Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos emberek, nektek nem...

Magányos emberek, nektek nem szokott ilyenkor kellemetlen érzésetek lenni?

Figyelt kérdés

Amikor facebookon meglátjátok az üzenőfalon, hogy valamelyik ismerősötök milyen jól elvolt a barátaival, kitesz egy képet arról, ahogy szórakoztak, vagy buliztak, hol voltak. Vagy kiírja állapotnak, hogy milyen jó buli, szórakozás volt, és mellé néhány nevet akik még ott voltak.

Nem szokott titeket, magányosokat ilyenkor kellemetlen érzés elfogni, hogy mások milyen jól elvannak, élik az életüket, miközben ti egyedül töltitek a napokat, vagy maximum rokonokkal, családtagokkal, és semmi szórakozás a barátokkal meg ilyesmi?

Persze tudom, hogy nem muszáj mások képeit meg állapotfrissítéseit nézegetni, csak kíváncsi vagyok, engem ezek a dolgok mindig emlékeztetnek a magányra, az egyedüllétre.


2013. júl. 11. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem is érdekel, sőt örülök, hogy nem is vagyok ott. Nincs sükségem ilyenekre.
2013. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De.

De mit lehet tenni? Szívás az életem.

2013. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
87%
Ismerős érzés. Nekem is az egyik barátnőm sokkal jobban elvan egy másik lánnyal, akit én nem igazán bírok, és már a legjobb barátnőjének nevezi, bár eddig én voltam az.. Képeket tesznek fel facebookra, hogy milyen jól elvoltak stb. Utána pedig csodálkozik, hogy milyen ritkán megyek fel facebookra. Hát ezért.. Nem akarom megmondani neki, hogy ez nekem mennyire rossz érzés, mert amúgy is elég sértődékeny.
2013. júl. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
81%
Mi akadályoz meg abban, hogy te is szórakozz? Nincsenek barátaid? Vagy nincsen pénzed bulikra? Jó lenne tudni, hogy miért vagy magányos, szívesen adnánk tanácsot. Én is irigykedek néha, főleg ahogy az előttem szóló, ha a legjobb barátnőm valaki mással bulizik, főleg ha olyannal, akit én is jól ismerek és kedvelek, mert azért olyankor engem is igazán meghívhatnának. :(
2013. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor én is rosszul érzem magam, főleg ma nagyon le lettem koptatva. Igaz, csak a mamám koptatott le, de nem esett valami jól, hogy ennyire nemkívánatos vagyok. Ilyenkor én is szívesen mennék valahová kiruccanni, de mostanában egyáltalán nincs kivel és bevallom, így halálra unom magam, mintha semmi értelme nem lenne az életnek. Nem vagyok depressziós, nem vágom fel az ereimet, de borzasztóan unatkozok. Emberek nélkül, magányosan semmi értelme az életnek. Én próbálok ismerkedni és barátokat szerezni, mert ez így már nem mehet tovább.
2013. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4es, nincsenek barátaim, nem érdeklem az embereket egyáltalán.
2013. júl. 11. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonló vagyok, mint te kérdező, régebben zavart nagyon és csak még szomorúbb lettem tőle, de már megtanultam kezelni a magányt, és jól elvagyok magamba :) de tényleg. nem is nézegetem senkinek az adatlapját, csak nagy ritkán. már nem érdekel, hogy mit mondanak mások. nem kell mindenkinek ugyan olyannak lenni, mint a többi. meg kell találnod a módját, hogy hogyan legyél még így is boldog, mert ezen siránkozni életed végéig, míg az el nem fogy, nagy butaság. :)
2013. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Engem nem az szokott felkavarni, hogy látom, hogy vki milyen jól bulizott. Nem. Hanem mikor látom, hogy még a leghülyébb ismerősöm is megszerzett egy diplomát, míg én nem, pedig volt rá esélyem, csak valamikor az nem elég. Hogy vkit mennyire szeretnek a szülei, engem pedig miért tartanak sepredéknek. Hogy vki megveheti a legdrágább dolgokat, míg nekem látástól vakulásig ki kell dolgoznom a belem, hogy megéljek. Hogy éljek. eszembe se jut a magány, vagy hogy egyedül vagyok, csak az jár állandóan az eszemben, hogy vajon mit vétettem én, hogy ilyen helyzetben vagyok.

21

2013. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Huh szegény utolsó, hát én is 21 vagyok és én teljesen megértelek, mert ugyan ezeket én is elmondhatom magamról, de fogadd meg a tanácsom, hogy lépj túl ezen, és ne azt nézd, hogy másnak kije, mije van, ne méregesd magad másokhoz, mert teljesen meg fogja mérgezni az életedet. Bele fogsz ebbe keseredni egy idő után, higyj nekem. Próbáld azt nézni amid van, és nem azt amid nincs.

Azt meg tudd, hogy ezek az emberek, akik most nem tanulnak felelősséget, nem éri őket veszteség, nem kell lemondaniuk semmiről, nekik majd később kell az évek folyamán, és idősebb korukra sokkal nehezebb lesz. Mi legalább már túl vagyunk egy két dolgon, és a jövőbeli nehézségeket sokkal jobban fogjuk kezelni, és nem fognak azok úgy összetörni minket, mint őket. Amin meg már most van: sokkal jobban tudjuk értékelni, a családunkat, szeretteinket, tárgyainkat, stb..

2013. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De, bennem is hülye érzést kelt az ilyen. Habár én mazochista is vagyok mellé, még utána is járok, hogy milyen buli/összejövetel volt, meg stb.

Hát na, az élet szívás.:)

2013. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!