Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megéri élni?Miért ilyen az élet?

Megéri élni?Miért ilyen az élet?

Figyelt kérdés
Most ott vagyok, hogy se munka se semmi!2 hónapja exem megcsalt és otthagyott!Ahol dolgoztam az felszámolta magát mert a covid miatt nem jöttek megrendelések és mindenkit elküldtek!24 éves vagyok és most ott vagyok, hogy fontolgatom az öngyilkosságot!Lány barátomnak elmondtam ezt, kb ő az akivel tudok ilyen dolgokrol beszélni, mert haverok ezt elhülyülik meg viccet csinálnak belőle!őt már 2x beszéltem le az öngyilkosságról és meglepte, hogy ezt felhoztam azok után!Érdemlegest nem tudott mondani, mert ismer és tudja, hogy mi is a helyzet velem!Annyit mondott, hogy rossz lenne elveszítenie, mert nagyon szeret!24 évesen nem tudok semmit célt magam elé képzelni!Szeptemberben még jó volt aztán pár hónap alatt kb életkedvem nincs!Először exem utána munka aztán most anyagi helyzetem a szar… Valami pozitívat tudtok írni Vagy ebből hogyan tudnék kilábalni, mert csak egyre húz le a depresszió!
2021. nov. 11. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

Nem olvastam végig de hátha ez megnyugtat. Mindenkinek szar az élete, ne ülj ilyen magas lovon oké?


Minden nagyszülőm elhagyott az emúlt években, most abortuszra készülők, lehet megromlik később a kapcsolat a párommal, mert én nem akarok gyereket. Munkanélküli vagyok és jelen pillanatban vagy jővôre sem tudok elhelyezkedni sehol, mert nincs meg a megfelelő tanultságom hozzá. Át kell vennem egy családi vállalkozást, a szeretett kutyám elhagyott, a szüleim idősek és még nincs unoka én mégis el fogom vetetni a tudtuk nélkül. Hetek óta hazudok, és káros szenvedélyeim vannak annak ellenére hogy terhes vagyok. Cigizek, iszok, nyugtatót szedek, néha drogozok is. Neked van szar életed? Menj a p*csába már bocs. Mindenkinek vannak mélypontjai, mégsem leszek öngyilkos.

2021. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom. Én is elvesztettem a munkám a covid miatt, de nem sokkal később elkezdtem új szakmát tanulni, most már abban keresek állást, sokkal jobb lehetőségek vannak, mint az előző szakmámban.

A szakítás mindig nagyon fájdalmas, amikor benne van az ember, úgy érzi, kibírhatatlan. De fiatal vagy még, rengeteg lehetőséged van megtalálni az igazit. Aki megcsalt és otthagyott, azért nem kár.

Nyugodtan kérj segítséget, ha úgy érzed, nem boldogulsz egyedül a problémákkal. Pszichológushoz mehetsz TB támogatottan is. Fordulhatsz segítségéért munkaügyi központba. Lehet, hogy tanulhatsz ingyen valamit, vagy segítenek új munkát találni, kaphatsz álláskeresési támogatást.

Nagyon rövid az élet egyébként is. És rengeteget csodálatos dolog várhat még rád a jövőben, ha most nem adod fel!

2021. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

elhagyott a pasid? És? Van még idehaza kb 50 000 korodbeli pasi akivel akár össze is jöhetsz. Kétlem, hogy ezek között ne lenne aki jobban megbecsül mint az exed tette.


Igen megéri. Roppant kevés az esély az életre. Ezt eldobni ilyen bagatel dolog miatt?


Kapd össze magad.

2021. nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Elhiszem, hogy most rossz hangulatban vagy, de ne add fel. Mindenkivel előfordul, hogy egymás után jönnek a rossz dolgok, ennél sokkal rosszabbak is, de ez nem azt jelenti, hogy kilátástalan onnantól az egész életed. A szakítás sokszor nehéz, főleg ha megcsaltak, de idővel túl leszel rajta és találhatsz nála sokkal jobbat is. Aki megbecsül téged és akivel boldog leszel majd. 24 éves vagy, ne viccelj már, bőven van még időd és lehetőséged megtalálni, nincs minden veszve.

Munkahelyed is lesz majd másik. Keress aktívan, ha nagyon kell a pénz, akkor vállalj el addig akár olyat is, ami nem tökéletes, de ideiglenesen megteszi. Kapd össze magad és kitartást. Utána sokkal jobb lesz, meglátod.

Ha egyedül nem megy, akkor meg nem szégyen segítséget kérni másoktól. De ne szomorkodj otthon egyedül sokáig, mert csak mélyebbre süllyedsz az önsajnálatban és minél tovább csinálod, annál nehezebb lesz kijönni belőle. Rajtad múlik, hogy mit kezdesz az életeddel, de tele lehet még lehetőségekkel és boldogsággal, csak tenni kell érte és kitartani a nehezebb időkben. Hajrá!

2021. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Szar az élet?

2 éve 20 év után 2 közös gyermek az exem közölte, hogy talált magának egy pasit. Válás a nagyobbik lány velem maradt a kisebbik ment vele. 2 év és ott tartunk, hogy még mindig betalál dolgokkal. 20 év házasság után kellett összekaparnom magam. 43 évesen kell újrakezdeni. Persze bennem is kavarognak gondolatok, de bízni kell, hogy jobb lesz. Ha nem megy egyedül kérj segítséget, de eldobni az életet nem éri meg. Tudom nem vigasztal, de hidd el sokan mások sokkal rosszabb helyzetben vannak. Keres, találj magadnak célokat. Pl. munkahely, aztán szépen tovább.

2021. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A nyaramat is arra áldoztam be, hogy dolgozzak reggel és este is!Heti 6 napot dolgoztam!Szeptemberbe albérletbe költöztem, mert végre ott hagyhatom a családomat és egyedül el kezdhetek élni!Persze ezek után jöttek a csapások!De most a covid is közbe szól, mert szinte biztos vagyok, hogy lesz kijárási tilalom megint!Hétvégén valahogyan össze kaparom magamat!
2021. nov. 11. 22:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdező családod nem tud segíteni?
2021. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező a kijárási tilalom miben befolyásol téged?
2021. nov. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elég sok munkát el vesz a kijárási tilalom!Ha csak azt nézzük, hogy vendéglátó egységek is tönkre mentek tavalyi kijárási korlátozások miatt!Most mosogatni is elmennék csak legyen valami keresetem!

Családom tudott támogatni októberig de most ők se tudnak segíteni. Nagymamám jött el hozzám előző hétvégén hozott jó sok kaját, szóval hálás vagyok ilyen téren nekik, meg nem az ő hibájuk, persze apám már vagy 10 éve nem dolgozik és papámból él!Eddig sajnos adtam neki pénzt, mert az apám és tudom, hogy szar helyzetben van, de most amikor tényleg kellene a segítség ő elzavart, hogy miért kérek tőle!Pedig nem akartam nagy összeget kérni!(35ezer forintot) 3 hétre elég lenne és most főbérlőm is elengedte az albi árát, majd januártól kell fizetnem újra, mert régi ismerős a családnak és hallodta, hogy megy most a sorom!

2021. nov. 11. 22:54
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Nos igen! Mindenképpen valami munkát kell először találnod, aztán a többi alakul. Sok olyan cég van ami a covid alatt is működött tovább. Boltok, gyárak működtek tovább. Nem észt akarok osztani csak próbálok pozitív lenni.
2021. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!