Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 35 évesen a nulláról?

35 évesen a nulláról?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy más is volt e így kb ennyi idősen.. mik a kilátások tapasztalatok.. úgy érzem senkim és semmim sincs.. ez persze nem teljesen igaz vannak szüleim, pár haver, nem igazán barátok.. Kapcsolatot nehezen alakítok ki, párkapcsolataim is egy 2 éveset leszámítva elég rövid életűek voltak és nem sok. A munkám szeretem, de keveset keresek és éppen megélek belőle.. bezárkóztam és belekényelmesedtem..

Szeretnék társat magam mellé, de tenni nehezen megy.. teli vagyok komplexusokkal és szakemberhez nem akarok fordulni, mert nem bízok benne és nem is fizetnék ki 6-7e forintot egy órás beszélgetésért.. de főleg az, hogy nem hiszem, hogy pont az segítene, ha már magamon nem tudok.

Lehet ez rossz felfogás, de nem Miss tökéleteset keresném, hanem talán ép olyan szociálisan "sérültet" mint én.. akivel meg tudnánk osztani a bánatunk és örömünk és nem kéne szégyelnünk, amik vagyunk.

35F



2014. jún. 28. 15:53
 1/6 Fish1 ***** válasza:
69%

Én 31évesen tartottam itt. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy nyilván bennem van a hiba, majd beleástam magam a pszichológiába. Ez annyit jelent, hogy elolvastam egy halom könyvet, majd a benne leírtakon gondolkodtam, hogy mi mennyire igaz rám, hogy tudnék ezen változtatni, és elkezdtem javítani a dolgaimon a saját érdekemben. Ezen kívül pszichológiai jellegű előadásokra is jártam, rengeteget lehet tanulni belőlük.

Szakemberhez fordulni is hasznos dolog, mert ő rávilágít olyan problémáidra is, amiknek nem is vagy tudatában. És nincs ebben semmi szégyellni való.

Szerintem elsősorban magadon javíts, mert ha ez nem történik meg, akkor ugyanabba a kakiba fogsz belelépni még jópárszor és párkapcsolat terén is csak komplexusos és bizonytalan embert fogsz vonzani, és az ilyen kapcsolatok nem tartanak sokáig.

Az egésznek az a kulcsa, hogy a változásért teszel, ez nem megy egyik napról a másikra, simán évekbe telik. És az a lényeg, hogy a változást saját magadért tedd, ne másnak való megfelelésből.

2014. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Plusz senki se válaszol, mi?


Figyelj sorstárs. ha egy hasonlóan lerobbant csajt fogsz ki, az kész harakiri lesz. Tessék összeszedni a hited, kicsit segberugdosni saját magad, és indulj előre. Kifogásokat ne keress, nincs.

2014. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ugyanazt csinálom, mint az első, és sikerül is előbbre jutnom. Sajnos nincs pénzem pszichológusra, de önsegítő körbe járok, olvasok pszichológiai könyveket, nekem az egzisztenciális pszichoterápia és a logoterápia ami sokat segít és segített.

Yalom, Fromm, Frankl könyvei.

Ne akarj olyan sérültet, mint te, abból nem lesz igazi szeretet soha.

2014. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A második is hasonlóan cselekedett.
2014. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Akinek 30 évesen nincs saját háza,autója,egzisztenciája annak annyi. Ez egy "igaz felmérés.Ennyi
2014. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5-ös! Te mekkora paraszt vagy!!! Én 32 évesen kerűltem padlóra, a nulláról kezdtem szó szerint!!! Most 8 évvel késöbb megvan mindenem! Kocsi,lakás,feleség,gyerekek! És nem apuci pénzéből!!
2014. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!