aki nem csinál semmit, még ha csak nyaral is a nagyinál vagy az apunál.


MInden reggel tervezz el valamit, nem baj, ha nem jön be. Csak valamire gondolj, hogy megcsinálod. Hidd el, könnyebb lesz. :)

2014. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, Heves megye. Egyébként sokkal szebb környék mint egy város, csak a városban könnyebb barátkozni, nekem legalább is ott vanegy csomó barát/haver, mert legalább VAN kihez szólni.

*Kisregény:

Én érdeklődnék az ő hobbijaik iránt is, de nincsenek, ilyeneket csinálnak egész nap, hogy facebookozás, meg különféle videojátékok. Van pl. sportpálya, azt hinné az ember hogy a fiúk kijárnak. Bulizni se járnak el, otthon ülnek hétvégén.

A boltban/kocsmában eddig CSAK nénnikkel és bácsikkal találkoztam, ők mondjuk aranyosak.

A ház meg már csillog-villog, csak az a baj, hogy nekem társaság kellene :D

Kisregény vége*

Köszönöm a válaszokat, megy a zöld kéz :)

2014. júl. 9. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Hol vagy te Heves megyében pontosan? :)

(Pszicho háttérszándék nélkül kérdezem) ;)

2014. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már kezdtem reménykedni hogy abban a faluban nyaralsz ahol én lakok, de nem mert az én lakhelyem Pest megyében van. Kevesebb mint 600-an laknak itt és egyetlen egy sima beton út van amin gördeszkázni lehet, hál istennek marha hosszú. És napi rendszerességgel kijárok oda deszkázni, de sajnos egyedül, mert a többi lakos életében nem látott még gördeszkát legfeljebb csak nálam. És semmi társaság nincsen, a lakosság 40%-a szinesbőrű és nem ezzel van a bajom hanem azzal hogy ha tudnák a hajat is lelopnák az ember fejéről és eladnák parókának. A többiek meg jó ha a 8 osztályt kijárták. És ők is pletykálnak össze-vissza mindent.

Én filmeket, sorozatokat nézek és olvasok vagy deszkázok, amikor tehetem elmegyek a szomszédos városba vagy Pestre ahol van pár barátom és így túl lehet élni.

2014. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!