Az online tér, és az okostelefonok. Lehet használni, de ésszel. Nem szeretem, ha valaki egész nap ott lóg. Millió értelmesebb elfoglaltságot tudnék, de egyedül vagyok vele.
okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
A visszautasítástól és a szégyentől való félelem. Persze ezek régen is jelen voltak, de akkoriban nem volt lehetőség az internet mögé rejtőzni.
okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
A másikban való nem bízás; érdektelenség a másik felé; több lett a jog, mint a kötelesség; félelem a félelemtől...; az előttem írók is jókat írtak;
okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Szerintem régebben sem voltak kevésbé magányosak az emberek, csak akkor házasan voltak azok.
okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 A kérdező kommentje:
#5 Jelenleg a házasság is kimarad, már 20 éves kor után jelentősen megnőtt az elmagányosodás illetve arányában az öngyilkosság is több.
#1 Az online álomvilág alatt videójátékok illetve pornóra gondolsz? mert mindkettő fejlődése helyett lényegében valóban nem lesz ok a valóságot választani.
#3 A visszautasítást, félelmet szerintem nagyon fokozta hogy a gazdagság bemutatása a leginkább előtérbe helyezett az ilyen szociális médiának csúfolt oldalakon. Amik miatt sokkal inkább egy senkinek érezheti magát a legtöbb ember mert kb már csak ez képvisel értéket a szó minden formájában, tehát lényegében az emberek nem ambíciózusak lesznek ha látnak a képernyőn egy gazdagot.
#4 Az érdektelenség ami szerintem is nagy gond, elterjedt hogy az ember nem barátok mellett, szociális életben tölti az idejét hanem csak olyan emberek mellett akit a képernyőn látnak, ami leginkább az új generáció többségére igaz.
okt. 31. 21:45
7/13 anonim válasza:
Nem, nem a videójáték és nem a pornó. Ahogy mondták, a közösségi oldalak, az insta, a tiktok, az onlyfans, meg még ki tudja mivel kábítják magukat manapság az emberek. Ezek sokkal nagyobb művilágok mint ami egy videójáték vagy pornó lehetne. Mert ott ha kilép az ember, legkésőbb akkor tudja hogy vége, már a valóságban van. Viszont akik ezeken a fentebb felsorolt dolgokon élnek, azok folyamatosan benne ragadnak a bűvöletében. Teljesen átírja az önképet, és a többi emberhez való hozzáállást is. Pedig a sok filter, like, simpelés nagyon nagyon hamis és káros képet ad. Az eredménye pedig meg is látszik.
okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Bár szó se róla, van videójáték és pornófüggőség is. De ezeknél sokkal alattomosabb és sunyibb hatásúnak tartom a közösségi oldalakat. Amikor azok kezdtek bejönni, akkor indult be a folyamat szép lassan. És van még pár másik káros hatása is, amivel nagyon szépen szembefordítja az embereket egymással (vitagenerálás, összeugrasztás), vagy épp a saját kis buborékába zárja az embert a hasonlók közé az algoritmus, és így a legnagyobb konteós baromságokat is valóságnak fogják hinni végül, olyan sok visszaigazolás jön nekik szembe. Pedig csak az algoritmus dolgozik, semmi több.
okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Az online világ tényleg nagyon sok illúziót kelt az emberekben, látszólag mindenki közel került egymáshoz, de a valóságban egyre távolabb. Társkeresés terén a túlzott elvárások és a kompromisszumok meghozatalának nem akarása okozza a legnagyobb problémát, az ego túl erős, de igazából erre is szocializálódunk ebben az individualista kultúrában, ahol minden reklám azt közvetíti, hogy te vagy a legfontosabb, a legjobbat érdemled, stb.
nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Részben az előbb felsoroltak. Én még látok valamit: a tűrőképesség a párkapcsolatokban, barátságokban lecsökkent. Ma tökéletes vagy aközeli párt akar az emberek többsége. A netes társkeresés lehetősége azzal a hamis illúzióval is megajándékozta őket, hogy mindig van jobb a kínálatban. Emiatt akár az első nézetletérésnél kidobják a másikat és újat keresnek. Ez rövid kapcsolatok sorozatához vezet és sehová se tartozáshoz, instabilitáshoz. Ez a magány melegágya is.
Igaz, régen azokban a korokban amikor az érdekházasság és a sírig tartó házasság egy kényszer volt, sokan élhettek társas magányban. Ma meg túl válogatósak, ábrándokat kergetnek és egyedül siránkoznak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!