Azt észre lehet venni interjún, hogy egy munkahely mennyire lesz stresszes?
Sok embertől hallottam, hogy hát ő szívesen váltana akár kevesebb pénzért is, csak legyen kisebb a hajtás, a stressz. Vagy akár azt, hogy valamivel többet is hajlandó lenne ezekből bevállalni csak legyen magasabb a fizetés.
Viszont ez szerintem olyan dolog, hogy nem lehet annyira előre látni, ahogy azt sem, hogy egy illető milyen munkatárs lesz, interjúból nem mindig derül ki. Lehet az interjúztató nagyon kedves és úgy állítja be a dolgokat, hogy minden csodaszép, aztán meg végül kiderül, hogy mégsem.
Nagyjából.
Pl. nem mindegy, hogyan tálalják azt, hogy elvárják az önállóságot. Valahol tényleg annyiról van szó, hogy ne kelljen mindent elmagyarázni, rutinból kellene megoldanod a legfőbb dolgokat, máshol egyszerűen csak a leadet spórolják meg, a munkatársak meg naponta harcot vívhatnak, mi az ő feladatuk.
Ehhez tapasztalat kell.
Arra azért lehet rá számítani józan paraszti ésszel is, hogy egy kereskedelmi munka nem lesz egy stresszmentes herevere állás. Egy gyári munka inkább robot és ingerszegény lesz. Egy újságírói állás megint merő stressz.
Az a baj, hogy a legtöbb ember még a józan paraszti eszét se képes használni és belegondolni abba, hogy milyen munkára is jelentkezik valójában.
#1
Igen, de erre meg sok főnök azt mondja, hogy a munkafolyamat része, hogy begyűjtsd az infókat és tudd kezelni a változásokat, ha nagyon pontos követelmények lennének, akkor lényegében a ChatGPT is megtudná csinálni.
Hát gondolom egy átlagos "admin" állásról beszélünk, ahol ki tudja mit takar, hogy "pénzügyi asszisztens" vagy "project manager assistant" vagy hasonló megnevezés.
Vannak jelek, amikre érdemes figyelni, ha pl. az irodán belül van az interjú akkor körül tudsz nézni, látod mekkora a nyüzsi, milyen a hangulat stb. Interjút hogy szervezték, telefon, e-mail, mennyire volt szervezett vagy kapkodós, vagy változtatgatták az időpontot esetleg, mindig más írt/hívott, ellentmondó infókat kaptál, nem tudtak alapvető kérdésekre válaszolni stb. Helyszínen várakoztatnak-e, késnek-e az interjúztatók. Interjúztatókon is látszik azért, hogy épp csak beesnek, nincs előttük a CV-d, nem kínálnak meg egy pohár vízzel, kapkodnak stb. Interjú mennyire összeszedett, tervezettek-e a kérdések vagy össze-vissza ugrálnak a témák között, érezni, hogy nem olvasták a CV-det stb. Kérdéseidre a betanításról, feladatkörökről, kikkel-hogyan kell majd együttdolgozni, ki lesz a felettesed, hogyan működik az értékelés stb. nem tudnak vagy akarnak egyértelmű válaszokat adni, nem akarják megmondani miért ment el az elődőd vagy terelnek vagy kiderül hogy 1 éven belül a 3. embert fogyasztották stb.
Ezek lehetnek jelzések azzal kapcsolatban, hogy az egész cég nem túl jól szervezett, kapkodós, ad hoc működik sok szempontból, ami nem sok jót jelent.
Mindenkinek más okoz stresszt. Ami nekem stressz, az lehet, hogy a kollégának direkt kell. Én pl utáltam, amikor a nyomomban voltak és mindig bsztattak, hogy mikor lesz kész valami. Van akinek ez bejön.
Az interjún inkább azt kell tudni felmérni, hogy neked megfelel-e az adott hely.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!