Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos nerd vagyok, mit...

Magányos nerd vagyok, mit tehetnék? Részletek lent:

Figyelt kérdés

Egy régi topikban valaki pontosan leírta a helyzetem: "akik meg a nagy stréber tanulás/olvasásmániások (...) és nem tud mit csinálni a többiekkel pont ebből az okból kifolyólag. nem tul szórakoztató jelenségek,mert testileg éretlenek az agyilag hozzájuk valók számára, agyilag viszont unalmasak,és érdektelenek, zavaróak a velük egykorú közösség számára."


Nem beképzeltségből idéztem ezt a kommentett, elnézést, ha annak tűnt.


Pont a fent leírt a helyzetem. Velem egykorúakkal mások a céljaink, személyiségünk, érdeklődésünk is, nem beképzeltségből írom, de viszonylag okos vagyok, különböző tudományos, informatikai, témák nagyon érdekelnek, sokat olvasok, magas szintű a tudásom, de magányos vagyok. Lányokkal pedig kifejezetten nehezen tudok beszélni (eleve kevés a közös téma, de amikor tetszik egy lány, leblokkolok), de hozzánk egyébként is kevés lány jár . Szóval senki sem áll hozzám közel. Mit tehetnék? Esetleg aki magára ismer, mit csinált? 17/F



júl. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vártam(és ismerkedtem + építettem az életemet) 32 éves koromig, míg meg nem találtam a hasonló érdeklődési körű páromat, aki már a feleségem.
júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló voltam 17 évesen. Nekem 21-22 éves koromig nem sikerült kitörni a magányból, ezt az időszakot rengeteg olvasással töltöttem. Igazából 25 éves korom felett térült meg, felnőttként sok idősebb személy kezdett barátkozni velem, támogatni. Most 30 felett viszonylag széles ismerettségi köröm van. Én egyszerűen nem erőltettem a dolgot, de mivel rengeteg dolog, hobbi érdekel(t), így ez nem is (volt) számomra nehéz.
júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Olyat írok amit szerintem semmilyen pár nélküli srác nem fogad meg: kezdjél el edzeni, harcművészetet tanulni. Fixen legyőzöd az önbizalomhiányt, a blokkot, és az ész mellé kinézet is fog társulni. Ezek után bármikor, bárkire írsz, simán benne lesz az ismerkedésben.


Amúgy 17 évesen még nem gáz, hogy ilyen vagy, sőt. Ha valaki hülye, pl. csak a focinak, ivásnak, átlagos üres kis munkának él meg a hülyülésnek, azok nehezen kezdik el szerintem értékelni a tudást és áttérni egy tudatos életmódra. De ha valaki okos, értelmes, az bármikor elkezdhet edzeni, fejleszteni a testét, és a pénz szerzés is simán megy. Szóval ilyen téren előnyben vagy.


Amire én is rájöttem amúgy fiatalon az az volt, hogy azért nem tudtam elmélyülni a beszélgetésekben bármelyik csajjal, mert nem értettek semmit. Csak a rövid poénkodós, flörtölős dolgokat fogták fel, de komplex elméleteket, mondatokat már nem. Ezért én is furcsáltam, hogy miért nem tudok olyan hosszas ideig ellenni velük, és miért érzem azt, hogy semmi nem jut eszembe. Hát azért, mert éreztem, hogy nem értenék azt, amit mondok, és erőltetik a fura szociális viselkedésüket, nem egyenesek, nem őszinték mint én voltam.


Azóta van párom, iszonyúan értékeli a tudásom, a szorgalmam a munkában, és nagyon mélyen el tudok vele beszélgetni bármiről, persze nem ért mindent, de lelkes, kedves, figyelmes.


A munkahelyemen megbecsülik a tudásom, és nagyon jól érzem magam, nagyon jó a fizetés is. Bár egyébként én nem szerettem tanulni, csak jól felfogtam a dolgokat, suli után kezdtem el igazán tanulni, mert a suli szar tanárokból, szar tananyagokból állt, és magamtól jobban tanulok, mint tőlük.


Szóval kitartás, és biztosan sikered lesz szerintem, nem vagy elveszve. Csak ha valamelyik csaj túl r1b1s, de veled lenne, ne jöjj vele össze. Olyanra áldozd az idődet, energiádat, aki megtérül a hosszútávon, nem egy követelődző energiavámpír, hanem egy kedves, odaadó lélek, és persze, nem egy unott, felszínes valaki.

Pl. jó redflag ha már van instája amin kint van mindene, fiataloknál szoktam látni, hogy a seggüket mutogatják.. meg ha tinderen fent van, az is redflag, de biztos te is így gondolkodsz ezekről, hogy ezek nem valami wife materialok.

júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Én meg nem bántásból írom, de le vagy maradva a kortársaidhoz képest. Kommunikálni tudni ugyanúgy az intelligencia egyik jele, mint jónak lenni egy tantárgyból.


Szóval mit csinálsz, ha jobb akarsz lenni valamiből? Félreteszed a komplexusaidat, a lustaságodat és a bukástól való félelmedet, és addig gyakorolsz, amíg nem megy jobban.

Nyiss mások felé, beszélgess, akard megtudni hogy mi érdekli őket. Még ha nem is lesz egy életre szóló barátság, legalább tapasztalatot szereztél.

Ha meg barátkozni tudsz, akkor lányokkal is tudsz ismerkedni.

júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni ellene. Miért akarod magadra erőltetni azt ami nem te vagy? Inkàbb csak azzal foglalkozz ami érdekel és talán lesz valaki aki csatlakozik hozzàd az úton vagy nem.
júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az írásodat elnézve semmi okod a beképzeltségre, egyrészt írni sem tudsz, másrészt az igazán okos ember alázatos.
júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Az okos ember alázatos és nem állít magáról ilyet, hogy ő okos.

2. Az írásodat elnézve nem vagy egy túl éles kés a fiókban.

aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!