Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül érzem magam és barátai...

Egyedül érzem magam és barátaim sincsenek pedig mindent megpróbáltam, miért van ez?

Figyelt kérdés

Nincs egy barátom se, pár ismerősöm van, de ők nagyon messze laknak(300km).


Helyben nincs senki aki barátkozna velem. Ha esetleg megismerek új emberek akkor ideig-óráig beszélgetünk aztán annyi, nem is keresnek többet. Szépnek mondanak és csinos is vagyok(nagyon sokat edzek), 4-es, 5-ösre érettségiztem és most egyetemre járok. Tehát butának se mondanám magam. Azt is mondták, hogy vicces és jóhumorú vagyok. Zárkózottabb vagyok, de ez már abból is adódik, hogy senki sem keresi a társaságomat.


A barátommal szoktam csak kimozdulni és a barátaival lenni néha. Nagyon jól kijövök a barátaival, de őket is mindig én keresem, sosem keresik a társaságom.


Úgy érzem magam mintha egy tárgy lennék, ott vagyok elbeszélgetnek velem, elmegyünk, többet sem keresnek.

Miért? Mindenki nevet a vicceimen, de közben egyáltalán nem feltűnő a viselkedésem. Ráadásul azt hallottam vissza többször is, hogy a lányok riválist látnak bennem.

Bennem? Hiszen egy barátom/barátnőm sincs! :(


Nagyon egyedül vagyok, unatkozok egész nap. A barátom nagyon sokat dolgozik így hetente 3× max. 4× tudunk találkozni. Próbáltam keresni munkát, de már márciusban elfogytak a lehetőségek!

Hiányzik a barátság! Hiányzik az, hogy felhívjak vagy engem felhívjon csak 1barátnő nem kell nekem 100, csak 1, hogy miújság velem elmennék-e vele ide vagy oda. Akiben megbízhatok, akivel csajos napokat tudnánk tartani, együtt vásárolni, kondiba járni, strandolni vagy csak úgy kiülni valahová...

Hogy lehet a mai világban barátságot kötni? Mert már azt sem tudom hogy kell.

Miért járok így? Mi a baj velem? Mi a baj bennem?

Van valakinek valamilyen ötlete?

22/L


2013. júl. 16. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted sajnos... :(


Merre fele laksz?


19/L

2013. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ahová edzeni jársz ott sem sikerült barátságokat kialakítanod? :) Vagy az egyetemen? :) Önmagaddal milyen viszonyban vagy?Ami belül van,azt sugározzuk kifelé :)
2013. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szolnok megye.

Te merre laksz?

Miért érzed magad egyedül?:(

2013. júl. 16. 18:54
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam barátságot kialakítani.

Próbálok beszélgetni, de csak válaszolnak egy mondatban és kész. Nem tudom miért.

Igazából itthon nagyon rossz minden, de senki nem látja rajtam, senkinek nem beszélek róla és senki előtt nem sajnáltatom magam.

Mosolygós vagyok ennek ellenére és vidám. (Legalábbis próbálok mindig az lenni.)

2013. júl. 16. 19:14
 5/12 anonim válasza:

A mondanivalód második része rám is igaz,annyi különbséggel,hogy van egy barátnőm,akivel mindent meg tudok beszélni és így könnyebb.Én már sajnos úgy vagyok vele,hogy nem érdekelnek az itthoni dolgok,akármennyire is fájnak és építgetem a saját kis életemet,tudom,hogy sok szép dolog vár még rám :) Ahogy Rád is :)

Fel a fejjel csajszi! :)


2.válaszoló voltam.

2013. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 1 évvel vagyok fiatalabb nálad,de nálam is ugyanez a helyzet. Én néha úgy gondolom,hogy ennyi idősen mély,tartós,új barátságokat már nem lehet kötni igazán,mert mindenkinek a barátai nagy része a sulihoz kötődnek,ahol rengeteg dolgot éltek át együtt anno. Egyetemen meg már mindenki a saját életének építgetésével van elfoglalva,nem olyan összezárt,szoros közösség,mint a gimi és az általános iskola.
2013. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

2.válaszoló!

Köszönöm a biztatást, jól esik így látatlanban! :)

Örülök, hogy írtál!:)


Sajnos én ettől félek, hogy ekkorra már mindenkinek kialakul a baráti köre és 'bevenni' egy újat és beilleszkedni nagyon nehéz. . .de hátha majd egyszer!:)

2013. júl. 16. 22:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sok magányos ember van, én vagyok a legjobban meglepve. Azt hittem, teljesen egyedül vagyok így ezzel. Én 24 vagyok, de nekem sincs túl nagy társasági életem, mert eddig nem találtam olyan embereket, akik kötődnének hozzám. Egy barátom volt eddig, de ő egy idő után lekoptatott, de lehetőleg úgy, hogy ne bántson meg és hogy továbbra is abban a hitben éljek, hogy azért fontos vagyok neki. De nem keres, úgyhogy egy év után már nekem is leesett, hogy ő soha az életben nem lesz a barátom. De azért lehetett volna őszinte. Nekem is hiányzik a társaság. Még ha nem is olyan nagy barátság, amikről a legendák szólnak, hogy tűzbe tenné értem a kezét, csak legalább valaki, aki néha keres, vagy elmehetünk együtt valahová. Rájöttem, hogy az is jobb, mint a semmi.
2013. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia! Én is így vagyok ezzel, annyi különbséggel, hogy nekem van egy régi barátnőm, aki néha keres. 19 vagyok, egyetemre járok, ahol én sem tudtam olyan nagy barátságokat kötni. A régi barátnőmmel nagyon ritkán találkozok, inkább nyáron egy párszor. De persze ez már nem olyan. Akkor természetesen sokat beszélgetünk, elmondjuk egymással mi történt, de azért mégsem tudok neki már mindent elmondani. Az a baj, hogy nem egy helyre járunk suliba, és meg sem tudjuk oldani, hogy gyakrabban találkozzunk. Szóval már ez sem az a mély barátság, hogy mindent elmondunk egymásnak, stb.

A középsuliból is inkább csak ilyen haveri barátságok maradtak meg.

Nekem is van barátom, és mi ráadásul még ritkábban találkozunk, mint ti:( ennek is a távolság az oka, és az hogy mindketten tanultunk (ő most végzett). Én is vele szoktam inkább eljárni, a haverjaival, vagy a közös barátainkkal.

Én is szeretnék egy olyan barátnőt, akivel bármit megoszthatok, megbízhatok benne, egy olyan barátnőt, akit te is leírtál.

Amúgy ezt akár én is írhattam volna :)..teljesen magamra ismertem.

19/L

2013. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én is magamra ismertem a leírásodban (sajnos..). Konkrétan egyetlen barátnőm sincs, akire lehetne számítani,akit tényleg érdekelne mi van velem. Van barátom és jól megvagyunk, de nekünk nincsenek közös barátaink, így én vagy a barátommal vagyok, vagy egyedül :( Lassan beleőrülök. Én is csomószor gondolkodom azon, hogy mi lehet velem a baj, mert próbálok barátkozni, de valahogy senki nem viszonozza.. 20/L
2013. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!