Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hajtják a magányosoknak,...

Miért hajtják a magányosoknak, hogy önmagukra fókuszáljanak?

Figyelt kérdés
És állítják be a barátok hiányából fakadó rosszkedvűséget a másoktól való függésnek.

2022. márc. 27. 21:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
9, rengeteget olvastam, fejlesztettem magam. Nekem az önsegítő könyvek segítettek, de ez sem tuti recept. Mindenkinek meg kell találnia azt ami nála működik.
2022. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

ma 02:55


Igen, ezt én is észrevettem, hogy az egyedüllétet a magányosság szinonimájaként használják, miközben kb. semmi közel sem azonos a két fogalom. Amit észrevettem még, az a folyamatos áldozathibáztatás és "gázlángolás". Rengeteg ilyen és más jellegű kérdés alatt is észre lehet venni, hogy az emberek nem tudják kezelni az olyan helyzeteket, amik ok nélkül, az egyén számára kiérdemeletlenül állnak fent. Ez azért okoz feszültséget, mert fennáll annak a veszélye, hogy velük is (habzó szájú kommentelők) pontosan úgy, igazságtalanul megtörténhetne az, ami a másikkal igen, de vele szerencsére nem. Így mindig találni kell egy indokot, egy okot, amiből az egyén szerencsétlensége levezethető. Az a baj, ezen ismeretek tudatában csak szánakozva-nevetve olvasom ezeket a kommenteket. Nevetséges számomra továbbá az a tipizálás, hogy a magányosság csak az egyén olyan hibájából fakadhat, hogy biztosan csúnya, szociálisan selejt, stb. Pedig lehet magányos valaki akkor is, ha kiemelkedőek a szocializációs képességei, remekül kommunikál. Ezt egy angol nyelvű akadémiai írás meg is erősít (kérésre küldhetem).

2022. márc. 28. 13:13
 13/23 anonim ***** válasza:
#11 Milyen könyveket ajánlsz ami számodra be válltak?
2022. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
61%

13, pl Almási Kitti könyvei zseniálisak, nekem sok mindent adtak.

De eszembe jutott az is, hogy sok Pálferit néztem Youtube-on, rengeteg dolgot átkattint az ember agyában.

2022. márc. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#14 Köszönöm szépen, ezekután megjavultál?
2022. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%

15, a magányomnak véget vetettem. Évekbe telt, de most már vannak emberek az életemben akikre számíthatok, akikkel megoszthatom mindenem amim van.

Vannak egyéb problémáim is, de így már együtt tudok velük élni, a magánytól szenvedtem a legjobban.

2022. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ne higyjétek már el ezeket a nagy meséket hogy az almásikittitől meg ezektől a gagyi nihilista önsegítő könyvektől lett vége a magányosságának :D azért lett vége, mert olyan élethelyzetbe került egész véletlenül, hogy lettek. Fogjátok már fel végre az élet igazságtalanságát.
2022. márc. 28. 18:44
 18/23 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, az ilyen önsegítő könyvek pontosan arra kondícionálnak, hogy egy szolgalelkű csicska legyél aki mindent megtesz, csak hogy az újdonsült barátokat ne veszítse el. Sok mindent elárul ez a kis beidézés: "akikkel megoszthatom mindenem amim van". Ugyanis ha már valaki ennyire szánalmas hogy midenét meg akarja osztani másokkal, az ugyanúgy egy kiszolgáltatott gyökér, mint előtte. Remélem olvasod és magadra ismersz.
2022. márc. 28. 18:47
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, te egy mérgező ember vagy. Ha neked szar, akkor legyen másnak is, ugye?

Ha valaki segíteni akar, az meg hülyének van nézve.

Nem tudod a hitetlenségeddel meghazudtolni azt ami velem történt. Ha fejre állsz is, akkor is kiszedtem magam a magányból. Rengeteg melóval, sírva, vért izzadva.

Te meg pukkadj meg egyedül, ha ilyen rosszindulatú vagy. Az ilyet nem véletlenül kerülik az emberek.

Nem a többiekkel van baj, hanem veled. És amíg ezt nem látod be, addig magányos is maradsz.

És látod, pont ez a válasz a kérdésedre. A 17-es válaszodban minden benne van. Ezért mondják a magányosnak hogy fejlessze magát, mert amíg ilyen minősíthetetlenül viselkedik és másokra vetíti ki a saját problémáit, addig senki nem akar a közelébe kerülni. Jogosan.

2022. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

18, szeretet arról szól, hogy megosszuk a jót, a rosszat. Sajnálom ha sosem tapasztaltad, ezek szerint a családodban sem.

Fordulj szakemberhez.

Valóban nem mindenki tudja saját magát fejleszteni, vannak durvább esetek, ahová pszichiáter kell.

Ha nem akarod és ilyen gyökér módon viselkedsz másokkal, mint amit itt bemutattál, az meg nem mások életére van kihatással, te fogsz egyedül megrohadni, nem azok, akiknek beszólogatsz.

További kellemes magányt, én kiszálltam, bizonyos szint alá nem vagyok hajlandó lemenni.

2022. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!