Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Másra is rátör egy rossz...

Másra is rátör egy rossz érzés ősszel?

Figyelt kérdés

Minden évben ez van. Még annyira nem aktuális, akkor szokott előjönni, amikor vége a nyárnak, és jönnek az első hidegek, és amikor elkezdenek hullani a falevelek. Olyan érzésem van, mintha az életemnek lenne vége, és a nyár élményei annyira távolinak tűnnek tűnnek, mintha 10-20 éve történtek volna a dolgok.

Rámtör egy olyan érzés is, hogy amit eddig nem értem el az életben, azt már nem is fogom, vagyis nem lesz több lehetőségem rá.


Ezek az érzések november végéig tartanak, azután már lecsillapodik.


Más is van ilyen helyzetben? Hogyan kezelitek? Vagy hogy kezelnéd ha ilyen problémád lenne?



2021. aug. 25. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem idáig nem tűnt fel, de most hogy átgondolom és kinézek az ablakon igazad van. Itt van mindjárt a tél, az év vége, és kezdődik az új év. Ha nem érted el amit akartál tényleg szomorkás a dolog. Viszont rengeteg jó dolog is van benne. ^^

Próbáld azokat megkeresni. Én például imádok kabátokba járni mert bazi jól nézek ki bennük. :0

Végre nem fogok izzadni.

Végre jönnek az ünnepek.

Jön a hó.

Téli képeket lehet csinálni amik szintén elég hangulatosak.

Meg még rengeteg dolog van az ősszben is ami jó. :3

2021. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Sok embert nyomaszt igen, ősz vége felé lesznek sokan öngyilkosok, tavaly két esettel is találkoztam, egy a fő út mellett húzta fel magát, más meg leugrott a 20 emeletesről és kicsivel a ház tövénél landolt.
2021. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Talán azért, mert elmúlt egy év, öregebb lett az ember.
2021. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy rám kb. minden évszakban tör hasonló érzés: ősszel és télen az elmúlás, tavasszal és nyáron mások boldogsága nyomaszt.
2021. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudom, miről beszélsz, viszont nálam fordítva van, tavasszal jön elő ez az érzés. A négyes válaszoló rátapintott a lényegre, minden évben április-májustól feltűnően több a jókedvű ember az utcán, és mivel szerintem depressziós vagyok (nincs diagnosztizálva), ezért ezt nagyon nehezen viselem. Már várom az október környékét.


A másik dolog, ami miatt rossz érzésem van, hogy amíg hozzá nem szokok (általában 2-3 hét), addig meztelennek érzem magam tavaszi-nyári ruhában az utcán. Nagyon fura és idegen érzés, amikor lekerül a kabát, rossz értelemben.

2021. aug. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ahogy olvastam a válaszodat rájöttem arra, hogy az első tavaszi jóidőkön is hasonlóképpen érzek.


Ezt a kérdést még tavasszal írtam ki,csak most nem foglalkozok azzal a témával, mert nem aktuális:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..

2021. aug. 26. 08:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Arra rájöttem közben, hogy a belinkelt kérdésben csak a tavaszi jóidők rosszak számomra, a nyári meleg, jóidő már jól tellik
2021. aug. 26. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Rám minden nap tör ilyen érzés, de én nem tudok mit kezdeni vele. Valószínüleg pánikbeteg vagyok, lehet hogy ha szednék bogyót rá, elmúlna.
2021. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nekem hiába van párom rsjta és anyukámon kivül megszünik a kommunikácio

Max munkahelyemen beszélek más emberekkel

Rámtör a magány :/


24/n

2021. aug. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!