Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ebben a mai elferdült világban...

Ebben a mai elferdült világban már egy igazi ember sincsen?

Figyelt kérdés

Annyira nagyon elszomorítanak a mai emberek.

Sehol semmi igazi érték. Majdnem az összes férfinak is (tisztelet kivételnek, ha van) csak az ital, a bulik és az olyan lányok jönnek be akik mindenüket kiteszik és rögtön mindenre kaphatóak.

A lányok is szörnyen olcsóak és értéktelenek.

Az emberek 80%-a selejt.

Teljesen undorít a közeg és nem találok olyan embereket akik kicsit is értékesebbek lennének. Pedig én tényleg próbálok kapcsolatokat teremteni és megtalálni az utamat! De rohadt nehéz..

Meddig tart még a Bűn Kora?


2014. máj. 24. 09:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
*mutuly = mutuj
2014. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

1.az ember attól "igazi", hogy ferde - "esendő".

2.érték fogalma szubjektív.

3.sok visszafogott férfi van, akinek nem az átlag nők és bulik tetszenek, csak őket az átlag nő nem tartja vonzó férfinak, ezért nem veszik észre.

4.2-3-4 ezer éve próféták tömkelege próbál hatni az emberekre, sokukat elkergették, kivégezték, de még mindig a primitív ösztönöknek élünk. ez nem fog pár éven beül változni.


---


"Ha a férfiak olyan nagy úrnak képzelik magukat akkor miért nem pofozzák őket vissza az "értelmi" szintre? "


pofozással nem lehet bizalmat építeni és érvelni, bizalom és érv nélkül pedig nincs hosszútávú okítás és érvelő gondolkodás. a jó férfi nem zsarnokoskodik, hanem vezet.


"A férfiak is ugyanolyan álszentek. "


inkább csak igénytelenek és reménytelenek.


"Látom sikeresen kifordítgattad a mondataimat.

Ha csak ehhez van eszed akkor gratulálok. "


ezzel a mentalitással soha nem fogsz összefogást és helyreállítást véghezvinni.


ajánlok mindenkinek egy videót:

http://www.youtube.com/watch?v=6bYiV2KduQQ

lényeg: a sötétségnek akkor "ártunk" legjobban, ha fényt gyújtunk

2014. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Myzantro, szerintem meg nem attól "igazi" az ember hogy ferde és esendő, hanem attól, hogy az esendősége ellenére szabad rá hogy ellenáljon a ferdeségnek, az esendőségnek, a kísértéseknek és jót akarjon. Azzal pedig hogy valaki relativizálja a jót, mikor megállapítja hogy az érték szubjektív (hisz gondolom ezt érted alatta), azzel éppenséggel nem gyújt fényt és nem a sötétségnek árt vele...
2014. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Pontosan így van. Én is kíváncsi lennék, hogy meddig tart ez.
2014. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Egyébként epic post. Nekem van egy olyan sejtésem, habár semmi alapja nincsen, hogy a világ úgy működik, hogy ahogy az egyik felében az emberek "jól" élnek, /tehát értékeket követve, aki pedig ezt nem érti, annak csak annyit tudok mondani, hogy csak sajnálni tudom, nem fogom elmagyarázni/ úgy fognak a világ másik felében élők "rosszul" élni. Hasonlítsunk már össze egy átlagos magyar embert egy átlagos pl. angol emberrel. Az egyik legszívesebben az állati létbe menne vissza, ez látszik a különféle gonosz megnyilvánulásán, primitív, leegyszerűsített hozzáállásán, az értékek tagadásán, míg a másik pont, hogy a fejlődés és a pozitív gondolkodás, a pozitív élet, és annak maximális kihasználására felé törekszik. Az egyik az életet használja ki, a másik, aki pedig erre képtelen, az a másikat próbálja meg kihasználni. Nem furcsa ez egy kicsit? Szerintem ez egy globális természetes kiválasztódásnak a része. Amiben Magyarország negatív értelemben, teljes bizonyossággal az élmezőnybe van.
2014. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Érdekes volt olvasni a kérdésed és a hozzászólásod kedves Kérdező :)

Feltételezem, hogy lány vagy.

Van kedved beszélgetni mondjuk privátban?

2014. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha Válaszolhatok kérdéssel..

Miért tödősz a 80% selejtel,amikor ott van az a 20%,ami megérdemli a figyelmet?

2014. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy ez a mi korunkra specifikusan jellemző, amit leírtál. Szerintem régen is ugyanez volt, csak ezeket nem látjuk, mert mindig hajlamosak vagyunk idealizálni azt, ami elmúlt, és amit csak képekből, filmekből stb. ismerünk. "Bezzeg régen jobb volt" - már a görögök is ezt mondták az ókorban...

De ha elolvasol néhány regényt pl. a 19. századból, rájössz, hogy régebben is ugyanilyenek voltak az emberek. (most nem akarok példákat mondani, de pl. Bűn és bűnhődés vagy akár a Mester és Margarita, de mondhatnám Victor Hugo regényeit stb. - ezekben is az van, hogy az emberek mennyire álszentek és csak a pénz mozgat mindenkit). De beleolvashatsz Mikszáth novelláiba is. Vagy Arany balladáiba.. igazából rengeteg irodalmi munka az ember aljasságát, kicsinyességét leplezi le :D És ezek régen íródtak!


Szóval azt akarom mondani, hogy a korok változnak, a színfalak, kontextusok változnak (pl. régen ugyanazt a dolgot más formában, talán szépítve, de ugyanolyan aljas módon, máshogy megnevezve is megcsinálták), de a lényeg, hogy az ember soha nem változik. A lányok mindig is hivalkodtak és a többsége elégnek tartotta, ha csak kipingálja magát és a legelső pasihoz hozzámegy, aki gazdag. A férfiak régebben is ittak, "buliztak", és a legtöbbet régen is a könnyű vérű lányok vonzották.

Max. régen a társadalmi szokásokra, etikettre stb., viselkedési formákra jobban ügyeltek, ma viszont ezt kevésbé tartjuk fontosabbnak, ezért tűnik úgy, hogy a mi korunk ilyen ocsmány. Pedig maga az ember nem változik, nem lesz jobb vagy rosszabb.

2014. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló.

Az első bekezdéssel egyetértek. De a másodikhoz lenne egy megjegyzésem. Szerintem vannak, akik emelik a világ színvonalát és vannak, akik csökkentik. Ez valóban mindig jelen lesz. De úgy gondolom, hogy ma már túl sok az olyan, aki csökkenteni akarja. Ha valóban ebbe az irányba akar elmenni az ország, akkor javaslom, hogy menjen el mindenki közösen egy őserdőbe, másszon fel egy fára és máris megszabadultak minden emberi tehertől. Én viszont nem szívesen élek egy olyan országban, ahol az emberi hülyeség már ennyire magas szinten pusztít.

2014. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!