Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincs kedvem semmihez?...

Miért nincs kedvem semmihez? Miért nem tudok semmit csinálni?

Figyelt kérdés

Borzasztóan magányosnak érzem magam már jó ideje. Gyakorlatilag egy barátom sincs, és nagyon soha nem is voltak. Akikről azt hittem, azok is eltűntek, mikor már nem volt szükségük a segítségemre az egyetemen. Összesen egy emberrel beszélek néha online a szüleimen és a nagymamámon kívül. Párkapcsolatom sosem volt. 25 éves vagyok.

Ilyen helyzetben mindig azt tanácsolják, hogy foglald le magad, próbáld meg egyedül is jól érezni magad, járj el otthonról.

Sokáig próbálkoztam ezzel, de már egy ideje úgy érzem, hogy nincs hozzá semmi kedvem, sem energiám.

Itt élek egy szép városban, mehetnék sétálni, biciklizni, de nem tudom összeszedni magam, hogy nekiinduljak.

Van egy csomó könyvem, újak is, amiket még nem olvastam, de ehhez sincs kedvem. Régebben faltam a könyveket, és daráltam a sorozatokat. Itt a Netflix előfizetésem, elkezdtem egy új sorozatot, de sehogy nem köt le. Programokhoz sincs lelki erőm, főleg, hogy mindig rosszul érzem magam egyedül, mert nehezen tudok bárkinél kezdeményezni egy beszélgetést, nem megy a smart talk, mellettem csak a kínos csend van.

Egyszerűen nem tudom már, mit csináljak magammal. Ha nem dolgozom, itthon fetrengek az ágyban...

Miért van ez? Ez depresszió, vagy mi?



aug. 4. 01:38
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ez már lassan depresszió. A munkatársaiddal sem szoktatok közösen programozni?

Olyan, mint hogyha nem tudnál megnyílni, bezársz, ha kommunikálni kell élő szóban.

Fel kell tornázni az önbizalmadat nagyon gyorsan!

Erre számtalan módszer van, keress egy számodra is megfelelőt! Még semmiről nem késtél le.

aug. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Hasonló személyiség vagyok a leírás alapján. Bennem gyerekkorom óta megvolt az égő vágy, hogy felfedezzem a világot és barátokat szerezzek. Ez tartott körülbelül addig, míg meg nem ismertem annyi embert és szituációt, ami után elkönyveltem megamban azt, hogy az emberek körülbelül milyenek nagy "általánosságban". De ami még fontosabb, nyilvánvalóvá vált az is, hogy nekem sincs könnyű hétköznapi természetem. Ezt számomra is nehéz volt elfogadni, szerintem egy-két évig is eltartott. Viszont nekem ez melett mindíg is hiányzott az, hogy megtaláljam azt a tevékenységet, amiben képes vagyok kiteljesedni. Ez is eltartott egy jódarabig, míg számos dolgot ki nem próbáltam egy mély önismeret után. Szóval neked is ezt tudom tanácsolni első sorban, hogy kitöltsd magadban az űrt. Azért nincs kedved semmihez, mert az összes tevékenység amit felsoroltál, az valószinűleg nem ad számodra semmilyen belső értéket. Nemhasználod ki a képességeidet, ezáltal olyan mint ha lényednek nem volna értelme a hétköznapokban. Fontos hozzátennem azt, hogy ez valószinűleg nem fogtéged tetőtől talpig megváltoztatni, de egy új értelmet ad az életednek. Azt vagy azokat a tevékenységeket kell keresned, amiktől "flow" ba jösz (olvass utánna mit jelent).
aug. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Befásultál az évek alatt
aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Motiválatlan vagy, nincsenek celjaid

Nekem az adott erot hogy lattam magam a tukorbe mennyire szarul nez ki a testem

Vettem egy kondiberletet es lejartam eddzeni monden nap 1 orat

Mentem uszodába is, pedig uszni se tudtam 40 evesen, akkor tanultam meg

aug. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
F/L?
aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kései Sirató ***** válasza:

Mert nincs motivációd.

Nekem lenne, nekem időm nincs, meg szabadságom.

aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mongyá fel és lesz idod meg szabadságod
aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
0%

#7

Fizetett szabadságom nem lesz, ha csak úgy felmondok.

Nem érzelmi alapon hozom meg a döntéseket, ezért nem mondok fel, mert összevetve azzal, amit veszítenék, jobban megéri dolgozni, mint felmondani.

aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Neha jobb inkabb munkanelkulinek lenni mint egy f*sszopo ceget gazdagitani akik csak kihasznalnak
aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!