Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok otthon, a kicsi...

Gyesen vagyok otthon, a kicsi is már 4 éves és gyakran úgy érzem hogy semmihez nincs kedvem, nem érdekel semmi, mindenki hagyjon békén. Más is van ilyen állapotban? Tanácsot várok, mit kéne csinálnom hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés
Talán hiányzik a társaság is hogy nem dolgozom, de annak örülök hogy otthon vagyok, mert több időm van a gyerekre, tanulni, játszani, de sokszor mégis olyan kedvetlen vagyok és állandóan álmos pedig alszunk rendesen. Imádom a gyerekeimet, de úgy érzem valami baj van velem.
2009. márc. 1. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is itthon vagyok, bár én gyeden. A lányom 6 éves,a fiam 14 hónapos. Néha én is érzem azt amit te, mostanában kicsit jobban. De nekem inkább az a bajom, hogy még nincs vége a télnek, és keveset tudunk kimenni. Nagyon várom már a jó időt, és hogy nagyokat sétáljunk, menjünk a játszóra:)

Mi lakótelepen lakunk, itt tavasszal beindul az élet, sokan kijönnek az utcára, és nagyokat beszélgetünk, a gyerekek meg játszanak. Nálatok nincs ilyen lehetőség? Jó lenne ha tudnál találkozni más anyukákkal, és jókat tudnátok beszélgetni. Játszótér van a közeletekben?

Szerintem ha jön a jó idő, és ti is többet ki tudtok mozdulni, akkor te is jobban leszel.

De ha nagyon lehangoltnak érzed magad, és semmi sem jó, akkor esetleg szakemberhez is fordulhatsz, hátha tud segíteni. De azért remélem nincs ilyen nagy baj.

2009. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a kicsi is már 4 éves, akkor hogy lehetsz gyes-en? az nem csak 3 éves korig jár?
2009. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát úgy hogy a kislányom tartósan beteg és 10 éves koráig jár a gyes.

Amúgy a játszótér velünk szemben van, de sokszor oda sincs kedvem kimenni. Barátnőm van a közelben, de nem mindig találkozunk. Abban bízom hogy ha jön a jó idő meg hozza az életkedvemet is. De sajnos a mindennapi főzés takarítás az agyamon jön már ki.

2009. márc. 1. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs is kedved menj ki. Sokszor én is így voltam, hogy semmi kedvem nem volt sétálni menni, de a gyerek miatt rászántam megam, és jó volt. A levegő, a szél kicsit kifújta az agyam, és mindjárt jobb lett. Főleg, ha jó idő van. Keress sétaparnert, csak van a környéketeket másik anyuka is, aki megy sétálni. Nekem a szomszédom volt, de nagyobb a babája, változott a napirendjük, nem tudjuk összehangolni, kiírtam a védőnőhöz, hogy keresek sétaparnert, és így nem kell egyedül sétálni.

Kell az embernek a felnőtt szó, mert egész nap egyedül illetve a kicsivel vagyunk. Néha menjetek a városba , nézelődj, igyál egy kávét egy kávézóba, egyél egy fagyit, vagy vásárolj valamit-ezek engem feldobnak.

És mi is most elkezdtünk kaját rendelni, szerintem olcsóbb. Nem kell vásárolni hozzá-nem veszek meg sok olyat, ami nem is kéne, nem ég a gáz a kaja alatt, nem kell mosogatni-nem fogy a víz meg a mosószer, a villany... és sokkal több időm marad. Igaz nem olyan mintha főznék, de lehet most áttérünk arra, hogy heti mondjuk 3 napra rendelek, a többire főzök.

Néha csinálj olyan napot, ami a tied, a gyerekeket bízd férjedre, mamára, és menj egyet kikapcsolódni, csavarogni .

2009. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, máris jobban érzem magam.
2009. márc. 1. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnál valami hobbit keresni magadnak? Van valami ami érdekel (szabás-varrás, festés, agyagozás stb.). Van esetleg a közelben játszóház? Vagy kicsit messzebb...?

Tanulhatnál is valamit, ha mást nem nyelvet, atomfizikát, bármit. Ha nem használod az agyad ellustul, ezért vagy ilyen fásult! Fejts keresztrejtvényt, az is jól felpörgeti az agyad! Ne punnyadt be, mert elbutulsz! Nekem is volt ilyen időszakom, azóta fősulit csinálok, és folyamatosan pörög az agyam! S bár le vagyok terhelve, nem érzem magam fáradtnak, és sokkal ügyesebben és gyorsabban oldok meg minden feladatot.

Amúgy meg lehet, a depressziónak is a kezdeti tünete, ha továbbra is így megy, akkor fordulj orvoshoz, nehogy gond legyen!

Addig is vegyél egy szép csokor virágot (ezegyszer szánd rá a pénzt!), hihetetlen jót tud művelni a hangulattal! :) De egy tavaszi nagytakarítás, ruhaselejtezés is jó! (ez most jutott eszembe)

2009. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, a nagytakarításon már egy párszor túl vagyok. A tanulás jó ötlet, szeptemberben kezdtem volna egy sulit, de a munkahelyem miatt vissza léptem. Rá egy hónapra ki rúgtak, mert a két gyerek miatt nem tudtam vállalni a két műszakot. Amúgy falun élek itt nem sok lehetőség van hobbira. De valamit azért majd találok remélem.
2009. márc. 2. 07:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!