Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül élni vagy párkapcsolat...

Egyedül élni vagy párkapcsolatban élni könnyebb?

Figyelt kérdés
baba nélkül

aug. 22. 13:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Kifejtem, hogy mire szavaztam
17 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Komolyak a válaszlehetőségek.
aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Párkapcsolatban alapvetően jobb, mert az ember társas lény. Ugyanakkor a mérgező kapcsolatnál még az egyedüllét is jobb.
aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egyedül könnyebb, főleg nőként. Egy pasinak nyilván nővel könnyebb élni, mert a legtöbb pasi elvárja, hogy munka mellett is a nő végezze a házimunkát. Ritka az olyan pasi, aki szó nélkül megcsinálja a dolgok egy részét. Ha van is olyan, aki segít, azt már érdemrenddel kell kitüntetni érte, pedig amúgy ez lenne a normális, hogy fele-fele végzik a felek a házimunkát. Régen amíg a férfi eltartotta q családot és a nő nem dolgozott, akkor jogos elvárás volt, hogy a házimunka csak a nő dolga legyen, manapság már nincs így.

Persze ha lenne egy ilyen csoda pasim, aki szó nélkül teszi a dolgát, én meg az enyémet, akkor nyilván könnyebb lenne, de ilyenem valószínűleg sosem lesz.

Így viszont egyszerűbb egyedül, mert csak magam után kell rendet tenmem, takarítanom, főzni.

aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Pro és kontra. Nyilván melós lehet fenttartani egy hosszútávú kapcsolatot és megteremteni az együttélést, viszont a hosszútávú magány pedig rosszat tesz.

Nálam valójában életkörülményeimmel nem változott sok dolog, mert párom beköltözött hozzám és ugyanúgy megvannak nélküle az egyéb programok is. Tehát nálam úgyszólván mind a kettő ugyanúgy működik, de páromra szavazok. :-) Annyi negatívum van, hogy párom megsegítése miatt több pénzt költök és kevesebb a helyem. :-)


Egyébként ezt a sors és átmeneti periódus is alakítja. Tehát akinek például most nincs párja, az átmenetileg még szeretheti is ezt az állapotot és később majd változhat.


35/F

aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

3~

Én lennék, de foglalt vagyok. :D

aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
Akkor szerencsés a párod, remélem értékeli. :)
aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Nőként egyedül jobb. Szerencsére a csalás és a baráti köröm stabil, jó munkám van, autó, ház is rendben, ha takarítok akkor magam után ha főzök akkor magamra. Ez a szabadság megfizethetetlen. Nem függők semmitől és senkitől. Nem kell alkalmazkodni. Akkor megyek, azzal akivel akarrok, arra mire akarok amikor kedvem van. Nem kell engedélyt vagy beszámolót kérnem/adnom.

Jelenleg nagyon de nagyon szerelmesnek kéne lennem és nagyon 10/10esnek kéne lenni a pasinak is hogy ebből engedjek.

aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
*család
aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Megfelelő társsal könnyebb. De ehhez nagyon sokmindennek passzolnia kell, és ez sajnos elég ritka. Elvileg gazdaságilag könnyebb, hiszen a rezsi többé-kevésbé ugyanaz. De ehhez a felek pénzügyi kultúrájának egyeznie kell.

N

aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Mit igen??
aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!