Mit lehet azzal kezdeni, ha a körülöttem lévők nem értenek meg?
Elég elvont egyén vagyok. A gondolataim, az érzéseimsokszor nem épp könnyűekvagy közérthetőek. Sokszor nem is racionálisak. Mintha mindig 2 méterrel a föld felett lennék. Bár ez kívülről, a felszínen nem látszik. Épp csakakkor kerül elő, ha valaki mélyebben is óhajt velem szót váltani. Azonban olyankor tepjes kudarc az egész.
Már egy ideje zavar ez, hiszen akadályoz a személyem megértetésében.
Én is elvont, egyéni figura vagyok, mégis, egyúttal rendezett gondolkodású, figyelmes, és másokra tekintettel vagyok.
Fejleszd magad, főleg önismereted és empátiád. Az se kizárt, hogy esetleg szövegértési gondjaid is vannak, így másokkal esetleg elbeszétek egymás mellett (vagy a te hibádból, vagy mindkettőtökéből).
Gondold végig, ügyelsz-e a megfelelő arányokra, pl nem vagy-e szőrszálhasogató, vagy éppen túl felszínes? Egyik se jó, mert végletes.
Azt is javaslom végiggondolnod, sértődős vagy-e. Ha igen, akkor érzelmi intelligenciád is fejleszd. Próbáld meg, hogy amit csak lehet, ne fogd fel egetrengetően. Mérgelődni szabad a bunkó emberek miatt időnként, de minden szír-szaron megsértődni semmi értelme.
Viszont keresd az optimumot, az arany középutat. Tehát legyél felelősségteljes, vedd komolyan a dolgokat, de ne eltúlozva, mert akkor esetleg könnyen megsértődsz mások másságán.
Nem árt megtanulnod a sorok között is olvasnod esetleg, de ezt neked kell megvizsgálnod magadban, hogy képes vagy-e erre. De ha lehet, egyértelűmen fogalmazz, akkor is, ha a partner nem annyir teszi.
El kell találni az arányokat, észzel és ráérzéssel. Pl a humor is fontos, de tudni kell abban is a mértéket és az időzítést.
Tanuld meg a helyes fontossági sorrendet, arányokat. A kellően fontos dolgokat ne bagatellizáld és ne vicceld el.
Tiszteld a másik embert addig, amíg -végiggondolva az ő megnyilvánulásait- nincs okod menekülnöd előle.
A jó vonásaira helyezd a hangsúlyt a másiknak, bár nem ismerlek, csak ötelteket adok, mi mindent érdems megvizsgálni magunkban. Nyilván észreveheted mások hibáit is, de hogy azokkal mit érdemes kezdeni, helyzetfüggő és emebrfüggő.
Legyél méltányos és arányos, nehogy a kettős mérce hibájába essél, vagy részrehajlásba. Más szóval, azonos mércével és józan paraszti ésszel vizsgáld az embereket és ne ösztönösen, mint az állatok. És ne bonyolítsd túl a gondolkodásodat, hanem legyél lényeglátó.
Csak ugye az se mellékes, hogy a fontosta mellékestől meg tudd különböztetni.
Amiket felsoroltam, alapvető készségek az emberi kapcsolatokhoz.
Ha még ezek után se működnek az emberi vizsonyaid, akkor kizárásos alapon túlzottan bunkó ember élnek körülötted, kerüld őket.
Én faluban élek, nincs sok választási lehetőség, nagyon kevés ember él itt. Városban sokkal könnyebb volt, ilyen szempontból, viszont a természetközelségét nem szeretném feladni.
A bunkó is több ugan egy városban, de a normálisból is akad ott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!