Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretnék elköltözni a megyesz...

Szeretnék elköltözni a megyeszékhelyről, és egy kis faluban letelepedni. Önellátásra törekednék, kizárnám ezt az egész modern világot, csak a legszükségesebbekért mennék a városba. Hogy valósíthatom ezt meg?

Figyelt kérdés

Persze, nehéz lenne, de megpróbálnám. Mivel pénzre sajnos szükség van, egy kicsi kellene, azt hogy termelhetném meg?

Élhető ez a modell?


2014. ápr. 24. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kezdéshez is pénz kell. Venni egy területet, felszerelni gépekkel, szerszámokkal, hogy meg tudd termelni a betevő falatot és pénzt kell a későbbiek során is, hogy a kikerülhetetlen kiadásokat is tudd fizetni. Ha sose fogtál kapát, nagy kaland előtt állsz, de csodálatos. Mi is félúton ezen járunk. Magányra vágysz van lesz társad is? :-) Amíg nincs lovad, addig a férjed/feleséged is tudja húzni az ekét. :-)
2014. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de jól gondold át. Én így nőttem fel és a mai napig nagyrészt önellátó vagyok. Ebben a faluban ahol élek, a lakosság fele 2-3 évente cserélődik, pont azért mert úgy jönnek ide és kezdik el az önellátó életmódot, hogy csak a romantikus részét ismerik. Nincsenek tisztában azzal, hogy ez mennyi munkával jár, hogy itt nincs szabad nap, ünnepnap, és ha beteg vagy senki nem csinálja meg helyetted a munkát. Az állatoknak pedig nem lehet azt mondani, hogy majd holnap megetetlek. Ráadásul ne napi 8-9 munkaórában gondolkodj, teljesen leköti az egész napodat.

A kezdéshez pénz kell, nem is kevés. Közben vannak lehetőségek,de sajnos egyre kevesebb. Most több helyen próbálkoznak a termelői piacokkal, de sajnos nincs annyi bevétel, hogy érdemes lenne erre számítani.

Föld szerzés is nehézkes: eladni kevesen adnak el, állami bérlésre pedig könnyű ráfizetni. Itt szinte csak azok tudják ezt megvalósítani akik örökölték a földet (mint pl. én is) vagy megvannak a kapcsolataik hozzá.

2014. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresd a permakulturás közösséget. Vannak ökofaluk, oda is jelentkezhetsz.
2014. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lazán kell kezelni a dolgokat! Nem kell belegebedni a háztáji munkába, mint egyesek teszik, egész nap csak kapálnak, metszenek ,ganéznak! Nálunk is megterem minden ,de nem érdekel ha nem elvágólag van minden ágyás és nem érdekel ha ki mer nőni egy két gyom a veteményben, ha az nem akkora hogy elnyomja a haszonnövényt. Öntözés csepegtetős, automata az egész,kútról megy,a szomszéd meg minden nap 2 órát áll a slaggal, persze neki én vagyok a hülye..


Disznót marhát stb nem tartok ,baromfi meg napokig elvan önetetővel -itatóval ,sőt ha ki van engedve elcsipeget magának..tojás ,hús adott minimál költségen. Van jó néhány gyümölcsfa ,de nem vacakolok vele álló nap, meg nem permetezem ,mégis terem. Lehet hogy nem olyan hatalmasat mint amit a boltban látni de nagyon finomat. Szóval lazán felfogva nagyon is élhető a dolog. Most nem nagyüzemi termelésről írok ,hanem csak saját élelmezésre.

2014. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogy lehet megélni?
2014. máj. 21. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!