Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem érzékelem a valóságot....

Nem érzékelem a valóságot. Lehet valamilyen személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy ideje(nem tudom pontosan mióta), nem érzékelem, hogy ez a valóság lenne, minden olyan közönbös. Ételek, emberek, tárgyak, helyek, sorozatok, tényleg minden. Nem tudok sírni, nevetni, semmi. Az idő csak múlik, de nem tudom hova. Mintha nem én lennék. Nem volt egyáltalán karácsonyi hangulatom, szilveszteri sincs. 2 közelibb barátom van, de nem tudom miért, de nem érzem jól magam velük, nem vagyok olyan mint régen. De én szeretném élvezni a karácsonyt, a barátaim társaságát, megélni az ünnepeket, nevetni, a jelennek élni, de nem tudok, és ez felemészt!!!! Ez az egész érzés. Nagyon rossz, és ha rá gondolok sírhatnékom van.

Járok pszichológushoz, de nem segít semmit, csak meghallgat. Persze könnyebb így,hogy valakinek "következmények" nélkül elmondhatom, de jobbnak nem jobb.


Olyan semmilyennek érzem magamat, és mindent.



2021. dec. 31. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pszichológus csak meghallgat, akkor ideje keresned egy másikat. Nem muszaj leragadnid egynél. Ha nem használ keresel egy jobbat.
2021. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Iskolapszichológushoz járok, mivel másikra nem telne, illetve helyben van, és nem tudnék eljárni máshova.
2021. dec. 31. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichologus nem ezért van, hogy helyetted oldja meg a dolgokat, hanem, hogy rávezessen arra. Ezért hallgat meg, kérdezget.

Az iskola pszichológusnak egyébként az iskolában tilos terápiát tartani. Ha úgy érzed, több segítségre van szükséged, akkor javaslom a helyi Pedagógiai Szakszolgálat, vagy Családsegítő felkeresését, ezek is ingyenesek.

Jobbulást kívánok!

2021. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy rá sem vezet... Viszont köszönöm.
2021. dec. 31. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor nem jó a pszichológus. Vagy beszéld meg vele, hogy te többet akarsz, módszereket ami kirángat ebből, esetleg adjon neked kisebb feladatokat. Ha ő nem tud segíteni, akkor ajánljon mást. Vmi krízis, törés történhetett az életedben, lehet nem is tudatosult teljesen ami ezt kiváltotta. De ahogy az előzőekben is írták a Családsegítő szolgálatoknál is lehet pszichológust kérni.
2022. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek, kedves kérdező. Ugyanezt érzem már több mint egy éve. Semmi sem okoz igazán örömet, semmi sem szomorít el, csupán a semmit érzem. Totális kiüresedettség, érzelemmentesség. A semmi. Senki és szinte semmi sem érdekel ebben a világban sajnos, minden olyan semleges, érdektelen számomra. Sokszor elgondolkodom, hogy ez valóban a valóság-e, amiben vagyok épp. De ez talán a gyakori derealizációs/deperszonalizációs zavaroknak is köszönhető. Ünnepi hangulatom évek óta nem volt és most karácsony környékén sem számítottam másra. Bár engem még szakember nem látott, de nem hinném, hogy sokat tudna ezen az érzelmi állapoton változtatni. Fogalmam sincs hogyan lehetne ebből kijönni. Mi okkal mondhatjuk azt, ha valaki rákérdez: - "Hogy vagy?"

- "Sehogy."

2022. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem karácsonyi, sem pedig év végi hangulatom nem volt. Ellenben újév első két napján depressziós lettem. Viszont én tisztában vagyok azzal, hogy nekem mi bajom van és azzal is, hogy tudnám megoldani!
2022. jan. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!