Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek léteznek még...

Szerintetek léteznek még ilyen emberek? Tudom, hogy bennem van a hiba, de az ilyen hozzám hasonló hülyéknek is van esélyük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hol is kezdjem...

Nagyon megosztó személyiség vagyok,Ez nem a kamaszkornak tudható be,már óvodában is hasonló helyzetben voltam,csak nem tudtam megfogalmazni(talán még most se?)

Egész eddigi életemben egyedül voltam,soha nem voltak barátaim,kortársaim utáltak. Kisebb ismerősköröm volt,de mindenki távolságtartóan viselkedett velem.Gimnáziumba járok,ez egy erős suli,amikor odakerültem,azt gondoltam,hogy találok hozzám hasonló gyerekeket/diákokat,de még talán rosszabb lett a helyzetem.Gyakorlatilag 4.6-nál eddigi tanulmányaim során rosszabb átlagom nem volt,pedig nem sok energiát fektetek az otthoni tanulásban,egyszerűen érdekel az,amit az órán mondanak/magyaráznak és így rögzül az anyag.Emellett imádok olvasni,főleg történelmi témában.Szóval az állapotnak az intelligenciahiány sem lehet az oka.Még a tanárokat is megosztom,valaki megbecsül,versenyekre visz,valaki egyenesen utál.Az osztályközösségből is kilógok,engem soha nem hívnak magukkal,nem jönnek oda hozzám,pedig én még egy kis beszélgetésnek is nagyon örülnék.Az egész iskola ismeri a nevem,tudják ki vagyok,de ebből semmi hasznom nincs.

Én csak egy olyan embert keresek,akit nem nekem kell beszéltetnem,hogy odamegyek,kérdezgetem,ő csak röviden válaszol,soha nem kérdez vissza,közös témánk nincs.EGy igazi barátot,aki ha például szekálják a "menők",én meg megvédem,nem azt vágja a fejemhez,hogy ezt mér kellett?!(megtörtént eset)


Aki nem beszéli ki a társait,majd szembe meg majdnem szenté avattatja őket...



Már nagyon rosszul érzem magam,17 évesen itt tartok,hogy nincs,akivel elmenjek a városba,vagy túrázni vagy csak egy jót beszélgetni...


Köszönöm,ha végigolvastátok.Remélem kicsit le tudtam festeni nektek a helyzetemet:)


17/L


2013. aug. 14. 17:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
ez fos...
2013. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szar a helyzet,mi?:D
2013. aug. 14. 17:27
 3/13 anonim válasza:
100%
írtam privit
2013. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy akaratod ellenére az látszik, mintha felsőbbrendűnek éreznéd magad? Ezt azért feltételezem, mert ugyanez van velem is, habár engem alig ismernek. Nekem a rokonaim mondjék ezt, hogy lenézem őket, azt hiszem jobb vagyok, stb.


Biztosan lesz olyan, akivel jó barátok lesztek, a gimnáziumban nagyrészt éretlen gyerekek vannak (saját tapasztalat..)

Idősebb emberek hogy viszonyulnak hozzád? Itt nem a tanárokra gondolok, hanem a pár évvel idősebbekre.

2013. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Mi felsőbbrendűek vagyunk .Csak én nem lelkizek ezen te igen.Ha gondolod írj privátot.
2013. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ugyanez van velem is. én 16 vagyok
2013. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Felsőbbrendű a fenét...ez egy baromság. Emberek vagyunk mind, csak van akit többletintelligenciával és érzelmiintelligenciával áldott meg a sors.

Nem vagyok megosztó személyiség. Egy rakás haverom van, akadt egynehány szép barátnő is. 4,8-as átlag alá soha nem estem 11 év suli alatt, a tanárok is mind szeretnek. Mégis magányosnak éreztem magam, mert ugyanúgy, ahogy neked, nem volt barátom. Aztán leesett, hogy tényleg felsőbbrendűnek éreztem magam. Aki okosabb, többet tud, és azt hiszi, csak ő érti igazán, mi az élet lényege. Ezek a kis födönfutók csak a divatnak, a popzenének, az ivásnak élnek. Bezzeg én tanulok, képzem magam, hogy hasznára váljak az emberiségnek, stb. Igen, aki ezt az utat választja, abból lesz a zseni, aminek egy alaptulajdonsága magány. Mert nincs aki megértse. Én nem akartam zseni lenni, ezért kicsit a társasági életet is bevontam a napjaimba. Láss csodát, azon kevés emberek egyike vagyok, akik itt és most kijelenthtik, van a szó legmélyebb értelmében vett barátjuk. Szerintem megérte...

Ja, és ha gondolod írj, beszélgethetünk kicsit, azért az ilyen különcök mindig megragadjál a figyelmemet. :D

2013. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

merre laksz?

szívesen megyek túrázni:)

2013. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia!


Átérzem a helyzeted. Nekem is hasonló a problémám. Engem is bölcsődétől fogva kiközösítettek és bántottak. Csúfoltak és egyebek. Emiatt több bölcsődébe több óvodába, több iskolába jártam sajnos. Emiatt időm se volt tenni ellene. Ahol huzamosabb ideig voltam az a suli volt. Ott az elején ugyanúgy az egész osztály ellenem volt. Ahol csak tudtak szekáltak és provokáltak. Egy barátom volt egy szintén különc gyerek. Ő sem volt az igazi mert nagyon eltérően gondolkodtunk de úgy megvoltunk. Aztán 2 év után a szerencsének is köszönhetően az osztály néhány tagja el kezdett nyitni felém. A többiek pedig megbékéltek velem. Nem lett sok barátom csak egy pár de inkább kevés igaz mint sok hamis. Aztán onnan is el kellett jönnöm. Új suliban csak egy évet voltam és itt újra átélhettem milyen ez. Hiába voltam tapasztaltabb barátaim nem lettek. Lett egy két haver akikkel el tudtam beszélni és jó volt ha nem fújtak rám a többiek. Nem tudom én se mi baja van az emberekkel velem. Mindig is magamnak való voltam. Komolyabb a koromnál. Én sem vagyok buta gyerek. Nem vagyok szép se tény, de nem is ronda.


Az én "megoldásom" az volt hogy alkalmazkodtam hozzájuk. Nem drasztikusan tehát önmagam maradtam csak felvettem néhány szokásukat (olyat amit nem ítéltem ártalmasnak) és így próbáltam jobb lenni. talán nekem szerencsém volt és elfelejtettek sok mindent de nekem ez vált be az új suliban is. Mert ahhoz képest nagyobb problémák nélkül átvészeltem az évet. Úgy hogy kitartást neked is. Egyszer remélem megtalálod az igaz barátod!


14/F

2013. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha leírnád hol laksz, az sokat segítene.


19/L

2013. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!