Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van más is aki csak iszogat...

Van más is aki csak iszogat egymagában/magányában?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 22:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy a 10-es írja, szóról szóra egyetértek.


A napi egy-ket sörrel nincs baj, hisz abban alig van alkohol - mindenki ezt mondja. Viszont sajnos ezzel óriási baj van, hiszen megszokod, hogy munka után így lazítást le, "nehogy már ennyi ne férjen bele, ennyit igazán megérdemelsz, senkinek se artasz stb" alapon. Viszont ehhez hozzaszoksz, és egyre több kell a lazulashoz, és ha történik valami, ami kibillent, akkor az alkoholhoz nyulsz, hisz az a bevett módszer a lelazulashoz. Egyre több kell, és észrevétlenul alkoholistava válsz.


Nem kell velem egyetérteni, de sajnos a családom kb. fele ezen az úton jár, házasságok mentek szét, gyerekek váltak boldogtalanna, és többen emiatt haltak meg.


Egyébként a kérdés kiírása is azt sejteti, hogy benned is felmerült, annyira nem okés a dolog.


Egy addiktologus szakember szerint alkoholt fogyasztani csakis ritkán, és csakis társaságban szabad.


(A degeneralt jelző hasznalata pedig ismét téged minősít. Én sem hívtalak ökörnek, pedig az iszik magában.)

2021. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
73%
Nekem van egy saját szabályom, amit mindig betartok: egyedül csak sört iszom, és azt is csak olyan ételhez, amihez nagyon jól esik. Max 1 korsó. Egyébként a tömény nem is esik jól ha nincs kivel koccintani, a bort pedig egyszerűen nem szeretem.
2021. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kriszpo ***** válasza:
100%

Attól függ mit nevezünk iszogatásnak. Milyen gyakran? Rendszeresen? Néha?

Előfordult már, hogy otthon voltam egyedül és megbontottam egy doboz sört, de nem jellemző.

Azzal azért legyen tisztában mindenki, hogy aki napi szinten iszik (még ha nem is részegedik le) az is alkoholista. Az alkoholizmusnak egyébként, mint Magyaroszágon (is) komoly népbetegségnek számító problémának - több fajtája van. A lényeg röviden: aki nem bírja ki egy ideig alkohol nélkül az alkoholista. Ezt nem én találtam ki, hanem olyanok akik jobban értenek hozzá szakmailag.

40/F Eü.

2021. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!