Kezdőoldal » Utazás » Európa » 35-40 évesen mennyi esélyünk...

35-40 évesen mennyi esélyünk lehet Franciaországban (Provence) újraépíteni az életet, nulláról?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt a gazdasági-politikai vonalakat, szociális hálót, kaphatunk-e nyugdíjat majd..stb. (nyelvtudás van)
2013. ápr. 30. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha tényleg van nyelvtudásotok, akkor van esélyetek, igen.


nyugdíjat is kaphattok majd, de csak annyit, amennyit dolgoztatok+a magyar nyugdíj. nyugdíjas évekre érdemesebb visszajönni Magyarországra. Én Angliában élek, és itt is igen elterjedt az, hogy a nyugdíjasok, kihasználva az EU adta lehetőségeket, elköltöznek mondjuk a bolgár tengerpartra, ahol azért brit nyugdíjból jól kijönnek, otthon nem annyira.

2013. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bolgár tengerpart, nem rossz ötlet! Ott (legalábbis mostanában) még minden szó szerint fillérekbe kerül..
2013. ápr. 30. 19:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Provence-ban a legnagyobb kb. a munkanélküliség egész Franciaországban (12%), szóval nem lesz könnyű. Alapvetően Marseille a legnagyobb központ, de az nem a legjobb hely, a partvidék iszonyatosan drága, de hihetetlenül (pl. Nizza). Esetleg kicsit északabbra, Aix-en-Provence felé keresgélnék...
2013. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, valahogy így láttam én is de csak itthonról.. Hát ez végeredményben meghatározta a döntést. Köszi a válaszokat!
2013. máj. 2. 16:20
 5/13 anonim válasza:
100%
szerintem van esély...Johnny Depp 49 évesen,új életet kezdett Franciaországban ;) szerintem nektek is simán sikerülne
2013. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, hát van egy kis apróság.. mi ugyanis a nulláról kezdenénk. Neki azért volt némi tőkéje...
2013. máj. 4. 17:11
 7/13 Jennifer Rose válasza:
100%

Ha nulláról akarjátok kezdeni az életeteket Franciaországban, két dolog elengedhetetlen:

A tökéletes francia nyelvtudás, és valamilyen - lehetőleg kisipari - munka teljes ismerete. Ha Provence környékén akartok letelepedni, legjobb a hotel- és vendéglátóipar, ebben mindig nagy a kereslet. Arra viszont számítanotok kell, hogy a fizetésetek nagy része lakbérre fog elmenni, még ha csak egy ócska kis stúdióban laknátok is...


Franciaországban olyan nagy ma a munkanélküliség, hogy egy kisebb faluban vagy városban még utcasöprőként is lehetetlen elhelyezkedni, a "benszülöttek" úgyis kinéznek maguk közül.

Igencsak meg kell gondolni, hogy ennyi idősen teljesen új lappal kezdjetek. Túl sok az utánajárás és a követelmény, ilyen korú francia sem talál könnyen munkát, ha elvesztette az előző munkahelyét...

2013. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
hát pár millió dollár :D de amúgy szerintem nulláról is simán,csak nézzetek neten munkát,biztos lesz..nem olyan mint magyarország...
2013. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
ja és nem hiszem,hogy az ottaniak "kinéznének" mivel pár napja voltam Párizsba és van egy csomó néger és senki nem bántja őket,nem szólnak be nekik,úgy élnek mint bármelyik francia ember
2013. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"pár napja voltam Párizsba és van egy csomó néger és senki nem bántja őket,nem szólnak be nekik,úgy élnek mint bármelyik francia ember"


Te pár napja voltál Franciaországban, én idestova negyven éve élek itt. Azok a négerek, akikről te beszélsz, kilencven százalékban csakugyan franciák, már aza apjuk meg a nagyapjuk is itt élt, vagy a régi és mai francia "gyarmatokon", amelyek francia "megyéknek" számítanak.

Jennifer pontosan azt írta le, amilyen ma a valós helyzet:

Munkanélküliség az egekben, különösen a képzettség nélküli fiatalok és a kérdező korabeli személyek körében, akik valamilyen oknál fogva elvesztették az állásukat. Nagyon sok a felszámolt vagy bezárt gyár, üzem, vállalat.

A hoteliparban azonban tényleg vannak munkalehetőségek, ha szezonmunka is; sokan nyáron a tengerparton, télen a hegyekben dolgoznak. és aránylag jól is keresnek, ha nem félnek a munkától!

2013. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!