Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítség, mért van az, hogy...

Segítség, mért van az, hogy ha rossz dolog történik egyből pengéhez nyúlok? értelmes válaszokat.15/L

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 22:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Keress olyan hobbit, amiben örömöd leled, sportolj, a feszültséget/rossz dolgot így "tombold" ki magadból.
2014. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen exem. Se én mint a pasija, se a legjobb fiúbarátjával nemtudtunk hatással lenni rá, és mivel szerintem ez Nálad is így lenne, így Téged neki se állok lebeszélni. Egyszerűen csak hülye vagy, és kész.
2014. márc. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
Valami súlyos lelki bánatod van.Azt hallottam,sokan a testi fájdalmat jobban el tudják viselni,ha megsebzik magukat.Nem vagy hülye!Mi a baj?Írj,ha van kedved!Oszd meg velem a bánatod!
2014. márc. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
Kicsit rosszul fogalmaztam az előbb.Sokan testi fájdalom okozásával próbálják a figyelmüket a lelki fájdalmukról elterelni.
2014. márc. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Mert függő vagy.

Hasonló cipőben járok abban a tekintetben, hogy egyetlen napról se tudom elmondani, hogy igen, ez most egy jó nap volt, de nem vagdosom magam, mert megtanultam kezelni, ilyen az élet. És tényleg felesleges lenne megpróbálni lebeszélni, ha te nem akarsz, nem is fogsz leállni. Csak az vigasztaljon, hogy lesz még ennél jobb is:)

2014. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Angelik@ ***** válasza:

Lesz jobb is?

Mikor lenyeste már az egész karját?

Hagyjuk a drámát kérlek.

Mi az az egetverő probléma 15 évesen, ami miatt azt érzed hogy erre szükséged van? Mert ez egy menekülés! Nézz farkasszemet a félelmeddel.

Én is vágtam magam ebben a korban és a dühömet kiadtam (amennyire tudtam) de nem oldódott meg. Gondold végig, mi az ami nyomaszt és tegyél ellene.

Arról pedig nem is beszélve hogy ez egy orvosi vizsgálaton nagyon sok problémát okozhat.

Elhiheted! Remélhetőleg nem látványos annyira, mert egy jó pár évig biztosan nyomot hagy és abból lehetnek problémáid még.

Kívánom hogy légy erős.

2014. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Én is tettem hasonlókat 16 évesen. Tudod, amikor megvágod magad, endorfintermelés megy végbe, aminek hatására kevésbé leszel feszült, valamivel boldogabbnak érzed magad. Ha rossz dolog ér, gondolom gyakran túlreagálod az eseményeket, és akár egy viccet ellened is hatalmas csapásként értékelsz, ezáltal idegesebb leszel, és endorfinra fogsz vágyni. Ez olyan, mint amikor valaki izgul, és elszív egy féldoboz cigit 30 perc alatt. Endorfinhoz azonban rengeteg más módon is hozzá lehet jutni, például egyél csokoládét. Elég egy szelet mars pl. Én ezt tudom ajánlani. Amúgy nem te vagy az egyetlen, Magyarországon a fiatalok 7-14%a vágta/vágja magát.

Az olyanokkal, akik lelki nyomoréknak neveznek, nem kell törődni.

2014. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... az a legrosszabb hogy a barátaimat is kezden elvesziteni..
2014. márc. 14. 18:01
 19/31 anonim ***** válasza:

Mert azt gondolod, hogy a testi fájdalom elnyomja a lelki fájdalmad. Pedig nem lesz jobb. Azonkívül ez egyfajta segítségkiálltás is. Javaslom, hogy ugyanitt tedd fel a kérdésed, mert egy pszichológus nemcsak meghallgat, de segíteni is tud. És ehhez a szüleid engedélye sem kell:

[link]


39F

2014. márc. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy hiába erölködtök, lehetetlen lebeszélni róla.
2014. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!